Zápasy podzim 2017

CELKOVÉ HODNOCENÍ PODZIMU 2017

Tak za sebou máme podzim v okrese, v neúplné tabulce přezimujeme na 7. místě se ziskem 18 bodů, což na nováčka soutěže a s šíří našeho kádru není vůbec špatné. Větší radost než z bodů a umístění mám z předvedené hry. Kromě druhého poločasu ve Vítězné jsme v žádném zápase nepropadli. V každém zápase, i proti favoritům soutěže, jsme si byli schopni vytvořit šance a to i ty ložené. Také je na týmu vidět velká bojovnost. I když jsme spoustu zápasů prohrávali, dokázali jsme je minimálně remízovat. Co musím vyzdvihnout, tak jsou bonusové body v penaltách. Z pěti možných bodů máme čtyři a je to hlavně zásluhou našeho kapitána, který je neomylně kope a našeho brankáře, který je neomylně čape. A pokaždé se k nim ještě někdo přidal a je moc dobře, že tyto důležité body navíc máme.

Tak a teď taky trochu z druhého soudku. Co nás na podzim asi nejvíc trápilo je jednoznačně šíře kádru. Strašně rád bych některým přetíženým klukům ulevil, prostřídal je, ale bohužel většinou nebylo z čeho brát. To, co jsme dokázali neproměnit, to je skoro na to abych to vydal knižně. No a nakonec ty naše začátky zápasů, zde jsme zřejmě platili, jak se říká nováčkovskou daň. Moc zápasů, kdy jsme vedli, nebylo, možná jen 2 a na tom musíme zapracovat. Pak stojí spousty fyzických i psychických sil neustále výsledek dotahovat.

Na závěr děkuji všem našim fanouškům, kteří nás v tom okrese podporují. Speciálně pak manželům Švorcovým starším za ty různé pochutiny a dobroty, co do kabiny nosí. Že to dělají opravdu dobře je i vidět na některých hráčích – zde si dovolím nejmenovat, viď, Rudo :) (každopádně věřte, není v tom sám!)

Trenér Martin Vancl

DOMÁCÍ VÝHRA NA ZÁVĚR PODZIMU

SPARTAK HAJNICE - FK MOSTEK A 3 : 1 (2 : 1)

BRANKY: 22. Gult Vratislav, 40. Gult Vratislav, 66. Linhart Patrik - 5. Lashchuk Oleksandr

Hodnocení trenéra Martina Vancla:

Na poslední zápas podzimu k nám přijeli hráči Mostku, kteří prozatím okupují poslední místo v tabulce. Na hřišti to ovšem nebylo vůbec znát, soupeř se prezentoval bojovným a přímočarým fotbalem a svou kvalitu rozhodně má (což prokázali hlavně ve druhém poločase, kdy prohrávali 3:1, navíc hráli v 10 a i tak nezakopávali, nezdržovali, ba naopak se neustále snažili hrát fotbal, což jim slouží ke cti.)
Začátek zápasu byl zcela vyrovnaný a jako už tradičně jsme první gól poměrně brzo dostali my. A to dost hloupě, po našem zaváhání. Místo toho abychom hráli, tak jsme se snažili vysvětlit rozhodčímu, že aut se měl házet opačně, soupeř toho využil, rychle rozehrál a potrestal nás gólem. Naštěstí nás to ale nijak nerozhodilo a trpělivou hrou jsme si šli za svým cílem. Postupem času jsme začínali mít mírnou převahu, z čehož pramenily  šance a tentokrát i vstřelené góly. O první dva se postaral Vráťa Gult, když nejprve dorazil dobře kopnutý trestňák od Patky. Balon před brankářem skočil, ten ho zvládl už jen vyrazit k dobíhajícímu Gultovi a ten pohodlně zakončil. Při druhém gólu projevil dobrou orientaci a důraz ve vápně a do kabin se šlo za stavu 2:1.
Do druhého poločasu jsme šli s tím, že chceme přidat 3 branku, abychom zápas mohli v klidu dohrát, což nám usnadnil hostující hráč, který se nechal zcela zbytečně vyloučit za nesportovní chování. Chvíli na to jsme vstřelili třetí gól, kdy Linhart využil chyby hostujícího gólmana a dával zcela do prázdné brány. (Tady musím Patrika pochválit, protože spousta hráčů by za takovým balonem vůbec nešlo, neboť se zdálo, že brankář hostů bude mít míč jasně pod kontrolou, bohužel pro něj udělal chybu a Patrik toho využil.) Jak jsem se již zmínil v úvodu, hosté se i nadále snažili hrát fotbal, ale my už jsme si výhru celkem v klidu pohlídali. Jsem rád, že jsem mohl na hřiště poslat i naše mladíky, aby nasbírali nějaké ty drahocenné zkušenosti, které v budoucnu, doufejme, zúročí.

HROZIL DEBAKL, NAKONEC SPÍŠE ZTRÁTA

JÁNSKÉ LÁZNĚ - SPARTAK HAJNICE 3 : 3 (1 : 0) na penalty 1 : 2

BRANKY: 29. Stránský Jan, 47. Janíček Michal, 51. Radimský Kevin - 53. Patka Leoš, 63. Gult Vratislav, 71. Patka Leoš

V prvním poločase se hrál pohledný fotbal, obě mužstva si vypracovali několik šancí, těch ložených jsme měli na svých kopačkách určitě více my. Zatím co my jsme ale žádnou neproměnili, tak domácí jednu ano a to když využili rohový kop. Do kabin se šlo za stavu 1:0 pro domácí. O přestávce jsme si řekli, že je potřeba hrát pořád stejně trpělivě, zodpovědně do obrany, nepouštět domácí do standardních situací, z nichž nám nejvíc zatápěli. A že gól dáme, protože šancí na to bylo dost.
Druhý poločas pro nás ale začal hororově. 46. minuta a domácí využívají přímý kop, zvyšují na 2:0 a o několik minut později už to bylo 3:0. Gól jsme dostali z brejkové situace. Věřte nebo ne, ale i za tohoto stavu jsem stále věřil, že máme šanci se zápasem ještě něco udělat, protože jsme vůbec nehráli špatně a vytvářeli si spousty šancí, i těch takzvaných tutových.
Bylo potřeba jen protrhnout střeleckou smůlu. Což se zaplať pánbůh povedlo Patkovi, který svou střelu procedil skrz gólmana 3:1. Tento gól nás nakopl a začala naše stíhací jízda. Na rozdíl jednoho gólu snížil Gult, který dorazil na brankové čáře tančící míč, po dobře kopnutém trestňáku od Hejného. Vyrovnání zajistil agilní Patka pěknou střelou. Dále jsme byli aktivní a sahali i po výhře, když jsme šli několikrát sami na brankáře.
Vítězný gól se nám už ale vsítit nepodařilo a nutno dodat, že v samém závěru jsme mohli opět celý zápas ztratit, když po naší chybě v útoku šli domácí do brejku, který naštěstí neproměnili! A tak se šlo na penalty a ty se nám letos zatím daří. Zvítězili jsme na ně 2:1 (penaltu proměnili Vancl a Hejný), takže bonusový bod byl náš. Děkuji hráčům, že to za nepříznivého stavu nezabalili a makali dál! Myslím si, že i oni sami věřili, že tento zápas prostě neprohrají.

HŘEJIVÁ VÝHRA NAD KVALITNÍM SOUPEŘEM

SPARTAK HAJNICE - BANÍK RTYNĚ 3 : 1 (2 : 0)

BRANKY: 16. Pilař Ladislav, 28. Chromý Roman, 53. Patka Leoš - 81. Pich Jaroslav (pen.)

Tak máme druhou výhru v okrese a první doma! Myslím si, že zaslouženou. A jak jsme k ní došli?
1 – Kluci na hřišti splnili přesně to, co jsme si před zápasem v kabině řekli.
2-  Odmakali celých 90 minut, bojovali jeden za druhého. Ta touha po výhře tam prostě byla.
3 – Konečně jsme se sešli a bylo nás dost. Je fajn, když mám při střídání na výběr a výhodou je hlavně to, že nemusím nechávat na hřišti někoho, komu se nedaří, je vyčerpaný nebo na půl zraněný.

V prvním poločase se hrál pohledný fotbal s mnoha osobními souboji, které byly tvrdé, ale férové. První gól dal Pilař, který dostal pěknou přihrávku od Patky, protáhl se mezi obránci a s přehledem zakončil. Druhý gól obstarali střílející Patka a pohotově dorážející Chromý.
Třetí gól přišel ve druhém poločase, kdy Patka nádhernou střelou nedal hostujícímu brankáři vůbec žádnou šanci. To byl krásný fotbalový moment. Za stavu 3:0 jsme se soustředili na obranu a zisk 3 bodů. Kluci to zvládli perfektně, i když hosté byli aktivní a opticky měli více ze hry, do vážnějších šancí se nedostávali. Kosmeticky upravit výsledek se jim povedlo z nařízené penalty, kterou s přehledem proměnili a snížili na 3:1.
To bylo vše a my získali zaslouženě tři body. Doufám, že jsme touto výhrou i předvedenou hrou potě&sca ron;ili naše fanoušky.

KRÁSNÉ HŘIŠTĚ, MARNÝ FOTBAL

JISKRA BOHUSLAVICE - SPARTAK HAJNICE 2 : 2 (1 : 0) na penalty 2 : 0

BRANKY: 40. Mucudis Dimitros, 67. Jůzl Vladimír - 52. Patka Leoš, 84. Linhart Patrik

První poločas jsme pro mě z neznámých důvodů sehráli velmi špatně a jen díky Teuberovi v bráně jsme ho prohráli pouze 1:0, i když Patka i Vancl svou velkou šanci nedali.
Do druhého poločasu jsme nastoupili ve stejném složení, jak v tom prvním, ale vypadalo to, jako kdyby nastoupil zcela jiný tým. Byli jsme lepší a po individuální akci Patky jsme vyrovnali na 1:1. Z našeho tlaku vyplynula i penaltová situace v náš prospěch, bohužel ji viděli všichni kromě pana rozhodčího (musím říct, že zápas se mu vůbec nepovedl, dělal hrubé chyby na obě strany). Po této situaci jsme se více hádali, než hráli, domácí toho využili a dali na 2:1.
Jsem rád, že jsme se pak opět začali věnovat fotbalu a naší aktivní hrou jsme díky Linhartovi těsně před koncem vyrovnali na 2:2. Penalty se nám vůbec nepovedly a nedali jsme ani jednu. Zápas moc fotbalové krásy nepobral a za bod z venku můžeme být nakonec rádi.

ŠANCÍ NA 5 ZÁPASŮ, PŘESTO 0 BODŮ

SPARTAK HAJNICE - SOKOL VOLANOV 1 : 3 (1 : 1)

BRANKY: 19. Hrneček Jiří - 28. Šauer Tomáš, 75. Ondruška David, 90. Ondruška David

Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře. Byli jsme aktivní, hýřili pohybem, nápaditými kombinacemi jsme si vytvářeli šance a bylo jen otázkou času, kdy vstřelíme gól. Toho jsme se dočkali po pěkné fotbalové akci. Poláček vhodil aut tak, jak se má, Řehák zpracoval, přiťukl zpět Poláčkovi a ten nádherným centrem našel ve vápně Hrnečka, který s přehledem míč uklidil do branky. V tu chvíli jsme byli jasně lepším mužstvem na hřišti. Místo toho abychom soupeře dorazili a přidali ještě nějaké branky, tak jsme divákům předvedli, co vše se dá zahodit. Vůbec Šerešova šance, kdy se po krásné kombinaci ocitl sám před brank&a acute;řem, po gólu přímo volala. Co volala - řvala !!! Takže zákonitě přišel trest. Hosté z ojedinělé šance dotlačili míč do brány a bylo srovnáno. Po obdrženém gólu jsme byli jak opaření, opustili jsme od naší kombinační hry a více méně už jsme balony jen nakopávali dopředu. A tak poločas skončil 1:1.

Ve druhém poločase se spíše bojovalo, hrálo se hlavně ve středu pole a čekalo se na nějakou větší šanci. A ta přišla, když nám do nezajištěné obrany vlétl hostující hráč a se štěstím dostal míč do brány. Poté jsme hru otevřeli a snažili se o vyrovnání, ale už to bylo od nás takové křečovité. I když jsme si nějaké ty šance vytvořili, opět jsme ale selhali v koncovce. V závěru zápasu hosté proměnili ještě jeden z brejků a bylo hotovo. Kromě neproměňování šancí a nějakých drobností nemám klukům co vytknout, bojovali po celý zápas. Po takovém průběhu je velká ško da necha t soupeři všechny 3 body, ale i takové zápasy fotbal přináší. Nezbývá nám nic jiného než se z toho oklepat a zabojovat o body příště.

POPRVÉ ZA 3 BODY, NAVÍC ZASLOUŽENĚ

TJ STRÁŽNÉ - SPARTAK HAJNICE 0 : 3 (0 : 2)

BRANKY: 17. Patka Leoš, 40. Poláček Tomáš, 90. Vancl Martin (pen.)

Tak máme za sebou 2 těžké venkovní zápasy, které šly v rychlém sledu po sobě (čtvrtek a sobota), což při naší šířce kádru nebylo nic jednoduchého. Zaplať pánbůh, že se do sestavy vrátil Standa, v obou zápasech nám moc pomohl. Z tohoto venkovního dvojzápasu jsme vyválčili dobré 3 body.

Na druhý venkovní zápas hraný v sobotu jsme dorazili do Dolní Branné, kde hraje své domácí zápasy TJ Strážné. Do zápasu jsme vstoupili aktivně, byli více na balonu a hlavně po křídlech jsme domácí dost zlobili. Však taky po centrech do vápna padly obě dvě naše branky v prvním poločase. O první se postarali centrující Gult a hlavou zakončující Patka, který svou umístěnou hlavičku otřel ještě o tyč a nedal tak brankáři domácích žádnou šanci. O druhý gól se postarali centrující Pilař a zakončující, světe div se, hlavou Poláček (na to, že to byl jeho druhý gól hlavou v životě, tak byl moc pěkný :-) ).
Do druhého poločasu jsme vstoupili opět aktivně a tlačili se do vápna, z čehož vyplynul i pokutový kop. Na penaltu šel Hejný, který v probíhající sezoně sází jednu penaltu za druhou a ani teď ji nekopl špatně, bohužel trefil tyč. Po neproměněné penaltě jsme se začali strachovat o výsledek a domácí měli pár závarů, kdy jsme tam několikrát honili balón na brankové čáře. Opět nás podržel dobrými zákroky Tauber. Domácí se tlačili do útoku a nám se tak otevírala cesta k brejkům. Z jednoho z nich jsme vstřelili gól, který však nebyl pro ofsajd uznán.
A pak se to stalo: v 89. minutě za mého neustálého křiku „nahraj, nahraj“ si to Leoš namířil do vápna a byl faulován. Zde přišla ta pověstná třešnička na dortu. Nejenom že jsme vyhráli svůj první zápas v Okresním přeboru, ale díky proměněnému pokutovému kopu jsem se mohl zapsat mezi střelce do této legendární soutěže (kterou proslavil i TV seriál) a upřímně jsem za to moc rád. Děkuji všem hráčům za předvedený výkon, který byl odměněn třemi body.

ZAČÁTKY POLOČASŮ VZALY NADĚJI NA BODY

MFK Trutnov C - SPARTAK HAJNICE 3 : 1 (1 : 0)

BRANKY: 6. Rada Rostislav, 47. Rada Rostislav, 60. Jirka Daniel - 70. Patka Leoš

První zápas týdne hraný ve čtvrtek jsme odehráli v Trutnově. Zde nám absolutně nevyšly nástupy do obou poločasů, v prvním poločase jsme dostali gól v 8. minutě, v tom druhém pro jistotu hned v první minutě a to nás prakticky stálo celý zápas, protože ač byli domácí fotbalovější, tak my jsme nijak nezaostávali a odehráli jsme dobrý zápas. Za stavu 2:0 měl Patka velkou šanci na vstřelení kontaktního gólu, bohužel pro nás nedal a za nedlouho jsme po pěkné střele prohrávali již 3:0.
Jsem rád, že se neopakoval scénář z Vítězné  a my i po obdržené třetí brance hráli neustále poměrně dobrý fotbal. Z toho  pramenily i nějaké ty šance a díky pohotovému zakončení Patky i snížení na 3:1. Víc už jsme ale nezvládli, a tak jsme odjeli sice s prázdnou, ale s poměrně dobrým dojmem z předvedené hry.
Co mně osobně ještě utkvělo v paměti, byl výborný domácí hlasatel, který výstižně a občas i vtipně glosoval dění na hřišti.

TĚŽKÝ BOJ, ZAHOZENÉ ŠANCE A ZLATÉ 2 BODY

SPARTAK HAJNICE - JISKRA PODHŮŘÍ 1 : 1 (0 : 0) na penalty 3 : 2

BRANKY: STŘELCI: 90. Hejný Vratislav - 52. Smejkal Zdeněk

Do zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře, dostali jsme se pod tlak, ze kterého pramenil faul ve vápně. Naštěstí pro nás nařízenou penaltu Teuber vyrazil. I nadále bylo hostující mužstvo lepší, hlavně ve středu pole nás kombinační hrou přehrávali a jednu dobu se na nás valil jeden útok za druhým. Za poločasový výsledek 0:0 můžeme být rádi, i když pravdou je, že i my jsme si nějaké ty ojedinělé šance vytvořili. Ve druhém poločase se obraz hry úplně otočil, byli jsme to my, kdo tvořil hru a hned v úvodu poločasu jsme neproměnili dvě velké šance. A jak se říká: „nedáš – dostaneš“, tak nám do otevřené obrany vl é tl hostující Smejkal (dle mého názoru nejlepší hráč hostů) a Teubera prostřelil. Po obdrženém gólu jsme ještě přidali a začala přehlídka našich zahozených šancí a dobrých zákroků hostujícího brankáře, který fantastickým zákrokem vyškrábl Leošovu střelu na tyč. Kdo všechno neproměnil, zde vypisovat nebudu, byl by to dlouhý seznam. Jak se čas krátil a my ne a ne vstřelit gól, tak jsme sáhli k zoufalému činu a poslali jsme na plac mě  (dokonce zaznělo něco i o Legendě :-)). V tu chvíli jsme už hodně riskovali a útočil snad každý. I gólman, který nám šel pomoct na stand ardku. Z  toho pramenily brejky hostujícího týmu, kdy opět Smejkal šel sám na Teubera, ten ho parádně vychytal a tím nás udržel v zápase. A v nastaveném čase za celopoločasové úsilí přišla odměna v podobě vyrovnání. O to se postarali dlouhým nákopem Pilař a zakončující Hejný. V tu chvílí byla euforie obrovská. Co se penaltového rozstřelu týká: v letošní sezoně se můžeme spolehnout na Marťase v bráně (chytil 2 penalty) a našeho kapitána (dal dvě penalty a vůbec ta první byla úžasná :-)), dnes se k nim přidal i Vráťa Gult. Opět jsme měli problémy se sestavou a tak jsem moc rád, že si dnes za nás zahrál Honza. Je vidět, že ze svého fotbalového umu nic nezapomněl.

KRIZE: MARNÁ SNAHA O GÓL A ŠIKOVNOST DOMÁCÍCH

SOKOL VÍTĚZNÁ - SPARTAK HAJNICE 8 : 0 (2 : 0)

BRANKY: 24. Andrle Lukáš, 44. Tichovský Daniel, 57. Robek Vítězslav (pen.), 59. Hlavatý Martin (pe

n.), 65. Andrle Lukáš, 67. Robek Vítězslav, 83. Špůr Josef, 86. Krákora Tomáš

Byl to zápas dvou různých poločasů. V tom prvním jsme do puntíku plnili stanovenou taktiku, a i když jsme ho prohráli 2:0, musím za něj kluky pochválit. První velkou šanci zápasu jsme měli my, ale brankář domácích předvedl pěkný zákrok. Poté jsme dostali gól, který padl z ofsajdu (a je jen škoda, že na zápas je delegován jen jeden rozhodčí. Ten to má pak hrozně těžký, aby vše uhlídal.), následně na to po tvrdém zákroku domácího hráče musel ze zápasu nedobrovolně odstoupit Vráťa Gult, což pro nás bylo oslabení (Vráťa je velký bojovník).  I přesto jsme s domácími drželi krok a k ničemu vážnějšímu jsm e je nepouštěli. Druhý gól jsme dostali do šatny z rohového kopu, kdy jsme opět nebyli dost důrazní při bránění ve vápně.
Do druhého poločasu jsme šli s tím, že se pokusíme vstřelit kontaktní gól a o výsledek zápasu se ještě popereme. Bohužel pro nás přišly dva slepené góly z penalt a bylo po zápase. Místo toho abychom se zatáhli a zápas důstojně dohráli, tak jsme to naši naivní hrou, kdy skóre narůstalo v náš neprospěch a mi se pořád někam hnali, domácím dost usnadnili. A ti si tak s chutí zastříleli. Škoda jen, že jsme nezaznamenali aspoň čestný úspěch v podobě vstřeleného gólu, šance na to byly.
Tento zápas nám u kázal v plné kráse, jak moc máme úzký kádr. Nezbývá nám nic jiného než se z toho poučit a bojovat dál.

DOBRÉ 2 BODY Z VENKU NEBO ZBYTEČNÁ ZTRÁTA?

MALÉ SVATOŇOVICE - SPARTAK HAJNICE 1 : 1 (0 : 1) na penalty 2 : 3

BRANKY: 51. Tyrner Tomáš - 23. Patka Leoš

Že to v Malých Svatoňovicích nebude jednoduché, jsme věděli, neboť se dobře známe z nižší soutěže, kde jsme proti sobě odehráli plno vyrovnaných zápasů a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Zápas byl hodně bojovný, k čemuž přispěl těžký terén i pochmurné počasí. Do vedení jsme se dostali díky Leošovu důrazu, se kterým si šel za svojí šancí. (Což mi v celém zápase od ostatních hráčů chybělo: důraz ve vápně a hlad po gólu.)
Za stavu 1:0 pro nás se šlo do kabin, kde jsme si řekli, jak odehrát druhý poločas a dotáhnout tak zápas do vítězného konce. Bohužel zůstalo jen u slov. Hráči se asi zapomn ěli v kabině, soupeř na nás vlétl a z rohového kopu vyrovnal, když dorážející hráč byl ve vápně zcela sám. Poté se hra vyrovnala a na obou stranách se neproměnilo pár šancí, takže zápas dospěl k zasloužené remíze.
Jsem rád,  že se hráči zvedli a opět urvali bonusový bod na penalty.

TĚŽCE VYDŘENÉ PRVNÍ BODY

SPARTAK HAJNICE - BANÍK ŽACLÉŘ 2 : 2 (0 : 1) na penalty 5 : 4

BRANKY: 68. Teuber Martin, 76. Poláček Tomáš - 3. Hejný Vratislav (vl.), 60. Kovačík Roman (pen.)

Tak konečně první body a kluci si je opravdu zasloužili. Bylo to hodně vyrovnané a bojovné utkání s mírnou převahou hostí.
První gól padl velice rychle a bohužel jsme si ho dali sami, což nás trochu zmrazilo. Hosté dobře kombinovali a měli míč na svých kopačkách, ale převážně se hrálo jen po vápno. Bylo k vidění hodně osobních soubojů. Druhý poločas začal, tak jak první skončil. Opět to bylo hlavně o bojovnosti všech hráčů na hřišti. Druhý gól jsme dostali z penalty, kterou hosté s přehledem proměnili.
Za stavu 2:0 jsme šli do rizika, vystřídali jsme a pozměnili některé posty hráčů. F.Leder šel do brány a M.Teuber na hrot. A byl to právě on, který krásnou střelou snížil a vrátil nás tím do hry. V tu chvíli jsme začínali otěže zápasu přebírat my a za nedlouho jsme se radovali z vyrovnání, které zařídil T.Poláček. Nakonec jsme sahali i po vítězství, když v závěru zápasu jsme neproměnili dvě veliké šance.
Sportovně musím uznat, že rezmíza zápasu slušela a byla spravedlivá. Dobře zápas zvládli i všichni tři rozhodčí. Bonusový bod jsme získali po penaltovém rozstřelu. Od obou týmů bylo vidět mnoho dobře kopnutých penalt, za nás pěkně proměnil K.Šereš a pak už následovalo velké představení V.Hejného, který snad nemá nervy a Martina, který dvě penalty chytil, byl to jeho zápas a myslím si, že si ho náramně užil.

Chtěl bych poděkovat všem hráčům za odvedený výkon, bojovnost a za to, že mně hned v prvním zápase připravili skvělý zážitek plný pěkných fotablových emocí, i když jsou to na lavičce hrozný nervy, tak jsem si to užil. Také bych chtěl pochválit všechny lidi na lavičce i zraněné hráče, jak s týmem žili a dávali mně drahocenné rady. Poděkování patří také Jardovi se kterým se perfektně spolupracuje a je vidět, jak velikou mu dělá radost, když všichni makáme a táhneme za jeden provaz. A na závěr patří veliké díky našim fanouškům, kterých přišlo opravdu hodně a hnali nás za prvními body v sezóně.

ZAHOZENÉ ŠANCE = OPĚT DOBRÝ DOJEM ZA 0 BODŮ

FK POŘÍČÍ U TRUTNOVA - SPARTAK HAJNICE 2 : 1 (1 : 0)

BRANKY: 31. Machalík Vítězslav, 48. Tomšík Zdeněk - 56. Chromý Roman

Poslední hodnocení trenéra Vancla st. (v zastoupení Vancla ml.):

Druhý zápas a opět nám proklouzly body mezi prsty a opět úplně zbytečně. Slabou útěchou nám může být to, že kdo tam byl, včetně domácího trenéra, tak nás chválil za hru. Jenže se nehraje na umělecký dojem, ale na body a ty nemáme na kontě žádné.
První poločas byl vyrovnanější, spíše byli lepší domácí, ale na šance jsme měli navrch. Druhý byl jednoznačně v naší režii, jenže na body to nestačilo. Hráči se místo soustředění na vlastní výkon rozptylovali hádkami s rozhodčím, a to je špatně. Vím, že je to hodně těžké.
Rozhodčí Seidel nám hned od začátku dal jasně najevo svůj vztah k domácím (mimochodem druhý gól jsme dostali z ofsajdu a podle hráčů Kocbeře, kteří tam po své zápasu zůstali, tak poměrně z jasného). Nejúsměvnější bylo nastavení, přestože se nejméně čtyřikrát zakopával míč kvůli ošetření hráče, přestože po autu nebyl k dispozici další míč, a to dost dlouhou dobu, přestože domácí v obavě o výsledek zdržovali (domácí brankář nám říkal, že tak se to dělá a měl pravdu, my bychom to taky dělali, kdybychom vedli), no přesto všechno rozhodčí statečně nastavil minutu, kterou pro jistotu raději nedodržel.
Když jsme to šli po zápase reklamovat, vyfasovali jsme žlutou kartu se slovy, co bychom chtěli. Jasně nám dal najevo, že on je tady pánem a může si dělat, co chce.
Bohužel takových rozhodčích jako je p. Lebeda nebo p. Říha je žalostně málo. I oni dělají chyby jako my všichni ostatní, ale nikdy záměrně neškodili. Je to jeden z důvodů, proč chci od fotbalu odejít. Je strašně těžký hráčům vysvětlovat, že musí být ticho a nechat si všechno líbit. A to já jsem jim tyhle věci netoleroval, ale někdy jsem si sám sobě trapnej.
Nicméně tenhle zápas neprohrál rozhodčí, ale my sami. Neproměňujeme ani ty nejvyloženější šance a odvrátilo se i štěstí (gól z ofsajdu, břevno). Nicméně musím hráče pochválit za přístup k zápasu, makali celou dobu a rvali se o výsledek do poslední minuty. Zvláště bych vyzdvihl Martina v bráně, byl opět skvělý. A taky Leoše, dřel do úmoru, bylo ho plné hřiště. On to má strašně těžké, svým fotbalovým uměním převyšuje i tuhle soutěž, tak dostává dost nakopáno (dle hesla: kdo leží, neběží, aneb jak zastavit za každou cenu). V každé normální soutěži se nejlepší hráči chrání, ale tady mně to připadá úplně obráceně. Když se rozčiluje, že dostal nakopáno, dostane žlutou kartu, takže ho ještě potrestáme. Možná bych měl po zápase vyfotit jeho nohy, aby rozhodčí opravdu viděl, jak dostává naloženo.
Velmi podobné je to u Standy, který se navíc v závěru nešťastně zranil a my budeme doufat, že nám nebude chybět moc dlouho.
O tenhle tým se nebojím, jsem skálopevně přesvědčený, že se v soutěži udrží.

SMOLNÁ PROHRA SE SILNÝM SOUPEŘEM

SPARTAK HAJNICE - FC VRCHLABÍ B 1 : 2 (1 : 0)

BRANKY: 33. Hrneček Jiří - 54. Janda Václav, 90. Mejsnar Lubor

Hodnocení trenéra Vancla st. (v zastoupení Vancla ml.):

Tak máme za sebou první zápas v okresu a potvrdilo se to, co jsme očekávali. Je to úplně jiný level než na jaký jsme byli zvyklí.
Přesto si myslím, že jsme sehráli hodně slušný zápas s jedním z favoritů soutěže a při trošce štěstí jsme mohli bodovat.  A snad i vyhrát. Musím hráčům složit poklonu za to, jak to odmakali. Zvláště Vráťa Gult a  Martin Teuber byli skvělí, naopak mě zklamal výkon Toma, a obzvláště Ládi.
Já už  ale nejsem v pozici, abych vynášel soudy, a tak to je jen můj pohled  z lavičky. Vyhodnotí si to trenér až se vrátí ; z dovolené. Gól v poslední minutě hodně bolí, ale takový je prostě fotbal.