Zápasy podzim 2014

Silný soupeř vrátil Hajnici vysokou porážku z 1. kola

Spartak Hajnice : Bílá Třemešná B 1:5 (0:3)

Hodnocení trenéra:

Dopředu jsme věděli, že v tomto zápase budeme jen těžko bodovat. Třemešná si to pojistila a prošpikovala sestavu hráči, kteří hrají A Třídu. Kupodivu pro mě nebyl ten rozdíl až tak markantní, jak jsem se obával. Tedy až na jednoho hráče a to na Davida Kubelku, který hrál skvěle a byl rozdílovým hráčem utkání. Ostatní sice byli lepší než my, ale zas tak moc mě nepřesvědčili o tom, že hrají o tři třídy výš. Je potřeba uznat, že na terén, na kterém se hrálo, asi nejsou zvyklí. Jedinému Davidovi to nevadilo, on dokázal, že to rozdíl je a dost podstatný. Vlastně na nás stačil sám, nevěděli jsme si s nim rady. První gól dal a i na dalších měl velký podíl. Když nás pak rozhodčí poslal do deseti, bylo po zápase. Na tom nechápu jedinou věc. O poločase mně říká, že ví, že ta červená byla zbytečně moc přísná,ale budiž: faul ve vápně, pencle a červená. Jenže když se pak stejná situace opakovala ve vápně hostů (taky faul na hráče, který byl sám před brankářem). On sice statečně pískl penaltu, jenže pak si uvědomil, že přísnej byl už dost, a tak stačila karta žlutá. Docela zvláštní. Před zápasem jsem si říkal, proč takový mladý a zřejmě i perspektivní rozhodčí píská jen třetí třídu. Po zápase jsem to už věděl. Kvůli rozhodčímu jsme ale neprohráli, hosté byli lepší a vyhráli zaslouženě. Hráčům bych chtěl poděkovat, že to nezabalili a přestože museli hrát 70min.v deseti, bojovali až dokonce. V jedenácti lidech by byl zápas určitě zajímavější i pro diváky, i když výsledek by byl s velkou pravděpodobností stejný.

 

Domácí smolná prohra

Spartak Hajnice –  Černý důl 2 : 4 (0 : 2) 

Hodnocení trenéra:

Máme za sebou další zápas a bohužel opět s prohrou. Je na nás vidět, jak to nejde. Hráčům toho nemůžu moc vytknout, bylo vidět jak moc chtějí, ale prostě to teď nejde. Nejvíc je to vidět na Leošovi (vím, jak to má těžký, jdou po něm a to dost tvrdě, že by ho chránili rozhodčí je science-fiction), rval se, dřel, ale čím víc chtěl, tím míň to šlo. Určitě fotbal nezapomněl, to ani náhodou, jen je pryč ta lehkost a uvolněnost. Co dřív šlo skoro ,,samo", teď stojí moc sil. Každý kdo fotbal hrál tak ví, že když to nejde, tak to nejde. Balony se najednou odrážejí jinak než obvykle, to co jindy zahrajete levou zadní, tak teď nejde a nejde. Bohužel, když se nedaří jemu, tak se většinou nedaří celému mužstvu. Přesto si zaslouží všichni pochválit za to, že i přes nepříznivý stav 0:2 to nezabalili a podařilo se vydřít vyrovnání. Po dalších gólech už na obrácení výsledku neměli ani sílu ani štěstí. Pro nás je dobře, že se bude hrát už jen jeden zápas. Sice hodně těžkej, ale poslední a bude jen na nás, co uděláme v zimní pauze s tím, abychom zase šlapali jako dřív. Bude to záležet na každém hráči, protože podmínky pro přípravu budou slušné.

Nejlepší hráči: Tady bych chtěl vyzvednout Vráťu H. Je vidět, jak moc chce, jak se rve, brání, dává góly. Ale jeden, kterému se daří, je málo. Taky je vidět, jak moc ho každá prohra bolí. Myslím, že je to kapitán, jak má být.

 

Derby v Libotově

Libotov –  Spartak Hajnice 4 : 2 (2 : 2) 

Hodnocení trenéra:

V Libotově jsme prohráli po zásluze, protože nás domácí přehráli ve všech řadách. Pro mě byl výkon našich hráčů zklamáním. Snad až na Vráťu nikdo nepodal svůj obvyklý výkon, a tak není divu, jak zápas dopadl. Přišla porážka a jestli takhle budeme hrát dál, tak asi nebyla poslední. Je až zarážející, jaké dokážeme vyplodit chyby a to přesto, že se o tom bavíme. Někdy si myslím, že mě hráči nemůžou ani poslouchat, protože by takové dětinské chyby nemohli udělat. Ta ková tragédie to zas není, prohráli jsme se soupeřem, který hrál opravdu dobře a body si zasloužil. Bylo na nich vidět, jak moc chtěli vyhrát, jak si za tím šli a celkem v pohodě to dokázali. My to musíme hodit za hlavu a pokusit se v dalším zápase zahrát lépe, a to podstatně, jinak bude hodně těžké v dalších zápasech bodovat. Tolik k zápasu, ale ještě se chci zmínit o jedné věci. Nějak špatně chápu nasazení rozhodčích svazem. Všichni jistě věděli, jak dopadl minulý vzájemný vyhrocený duel, který musela řešit DK. My se rozešli ve zlém, a přesto nasadila jen jednoho rozhodčího, přestože na všech ostatních byli dva až tři. Jsem rád, že hráči obou mužstev zápas zvládli ve sportovním duchu. Rozhodčí přesto, že podal výkon podobný našemu, tedy slabý, zápas neovlivnil. Zápas jsme si prohráli na hřišti sami.

Nejlepší hráči: Hejný

 

Mise oslabení splněna 1 BOD

Spartak Hajnice – Prosečné 1 : 1 (1 : 0) na penalty 1 : 3

18.10.2014 Hajnice – Hajnice přijela do Prosečné značně oslabena, ovšem nenechala se zahanbit a utržila dobrý 1 bod.

BRANKY: Pilař 1
SESTAVA: Leder F.. – Pejcha, Hejný, Leder J., Souček – Poláček, Gult D. – Gult V., Pilař, Chromý – Hrneček J.(Kajzr R.)
STŘÍDALI: Kajzr R.

Hodnocení trenéra:

Přiznám se, že jsem měl ze zápasu velké, opravdu velké, obavy.  Prosečné je teď v laufu, což dokázal výsledek z Libče, kde 3:2 vyhráli. Nám chybělo sedm hráčů z původního kádru, z toho pět, kteří  nastupují v základní sestavě. Takže nás bylo přesně jedenáct. Jeden hráč z téhle sestavy zatím odehrál asi jen 20 minut a od začátku zápasu hrál vůbec poprvé. Na druhou stranu koho postavit bylo pro mě jednoduché. Takže jen malinko upravit rozestavení, pomodlit se a jít na to. Vlastně, abych nezapomněl, měl jsem na lavičce jednoho náhradníka, který měl vedle sebe dva dresy. Jeden brankářský a jeden hráčský, to podle toho, kde by byl potřeba. Tím náhradníkem byl Roman, který se už spíše připravuje na trenérskou kariéru a možná už půl roku nehrál.  Já jsem byl ale štastnej, že tam byl. Moc mně to pomohlo, a když pak vyběhl na hřiště na posledních 10 minut, tak se určitě neztratil. Další věc, která mně na optimismu nepřidala, byla naše hra v posledních dvou zápasech, a tak jsem se připravoval na nejhorší. Zase se ukázalo, že fotbal nemá logiku a každý zápas je jiný. Tahle remíza a remíza před týdnem: to bylo jako nebe a dudy . Tady jsme nastoupili s pokorou a obavou o výsledek a každý bojoval na doraz. Dávali jsme si balón včas a poměrně přesně a domácí vůbec nepouštěli do tlaku. Paradoxně jsme první šanci měli my, to když Roman šel z boku sám na brankáře. Jenže naložil s tím, jak bývá jeho zvykem a netrefil bránu. Domácí neměli do poločasu žádnou gólovou šanci a ani nás nedostali pod tlak, a tak v poslední minutě udeřil Láďa, když z přímého kopu zaskočil domácího brankáře a do kabin se šlo vesele. Bylo jasné, že druhý poločas bude hodně těžký a taky se to ukázalo. I když ještě za našeho vedení Vráťa G. Opět zaskočil brankáře, ale míč bohužel skončil na tyčce, Honza s dorážkou do odkryté branky naložil ještě hůř a trefil jen boční síť. To byla velká škoda, kdyby padl gól, měli by to domácí už těžké. To bylo z naší strany, co se týče hry dopředu, vše a když soupeř skoro vzápětí vyrovnal, věděli jsme, že nás čeká perná půlhodinka a mně osobně to přišlo jako celá věčnost. Hráči dřeli a bod si doslova vybojovali a patří jim můj velký dík a uznání. O penaltách snad není ani potřeba mluvit, když zápas skončí nerozhodně, tak si soupeř v klidu může připsat druhý bod. Až na jednu malou výjimku, je to železné pravidlo.

Nejlepší hráči: Pilař,Leder J., Poláček

Leder F. 7

Pejcha R. 6 Hejný 7 Leder J.7 Souček 7

Pilař 7* Poláček 7 Gult D.7 Chromý 6

Hrneček 5(Kajzr R. velké díky) Gult V. 6

 

PŘESTŘELKA KAPITÁNŮ V HAJNICI, DOMA ZŮSTÁVÁ 1 BOD

Spartak Hajnice – Jiskra Lampertice 4 : 4 (1 : 3) na penalty 4 : 5

12.10.2014 Hajnice – Skvělé představení obou kapitánů bylo jedinou výjimkou nudného a nelíbivého fotbalu. Bojovnost v závěru zajistila Spartaku bod, když Hejnému pomohl vybojovanou penaltou a krásným centrem Poláček. Černou tečkou je vyloučení Patky, který po tragickém výkonu neudržel nervy, v závěru se nechal vyloučit a minimálně příště bude chybět.

BRANKY: Hejný 4
SESTAVA: Vancl J. – Pejcha, Hejný, Kajzr, Leder J., – Poláček, Gult D. – Gult v., Patka, Chromý – Vancl M.
STŘÍDALI: Pilař, Souček, Leder F.

Hodnocení trenéra:

Tak přemýšlím, jak mám začít rozebírat utkaní. Podle mě, až na jednu výjimku, zklamaly naše tradiční opory. To je jen realita, žádná výčitka. Ani by si ji nezasloužily, protože moc dobře vím, v kolika zápasech nám zařídily body. Spíš přemýšlím, proč se to sešlo u všech najednou. U některých byla nemoc, někteří asi „předpokládané vítězství " slavili den dopředu, jíní to třeba jen podcenili. To si musí každý srovnat hlavně sám. Špatné je, že jsme ztratili Leoše. Ač jsem měl dojem, že na hřišti ani nebyl (odehrál zřejmě jeho nejslabší zápas za Hajnici), dal o sobě vědět způsobem úplně jiným než bych si přál. Samozřejmě nám bude v dalším zápase (zápasech?) moc a moc chybět. Dál si myslím, že jsme zapomněli prohrávat (ve čtyřce jsme prohráli jen asi třikrát a v trojce, zatím a to podotýkám zatím, jen jednou) a ony prohry přijdou. To k fotbalu patří, ale vždycky bychom měli jít ze hřiště s vědomím, že jsme tam nechali všechno. K tomuhle zápasu jsme totiž nastupovali s tím, že vedeme tabulku a nemůže se nic stát. Místo toho, abychom tam šli jako nováček s pokorou a bojovností, což byla vždy naše největší zbraň.
Ještěže si Vráťa obul střelecké kopačky, prokázal se jako správný kapitán a zachránil alespoň bod. Takhle to má vypadat: osm minut před koncem prohráváme o dva góly a nevzdáme to. Potom už je to jen o gól a přijde další rána, a to vyloučení Leoše. A i přesto se rvem dál a v poslední minutě vyrovnáváme. Pak nezbývá nic jiného než říct:  „Díky pánové, díky Vráťo!!!“

Nejlepší hráči: Hejný

Vancl J. 2 Pejcha 4 Hejný* 10 Kajzr 4 Leder J.4
Poláček 4 Gult D. 4 Chromý 4  Patka 2  Gult 2 (Pilař 4) Vancl M.4

 

SPARTAK PO TUHÉM BOJI ŠŤASTNĚ URVAL CENNOU VÝHRU

Sokol Malé Svatoňovice - Spartak Hajnice 0 : 1 (0 : 0)

5.10.2014 Malé Svatoňovice – Zápas plný bojovnosti a tvrdých osobních soubojů rozhodla jedna povedená akce, na kterou se muselo čekat až do 78. minuty. Chromý na hranici faulu vybojoval balón, následně ho potáhl po čáře a pak přesně odcentroval na číhajícího Vancla, který přesnou hlavičkou dostal hráče i fanoušky Spartaku do extáze.
Ale pojďme hezky od začátku. Hajnice přijela do Svatoňovic bez svého nejlepšího střelce a vlastně i nahrávače, takže lídra týmu Patky a na výkonu to bylo znát hned od první minuty. Ne že by hráči Spartaku nebojovali nebo nechtěli, ale chyběla jim kombinace a mezihra. Hráči Svatoňovic měli herní převahu, jenže do ojedinělých ale o to nebezpečnějších šancí se dostávali hosté. Vancl nejprve křižnou střelou vylekal domácího golmana, a poté po krásném centru Pilaře hlavou těsně minul. Na závěr první půle se ještě na desítce s míčem pěkně otočil Kotopulos jenže střela se mu svezla a nešla mezi.
Do druhé půle nahradil Pilaře bojovník Gult a hra pokračovala tak jak první skončila. Svatoňovic byly i nadále lepším a aktivnějším mužstvem, ale do vyložených šancí se nedostávali. A tak se čekalo na nějakou povedenou akci, která zápas rozhodne. Ta nakonec přišla a Spartak se radoval z vedení. Poté autora gólu vystřídal Hrneček a hned po příchodu se mohl stát hrdinou, neboť šel důrazně do souboje s golmanem i obráncem a nějakým záhadným způsobem se balón dostal za ně. V tu chvíli už měli všichni ruce nahoře, neboť už mu nic nebránilo, aby doklepl míč do prázdné brány. Ale lehce dezorientovanému Honzovi se to nepovedlo a následovalo 10 dlouhých minut.
Ty už ale Hajnice zvládla na výbornou, následoval závěrečný hvizd rozhodčího a hráči Spartaku si mohli opět s výtečnými fanoušky zakřičet. I když se počítalo jen do jedné, o to to bylo sladší.
Dnešní těžce vybojované vítězství věnujeme Emičce Patkové a doufáme, že jí to nalije tolik energie do žil jako nám. Všichni hráči včetně realizačního týmu jí přejí brzké uzdravení! 

BRANKA: Vancl M.
SESTAVA: Vancl J. – Pejcha, Hejný, Leder, Souček – Poláček, Gult D. Pilař, Kotopulos, Chromý – Vancl M.
STŘÍDALI: Gult V., Hrneček

SLOVO TRENÉRA VANCLA

Už klasik pravil: „Jak je důležité míti Filipa“. Tohle rčení pro nás platilo jen ve Volanově, protože v Hajnici platí „ jak je důležité míti Leoše.“ Kdo dnes byl, tak viděl, jak naše hra vypadala bez něj.  Jakoby to na všechny padlo a nikdo nevěděl co hrát. Směrem dopředu to byl hodně smutnej pohled. Nenašel se nikdo, kdo by převzal jeho vůdčí roli a něco vymyslel. V prvním poločase stojí za zmínku jen pěkná akce Ládi a Martinovo zakončení hlavou těsně vedle, a pak tutovka Michala, když sám na desítce netrefil branku. Ještěže nám funguje obrana. Je vidět, že není žádná náhoda, že jsme za poslední čtyři zápasy dostali je jeden gól.
Druhý poločas byl především boj a musím uznat, že bojovnost hráčům nescházela. Hru oživil i střídající Vráťa Gult. A pak se to stalo. Ve chvíli, kdy už jsem se modlil, ať udržíme stav 0:0 a chystal jsem se vystřídat Martina, on se rozhodl jinak. Zase stál tam, kde měl a s přehledem zápas rozhodl.
Za hrdinu mohl být potom Honza Hrneček, když po souboji s gólmanem, šel sám prostředkem na prázdnou branku. Jak dokázal nedat je otázka jen a jen pro něj. Ještě jedna věc mě napadá, zase se ukázalo, že boží mlýny melou. Jistě si vzpomínáte na loňskou baráž, jak jsme je drtili a oni nás jedinou střelou na bránu nepustili do trojky. Dnes nás přehrávali oni, ale z vítězství se radujeme zase my.

Nejlepší hráči: Vancl M., Chormý, Leder J.
Vancl J 6 Pejcha 6 Hejny 6 Leder J 6 Souček 6 Poláček 6 Gult D 6
Chromý 6  Kotopulos 5 Pilař 5 (Gult V 6) Vancl M. 6*

 

3 BODY DOMA, „DESÍTKA“ NAKONEC JEN TOČENÁ U STÁNKU

Spartak Hajnice – Starý Rokytník 8 : 0 (4 : 0)

28.9.2014 Hajnice – Utkání hrané v přátelské duchu, s jasnou převahou domácích od začátku do konce, muselo diváky bavit. 8x si zakřičeli „gól“ a nejednou ještě zklamaně zahučeli při zahozených šancích domácích – v hlavní roli tentokrát Pilař.
Trochu nervózní začátek hráči Spartaku v klidu přečkali, a byla to nakonec jediná chvíle, kdy mohl kdokoliv pochybovat o vítězi. Pak už se projevilo, že ve stabilní sestavě, především zálohy, hraje Hajnice úplně jinak a zastavit útočné výpady tak bylo pro hosty velmi složité. Vydřený první gól zajistil svou šikovností Kotopulos, nařízenou penaltu Patka jistě proměnil. Poté se hosté pokoušeli o vyrovnání, ale dostávali se pouze do náznaků šancí, což se jim stalo osudným. Vzápětí totiž domácí vyprodukovali téměř identické akce po ose Patka – Chromý, který tentokrát šance proměňoval jako Baroš na Euru 2004, a bylo rozhodnuto. Kdyby Pilař, který lítal po pravé lajně jako stíhačka, proměnil polovinu šancí, mohlo to být už v poločase 10. Tahle pouze krásně připravil gól pro Kotopulose a do šaten se šlo za stavu 4:0.
Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu. Rokytník byl zejména ve středu hřiště domácím vyrovnaným soupeřem, hosté zkrátka nic nevzdali a bojovali. Jenže jim vždy chyběla finální přihrávka a Spartak byl naopak nebezpečný i produktivní. Chromý dokonal hattrick, Vancl zakončil povedenou kombinaci, Patka dorazil Poláčkovu přihrávku o břevno a neštěstí hostujícího týmu završil klasický vlastenec. Několik dalších šancí domácí nevyužili, takže nevyslyšeli skandování domácích fanoušků. Ti si tedy museli dát požadovanou „desítku“ v místní hospůdce, ale na závěr si společně s hráči napočítali do osmi, což jim ke spokojenosti bohatě stačilo.
Za zmínku jistě stojí také to, že pohodové atmosféře bojovného zápasu výrazně přispěl s přehledem pískající rozhodčí Říha i jeho asistenti na čarách. Kéž by se to opakovalo častěji.
Příští týden jedeme bojovat o další body do Malých Svatoňovic. Utkání se hraje v neděli od 16h a všechny na něj srdečně zveme.

BRANKY: Chromý 3, Patka 2 (1x p), Kotopulos, Vancl, vlastní
SESTAVA: Vancl J. – Pejcha, Hejný, Leder J., Souček – Poláček, Gult D. Pilař, Kotopulos, Chromý – Patka
STŘÍDALI: Vancl M., Gult V., Leder F., Knapek,

SLOVO TRENÉRA VANCLA

Dnešní zápas se nám celkem povedl. Přesvědčivě a zaslouženě jsme vyhráli. Jen bych měl výtku k začátku utkání. Tam se hrál hurá fotbal, nakopávali jsme balony naslepo dopředu, nám vázla kombinace a soupeř lépe kombinoval. Když padla první branka, tak se mužstvo uklidnilo a v poklidu si šlo pro vítězství. Ještě jedna věc by měla být rozhodně lepší a to proměňování šancí. Je až s podivem, co se dá nedat. To jak si Láďa hrál na Romana, a napodoboval ho v zahazování šancí, bylo až komicky tragické. Je dobře, že se probudil Roman a i proto je pro mě mužem zápasu. To, že dal tři góly a jen asi z 5-ti šancí je malej zázrak. Dobrej zápas zahrál kromě tradičních opor i Kuba Leder.

Nejlepší hráči: Chromý, Patka, Hejný
 
Vancl J. 8 Pejcha 6  Hejný 8 Leder J. 8 Souček 6 Poláček 7 Gult D. 7
Pilař 8 Kotopulos 7 (Gult V. 6) Chromý 8* Patka 8 (Vancl M. 6)

 

PRVNÍ PROHRA V SEZONĚ, TĚSNÁ ALE ZASLOUŽENÁ

SK Svoboda nad Úpou - Spartak Hajnice 1 : 0 (0 : 0)

20.9.2014 Svoboda – Jakoby hráči Spartaku neuměli hrát na pěkném hřišti. Domácí předčili Hajnici především tvrdostí v obraně a bojovností ve středu hřiště. Hře hostů chyběl nápad, jiskra i přesnost a proto zaslouženě odjeli bez bodu.
Absence 4 hráčů základní sestavy nevěstila nic dobrého, jenže na to se zkrátka nelze vymlouvat. První gól mohl dát Gult V. do vlastní brány, jenže Vancl J. dával pozor a reflexivním zákrokem míč vyrazil. První poločas pak ještě vypadal nadějně, jenže stažení Chromého za dres při samostatném úniku nechalo rozhodčího klidným, Patka ani Šereš se svými střelami neuspěli a ani několik rohů, Vanclovo pohotové zakončení či průniky Pilaře s Chromým vedení nepřinesly. Důraz a čtení hry domácích stoperů pak postupně vymazali jindy nebezpečného Patku i ostatní hajnické ofenzivní snahy.
Po půli již měli domácí navrch a po chytré přímočaré akci se dostali do vedení, které již nepustili. Několikrát ho mohli i navýšit, čemuž zabránil jistý Vancl. Mohl se však opakovat příběh z Pilníkova, kdy Spartak nakonec v závěru vyrovnal. Jenže 2 házenkářské zákroky domácí obrany zůstali bez povšimnutí, Patka měl místo přihrávky zřejmě volit střelu a do poslední chvíle bojující Poláček v samém závěru na 2x neprostřelil domácího golmana.
Je zde tedy první větší kotrmelec hajnického překvapení 3. třídy, který by bylo vhodné v neděli proti Rokytníku (začátek 16:30) pěkně vybalancovat a vrátit se do předchozí herní pohody. Dobrou zprávou je, že dobrá nálada se hráčům i fanouškům vrátila již večer po zápase, když jsme vyprovázeli našeho „mladého janka Kristiánka“ do světa.

SESTAVA: Vancl J. – Pejcha, Hejný, Gult V., Souček – Poláček, Šereš – Pilař, Patka, Chromý – Vancl M.
STŘÍDALI: Leder J., Pracný, Knapek

SLOVO TRENÉRA VANCLA

Tak máme za sebou první prohru a světe div se, nic se nestalo. Vlaky nepřestaly jezdit, autobusy jezdí dál, takže žádná tragédie. Tragédie je to, co se děje na Ukrajině, tohle je jenom hra. Nicméně je potřeba si porážku pořádně zanalyzovat. Dost jsem o tom přemýšlel a vyšly mně čtyři důvody, proč jsme prohráli.
Zaprvé nás zápas hodně bolel. Dostali jsme nakopáno za tichého přihlížení pana rozhodčího. Nakopáno dostal skoro každý, včetně Pepi v bráně. Měl na hlavě bouli jak hrom a myslím, že za to hráč nebyl ani napomenutej. Ale to rozhodně zápas nerozhodlo.
Za druhé: Někteří hráči hráli na místech, kde nejsou zvyklí a bylo to znát. (Kristián, Vráťa G.)
Za třetí: Opět jsme neproměnili šance, které jsme měli.
Za čtvrté: To, jak jsme k zápasu přistoupili a  podle mě to bylo pro výsledek rozhodující. Do zápasu jsme vstoupili s vědomím, že jsme předcházejících 6 zápasů vyhráli a automaticky jsme očekávali další vítězství. Jenže žádné vítězství nepřijde samo. Musíme si ho zasloužit, vybojovat, vydřít. Nikdo nám nedá nic zadarmo, protože si všichni dobře uvědomují, kde se v tabulce nacházíme.  Svoboda určitě nebyla silnější než předchozí soupeři, spíše naopak (tím ovšem nechci snižovat jejich vítězství - bylo zasloužené). K vítězství nad námi jim stačila touha po poražení nováčka, který ještě neprohrál.  V tom jsem viděl největší rozdíl. Není to žádné neštěstí, k dalšímu zápasu musíme nastoupit s tou pokorou, se kterou jsme nastupovali k předchozím utkáním.

Nejlepší hráči: Vancl J.

Vancl J.  6* Pejcha 4   Hejný  5  Gult V.  4 Souček  4 Poláček 5  Šereš 4
Chromý 4  Patka 5 Pilař 5 Vancl M. 5  (Leder J. 5) 

 

DALŠÍ VÝHRA JISTÍ PŘEKVAPIVOU POZICI LEADERA

Spartak Hajnice – FC Lánov B 5 : 0 (1 : 0)

14.9.2014 Hajnice – Lánov přijel do Hajnice prý ve stavu marodky, ale prý také s podobným týmem, který hraje okres. Každopádně měl Spartak od začátku navrch a nebýt několika neproměněných tutovek, mohlo být rozhodnuto již v půli.

Domácí se od začátku tlačili do brány a hosté se pokoušeli spíše o rychlé brejky. Rušno bylo v podstatě jen před hostujícím brankářem, jenže Patka, Chromý i Kotopulos ve svých vyložených šancích selhali. Až v půlce poločasu se Spartaku podařilo díky penaltě (o které nebylo pochyb) dostat do vedení. I další šance domácích pak ale vyšly na prázdno a Lánov se k domácí brance skoro nedostal, takže takto skončil první poločas.
Hned po změně stran Patka obral o míč hostujícího golmana a zvýšil na 2:0. Když pak Hejný předvedl všem přítomným, jak se má kopat přímý kop a vymetl pavučiny z růžku branky, bylo rozhodnuto. Hosté mohli upravit skóre díky nesmyslnému zákroku Pilaře, jenže Pepa Vancl se rozhodl, že dnes to prostě bude s nulou a dobře kopnutou penaltu nádherně chytil. Pak už se utkání spíše dohrávalo a domácí se ještě 2x prosadili. Důrazem sobě vlastním dotlačil míč do sítě Vráťa Gult a po faulu na stejného hráče proměnil bezpečně penaltu Chromý.
Stále se tedy vezeme na vítězné vlně a pokračovat se pokusíme v sobotu ve Svobodě nad Úpou. Toto utkání začíná netradičně již ve 14:00. Srdečně zveme všechny fandy a budeme se snažit, aby si s námi na konci i tentokrát zakřičeli.

BRANKY: Patka 2 (1x p), Hejný, Gult V., Chromý (p)
SESTAVA: Vancl J. – Pejcha, Hejný, Leder J., Pilař – Poláček, Gult V. – Šereš, Kotopulos, Chromý – Patka
STŘÍDALI: Vancl M., Souček, Kajzr R., Knapek

SLOVO TRENÉRA VANCLA

Máme za sebou další vítězný zápas. Ten dnes snad ani nebudu hodnotit. Hráče jsem chválil už v poločase (to já zas tak často nedělám) a oni ho s přehledem dovedli do vítězného konce. Jen bych rád upozornil, že všechno není tak růžové, jak se to jeví. Hra dopředu je super, což dokumentuje průměr přes čtyři góly na zápas. Tam se snad dá jedině vytknout neproměňování tutovek, a že jich za těch šest zápasů bylo. Například včera to mohlo být pět už v prvním poločase. Hra dozadu už tak bezchybná není a jen díky tomu, že se nás drží štěstíčko, to soupeři zatím netrestají. Taky tomu dost pomáhá Pepa. Už chytil pár nájezdů a včera i penaltu. Jeden příklad za všechny. Náš pravý obránce bojuje o míč před naší lavičkou, která je na druhé straně hřiště a skoro na půlce. Souboj prohraje a přes jeho prostor dostaneme gól (nic na tom nemění, že neplatil pro ofsajd) - to je až dětinsky naivní. Já vím, teď je euforie a i já říkám, užívejme si a radujme se z toho, že jsme v tabulce nahoře. Ale zůstaňme, a o to prosím, oběma nohama na zemi. Mužstvu děkuji za předvedený výkon.

Nejlepší hráči: Kotopulos,  Vancl J., Patka

 Vancl J. 8 - Pejcha 6 Hejný 8 Leder 7 Pilař 5 (Souček 7)
Poláček 8 Gult V. 7 - Chromý 7 Kotopulos 8* Šereš 7 Patka 8

 

DVA BODY Z PILNÍKOVA MAJÍ CENU ZLATA

Spartak Pilníkov - Spartak Hajnice 3 : 3 (2 : 1) na penalty 2 : 3

6.9.2014 Pilníkov – Jakoby všichni hráči Hajnice v první půlce napůl spali. U všeho byli o krok později než domácí a nebýt snížení těsně před koncem poločasu, dopadl by zápas asi úplně jinak.

A přitom všichni věděli, že jedeme na půdu loňského vítěze 3. třídy. Domácí byli v prvním poločase jasně lepší a potvrdili to dvěma góly. Především po krajích se prosazovali jednoduchou kombinací a rychlostí, na což hajničtí těžko reagovali. Přesně takto padl první gól. Při druhém se pak prosadil důraznou hlavičkou domácí stoper. Naštěstí se před přestávkou hosté na chvíli probudili, Patka prošel do vápna a Chromý se nemýlil. Tím získal zápas do druhého poločasu nový náboj.
A bylo ještě veseleji, když se hned na začátku druhé půle opakovala podobná situace, tentokrát domácí obrana zatáhla ve vápně za záchrannou brzdu a kapitán Hejný se z penalty nemýlil. Poté byl zápas vyrovnaný, oba týmy se tlačili do vápna, ale ani jeden dlouho nenašel recept ke gólu. 
Nakonec se to opět akcí podél lajny a přesným centrem do vápna podařilo domácím a už to vypadalo, že Spartak poprvé pozná, jaké je to ve 3. třídě prohrát. Jenže závěry má Hajnice silné, hráči se tlačili do brány, a když se konečně podařilo dostat domácí pod tlak, Vancl tradičně věděl, kam se má postavit a v samém závěru vyrovnal. Nakonec ještě po faulu na Kotopulose zkoušeli hosté přímým kopem rozhodnout, ale došlo na penalty.
A zde se stala další neuvěřitelná věc. Spartak je po více než roce vyhrál. Za to děkujeme především štěstí, Pepovi Vanclovi ml. a kapitánu Hejnému.
Za týden hrajeme v neděli doma se starým známým z loňského ročníku 4. třídy, tedy s Lánovem. Těšíme se na všechny fanoušky, kteří byli i v Pilníkově hodně slyšet a společně s domácími vytvořili zápasu výbornou atmosféru.

BRANKY: Chromý, Hejný (p), Vancl M.
SESTAVA: Vancl J. – Pejcha, Hejný, Leder J., Souček – Gult V., Gult D. – Kotopulos, Patka, Chromý – Vancl M.
STŘÍDALI: Leder F., Fridrich, Poláček, Kajzr R.

SLOVO TRENÉRA VANCLA

Tentokrát jsme byli hodně blízko první porážce a museli  bychom uznat, že zasloužené. Domácí nám ukázali, proč v loňském roce vyhráli trojku. Je pravda, že v prvním poločase jim to náš výkon hodně usnadnil. Přesně to vystihl Leoš, když řekl, že si šel po obědě lehnout, a že se ještě pořádně neprobudil. To platilo na celé mužstvo. Nejvíce na oba krajní obránce. Ti vypadali tak, jako by se ještě ani neprobudili. Bylo to až tak špatné, že jsem musel jednoho z nich po 20 min. střídat. Bohužel i to bylo pozdě, protože jsme mezi tím přes něj dostali první gól. Takže vlastně to neprobuzení platilo i na mě.
Když se pak druhý krajní bek podepsal na  gólu na 2:0 a koledoval si o vyloučení, nevypadalo to moc dobře. Naštěstí domácí další šance neproměnili a my máme Leoše. Po jeho akci nás Roman vrátil do zápasu. Druhý poločas už vypadal jinak, hráči se začali jeden po druhém probouzet a začali jsme hrát s domácími vyrovnanou partii. I díky tomu se nám podařilo vyrovnat. V té chvíli jsem si přál ať je konec a urveme jeden bod. Jenže domácí byli proti a dvacet minut před koncem šli opět do vedení. Paradox je, že se tak stalo v době, když už nebyli tak nebezpeční. Rychle se blížil konec a já už si v hlavě promítal zprávu o naší první prohře, jenže hráči se s porážkou smířit nechtěli a tři minuty před koncem silou vůle dotlačili míč do brány. Penaltový rozstřel je vždy loterie a díky tomu, že jednu penaltu Pepa chytil a jednou nám píchlo břevno, jsou z jednoho bodu zlaté dva.

Nejlepší hráči: Hejný, Patka, Druhopoločasový Chromý
 
Vancl J. 7 Pejcha 4 Hejný 8* Kajzr J. 7 (Poláček 7) Souček 2 (Leder J. 5)
Gult V 6 Gult D. 6 Chromý 7 Patka 7 Kotopulos 7 Vancl  6

 

SPARTAK ZVLÁDNUL ZÁPAS O PRVNÍ MÍSTO A VEDE 3. TŘÍDU

Spartak Hajnice – Dolní Kalná B 4 : 2 (2 : 0)

31.8.2014 Hajnice – K zápasu o čelo přistoupil celý tým s respektem a podle toho se vyvíjel. Na fotbal se dalo dívat, byl plný bojovnosti a diváci si krom 4 výkřiků „gól“ i párkrát zklamaně zahučeli, když domácí především v prvním poločase neproměnili tutové šance.

Na hajnickou sjezdovku dorazil vedoucí tým, který v prvních 3 zápasech nedostal ani jeden gól. Úkolem tedy bylo, naučit soupeře inkasovat a nutno říct, že se to podařilo velmi brzy. Postaral se o to Dan Gult, který nám zápas od zápasu zraje jako víno a po pár minutách vyslal nechytatelnou bombu na zadní tyč – 1:0. Hosté se snažili reagovat, měli místy optickou převahu, ale dostali se pouze k nakopávaným míčům a pozorná hajnická obrana jim nic nedovolila. Naopak domácí byli vepředu nebezpeční a další tutovky zahodili 2x bojující Vráťa Gult, Patka i Pilař a Poláček zpoza vápna málem ustřelil hlavu jednomu z obránců. Relativní klid přinesla domácím až akce po ose Hejný, Patka, Pilař a dorážející Chromý neměl problém. Hosté se dostali do několika náznaků šance, ale nic z toho nebylo.
Po změně stran se hosté těšili, že z kopce to půjde líp a po zmatku v domácím vápně a nejistém zákroku Filipa Ledera se jim opravdu podařilo snížit. To je pochopitelně nastartovalo a tlačili se kupředu, ale šance měla opět spíše Hajnice. Několikrát stříleli střídající Šereš a Dan Gult, do koncovky se tlačil Chromý, ale nic z toho. Uklidnění přinesl až Patka, který utekl obráncům a skluzem zvýšil na 3:1. Když pak hostující obrana zastavila ve vápně Vancla jen za cenu faulu a kapitán Hejný penaltu s přehledem proměnil, bylo rozhodnuto. Hosté snížili na 4:2 až v samém závěru krásnou střelou v přímého kopu.
Zápas měl skvělou atmosféru, za kterou je třeba poděkovat divákům, opravdu si toho vážíme.
Snad tomu nebude jinak ani v sobotu od 17h v Pilníkově, kde nás čeká další „těžká písemka“.

BRANKY: Gult D., Chromý, Patka, Hejný (p)
SESTAVA: Leder F. – Pejcha, Hejný, Kajzr, Leder J. – Poláček, Gult D. – Pilař, Gult V., Chromý – Patka
STŘÍDALI: Šereš, Vancl M., Souček, Fridrich, Knapek

SLOVO TRENÉRA VANCLA

Čtvrtý zápas a čtvrté vítězství, to je neuvěřitelné, skoro jako z pohádky. Tentokrát je to umocněno i tím, že jsme soupeře přehráli, a kdybychom byli víc produktivní, mohlo to skončit daleko větším rozdílem. Šance jsme na to rozhodně měli. Od začátku bylo vidět, jak jdeme za vítězstvím. Jediný moment, kdy byla obava o výsledek, byl, když jsme si nechali dát hodně lacinou branku na 2:1 a hosté po jediné krásné akci, kdy nás přehráli, neproměnili velkou šanci. Když pak Leoš akrobaticky dal na 3:1, bylo jasné, že body zůstanou v Hajnici. Mám dobrej pocit z toho, že i přes tři změny v sestavě, má mužstvo stále stejnou sílu. Je to tak, že na lavičce sedí, a nebo budou sedět hráči, kteří na to nebyli zvyklí, ale berou to a v tom bude síla mužstva. Dnes je, až na pár míst  v sestavě, na každý post rovnocenná náhrada.

Nejlepší hráči: Gult D. Kajzr J. Patka

Leder F. 5 - Pejcha 7 Hejný 8 Kajzr 8 Leder 7 - Poláček 7  Gult D. 8*
Pilař 7 (Šereš 6) Gult V. 7 Chromý 7 - Patka 8

 

VYHRÁT SE DÁ I BEZ SUDÍHO A PŮL HODINY V DESETI

Sokol Volanov - Spartak Hajnice 2 : 3 (1 : 1)

23.8.2014 Volanov – Čeho se letos ještě dočkáme. Minule rvačka na závěr, tentokrát zápas bez rozhodčího, zářez proti nám, vyloučení golmana, napadení hráče fanouškem, 30 minut v deseti a přesto rozhodnutí v náš prospěch. Sportu zdar!

Do Volanova jsme se všichni těšili, blízko, pěkné hřiště, další výzva. Když jsme však zjistili, že pískat bude muset domácí hráč, protože delegace rozhodčích má opravdu „skvělou“ manažerskou úroveň, ksichty se nám malinko protáhly. Ale šli jsme do toho a nutno říct, že celou hodinu hry se pískala rovina. Domácí šli do vedení díky důrazu v koncovce po rohu. Spartak se vepředu dlouho trápil, ale nasazení Kuby Ledra a zbytku obrany ho drželo ve hře. Před poločasem přišla rychlá akce a Michal Kotopulos se konečně trefil. Martin Vancl mohl dokonce zvýšit, ale domácí golman byl proti.
Po poločase hosté zaspali a domácí je hned v úvodu potrestali. Vzápětí se ale krásně prosadil do té doby spící Patka a bylo opět vyrovnáno. Leč sudí se následně rozhodl, vzít zápas do svých rukou: čistý zákrok golmana přetavil v červenou a penaltu. Paráda. Jenže Ledrové měli v sobotu dobrý den a Filip chytil penaltu i dorážku, což domácí značně usadilo. Když se pak ještě jednou chytře prosadil Patka, tak se hráči Spartaku dostali definitivně na koně a výsledek už udrželi.
Více tento velmi zvláštní zápas nemá smysl komentovat. Spíše se koncentrujme na nedělní zápas s Dolní Kalnou B, která prozatím 3x vyhrála suše 3:0, nedostala tedy ještě gól. Uvidíme, zda se jí to podaří i na sjezdovce proti 13ti gólové Hajnici.
Rozhodně ale budeme potřebovat co největší podporu našich fandů, kterých bylo i ve Volanově dost, za což jim upřímně děkujeme.

BRANKY: Patka 2, Kotopulos
SESTAVA: Vancl J. – Pejcha, Hejný, Leder J., Souček – Poláček, Gult D. – Kotopulos, Patka, Šereš – Vancl
STŘÍDALI: Chromý, Gult V., Leder F.

SLOVO TRENÉRA VANCLA

Tenhle zápas byl pro mě srdeční záležitost, protože jsem ve Volanově léta kopával a mám tam hodně dobrých známých, a tak jsem se na něj moc těšil.
Od začátku to ale bylo takový divný. Nepřijel rozhodčí (Tohle opravdu špatně chápu. Skoro na všechny zápasy naší skupiny byli delegováni tři rozhodčí a na tenhle zápas jen jeden. A ten byl údajně přesunut do B.třídy na lajnu a náhradník za něj o tom nic nevěděl, dokonce snad byl v práci.), a tak to musel odpískat po dohodě mužstev jeden z domácích hráčů. Musím uznat, že až na jeden moment to zvládl velice dobře. Pomohli mu v tom i hráči na obou stranách, za což jim patří můj dík.
Ten moment nastal, když Vráťa mával rukama jak na 1. máje a chtěl odpískat ofsajd. Horší bylo, že přestal hrát, s ním i celá obrana a domácí hráč šel sám na Pepu. Ten mu nájezd chytil a chtěl rozehrát míč, jenže najednou pískl rozhodčí a vypadalo to (a zřejmě to tak i bylo), že píská trestňák za ruku mimo velké vápno. Když došel na místo a zjistil, že to mimo vápno není, řekl, že je to faul, ukázal na penaltu a Pepu vyloučil. Tak jsme si všichni zažili, jak muselo být před týdnem Libotovu, když přišel v poslední minutě nespravedlivě o remízu. Ani jsem netušil, jak moc byla moje slova prorocká, když jsem tvrdil, že to příště může potkat nás. Je dobře, že jsme to ustáli bez větších excesů a  Pepa, i když s těžkým srdcem, v klidu odešel. (Zvláštní je, že je to jeho první červená karta v životě a nejsem přesvědčen, že byla spravedlivá, což mi potvrdila i domácí lavička). Stalo se a nedalo se nic dělat. Zápas byl na nějakou dobu přerušen, protože se Filip v kabině převlíkal do hráčského dresu. Už jsem neměl nikoho na lavičce a bál jsem se, abychom v případě zranění nekončili v deseti, což se nakonec stejně stalo. Filip přišel, chytil penaltu a vzápětí i dorážku a prakticky nám tím vyhrál zápas. Na domácích bylo vidět, jak s nimi ta neproměněná penalta zacvičila, a my jsme se pod dojmem nespravedlnosti  semkli a najednou nás bylo plné hřiště. Bylo vidět, jak každý dře i nad rámec svých možností. Leoš se pak rozhodnul, že mu je remíza málo, a tak vzal balón, obešel, co mu stálo v cestě, a dal vítězný gól. Klobouk dolů před sílou mužstva. Přestože dvakrát prohrávali, tak se vždy zvedli, a pak i v deseti dovedli zápas do vítězného konce.  Pánové, klobouk dolů. Mužem zápasu je pro mě Filip, neboť on rozhodl o naší výhře. Kdybychom dostali z tý pencle gól, už bychom se nezvedli a spíš bychom se vybíjeli v ublíženosti. Velice dobře zahrál Kuba a dá se říct, že nahradil skvěle Honzu. Super zápas sehrál i Michal. Ukázal, že jsme si sem přivedli šikovného fotbalistu.

Nejlepší hráči: Kotopulos, Patka, Leder J.

Vancl J.8 (Leder F.*) Pejcha 6 Hejný 6 Leder J. 8 Souček 7 Poláček 7 Gult D.7
Šereš 5 (Chromý 6) Patka 8 Kotopulos 8 Vancl M. 6  (Gult V.6)

 

ROZHODNUTÝ ZÁPAS VYÚSTIL V DRAMA S EMOTIVNÍM KONCEM

Spartak Hajnice – FC Libotov 5 : 4 (2 : 1)

17.8.2014 Hajnice – Závěr prvního domácího utkání Spartaku sice pobavil spokojené domácí fanoušky, ale byl naprosto zbytečný. Emoce holt k fotbalu patří, ale zde jich bylo až moc.
Pojďme ale postupně, minutu po minutě. Domácí nastoupili bez obou bratří Vaclů, takže v bráně zažil velkou premiéru mladičký Filip Leder a nezklamal. Začátek utkání byl vyrovnaný a vcelku opatrný, oba týmy měly náznaky šancí, ale nic nebezpečného. Až po čtvrthodině domácí nezakončili nadějnou akci a hosté se z protiútoku dostali do vedení. Spartak to ale nepoložilo a snažil se tlačit dopředu. Tuto snahu korunoval vyrovnáním aktivní Šereš, který z úhlu nádherně obstřelil golmana. Domácí tento gól pokropil živou vodou a následně byli aktivnější. Kotopulos posunul na Patku, který špičkou kopačky poslal Spartak do vedení. Další šance pak nevyužili domácí, ani těsně před přestávkou hosté.
Druhý poločas byl ještě výrazně zajímavější. Nejprve Patka pláchl bekům Libotova a zvýšil na 3:1. Když si pak hosté dali luxusního vlastence, zdálo se, že je rozhodnuto. Jenže domácí nevyužili další šance (Chromý, Leder J.), do konce zbývalo 30 minut a hosté se nevzdali. Vzápětí snížili a přestože Patka ještě jednou udeřil, podařilo se jim ze zápasu udělat drama. Dvěma slepenými góly snížili na 5:4 a zaskočení hráči Hajnice nevěděli, kam dřív skočit. Kajzr vykopával míč z brankové čáry, několikrát se v bráně blýskl Leder F., a když Patka již v nastaveném čase místo rozhodnutí napálil golmana, přišel závěrečný exces. Libotov zahrával přímý kop, ten obrana odvrátila, ale druhý centr už ne a ten skončil po teči hostujícího hráče v bráně. Rozhodčí však viděl ofsajd, což logicky neunesli hostující diváci ani hráči a bylo „veselo“.
Co by to bylo za „okresní přebor“, aby se nám chlapi nepobili. Smutné je, že minimálně jeden hostující hráč zřejmě nevyvázne bez nemalého trestu.
Na závěr již tradiční poděkování divákům, tentokrát oběma táborům, utkání mělo skvělou atmosféru. Zveme také na další kolo, v sobotu 23.8. hrajeme ve Volanově.

BRANKY: Patka 3, Šereš, vlastní
SESTAVA: Leder F. – Pejcha, Hejný, Kajzr J., Souček – Poláček, Gult D. – Pilař, Patka, Šereš – Kotopulos
STŘÍDALI: Gult V., Chromý, Leder J., Knapek, Pracný

SLOVO TRENÉRA VANCLA

Tak ani nevím jak začít, sice jsme vyhráli nad dalším silným soupeřem, ale radost kalí to, jak jsme toho dosáhli. Hosté dali v poslední minutě gól, který měl platit, ale rozhodčí ho pro ofsajd neuznal. S hostujícím trenérem jsme se shodli, že z naší pozice to nešlo posoudit. Podle nezaujatých fanoušků, a to i z naší strany, to byl gól. Pak vcelku jde chápat reakci hostí. Je mi upřímně líto Kuby Pitra, který dostal červenou kartu (zřejmě přijde nějaký trest) a bude Libotovu chybět. A to je škoda, protože je to slušnej kluk a dovolím si říct, že je ozdobou třetí třídy. Tolik ke konci zápasu a teď něco o něm.
Hosté hned na začátku dokázali, že jejich poslední výsledky nebyly náhodné a po zásluze šli do vedení. Tady si cením toho, že jsme se nepoložili a zvýšili tlak na míč. Výsledkem byla krásná, vyrovnávající branka dnes velice dobře hrajícího Kristiána. Začali jsme soupeře přehrávat a do kabin jsme šli s jednogólovým náskokem. Hned po přestávce se nám podařilo vstřelit gól a když si hosté dali vlastní branku, vypadalo to na pohodový závěr zápasu. Opak byl pravdou, po gólové přestřelce se stav na ukazateli skóre zastavil na 5:4 pro domácí. Nějak špatně chápu, co jsme dokázali vyprodukovat za stavu 5:2. Místo toho, aby jsme těch dvacet minut v klidu do vedli do vítězného konce, tak se sesypeme jak domeček z karet. Máme tam řadu zkušených hráčů, kteří to musí zklidnit. Vzít na sebe zodpovědnost za výsledek a ne umožnit soupeři, aby si s námi dělal, co chce. Klobouk dolů před Libotovem, který to nezabalil ani za tak nepříznivého stavu a dřel až pro ně do nespravedlivého konce.

Nejlepší hráči: Patka, Šereš, Kajzr

Leder F.  6 - Pejcha 6 Hejný 6 Kajzr 7 Souček 6 - Poláček 7 Gult D. 7
Pilař 6 (Chromý 6) Patka 8* Šereš 7 Kostopulos 6 (Gult V.6) 

 

PREMIÉRA Z ŘÍŠE SNŮ A NYNÍ ZPÁTKY NA ZEM

Sokol Bílá Třemešná B - Spartak Hajnice 1 : 5 (0 : 3)

9.8.2014 Bílá Třemešná – Pokud někdo tvrdí, že tohle čekal, tak buď lže, a nebo žije ve světě Matrixu a toto odhalil jako jeho chybu. Ani s tím, že by si Spartak mohl odvést body, se nepočítalo, ale tohle!?
Je nezlomným faktem, že vstup do soutěže, je po postupu velmi důležitý a hodně těžký. Říká se také, že nováčkům často vyjde začátek a poté přijde krize, tak uvidíme, jak to bude. První krok byl ale nádherný, a již nyní je velmi pravděpodobné, že zlí jazykové mohou připomínat dávný postup Spartaku a následné „výprasky v trojce“ již maximálně v hospodě u Malicha.
Zápas měl v podstatě velmi monotónní scénář. Domácí hráli a místy krásně kombinovali. Jenže zpravidla pouze po vápno a v obraně byli velmi děraví. Hosté naopak trpělivě bránili a z nebezpečnosti před bránou soupeře by tentokrát mohli školit, což je vzhledem k loňské sezoně vcelku paradoxní.
10. minuta: Vancl M. čistě atakuje výkop golmana, Patka předskočí obránce a svým „typicky razantním“ způsobem otevírá skóre. Za pár minut se stejný hráč řítí do vápna, obránce střelu zablokuje, ale následně přijde faul a Poláček zvyšuje z penalty na 2:0. Již toto bylo na domácí hodně a nervozita jim začala značně svazovat nohy a především hlavy. Přesto se musí několikrát blýsknout Vancl J. a jednou mu pomáhá také břevno, poté špatná koncovka domácích. Před přestávkou pak přichází životní gól Vancla M., který stylem Messi (ostatně jsou si dost podobní) obstřeluje golmana a zvyšuje na 3:0.
Po pauze přichází logický, ale poměrně marný tlak domácích, ale stále chybí finální přihrávka, střílejí nepřesně a ani závary po rozích snížení nepřináší. A tak domácí obraně opět utíká Patka, nejprve střílí v tísni vedle, ale na druhý pokus nachází Šereše, který prostřeluje vše před sebou. Za pár minut navíc projde po pravé straně neunavitelný Pilař, přichází penalta a hosté vedou 5:0.
Přicházejí klasické strkanice z nervozity, ale skóre již domácí upravují pouze kosmeticky, nádhernou střelou z poza vápna a mohou být rádi, že Chromý ani Pilař své tutovky nevyužijí.
Je třeba ocenit především bojovnost a týmovost Spartaku (přinesla divy), a také věrné fanoušky, kterých v Třemešné nebylo málo. V neděli máme doma Libotov, takže: SPARTAK OLÉÉÉ

BRANKY: Patka 2 (1xp), Poláček (p), Vancl M., Šereš
SESTAVA: Vancl J. – Pejcha, Hejný, Kajzr J., Leder J. – Poláček, Gult D. – Pilař, Patka, Chromý – Vancl M.
STŘÍDALI: Gult V., Šereš, Fridrich, Knapek, Leder F.

SLOVO TRENÉRA VANCLA

Tak máme za sebou první zápas ve třetí třídě s neuvěřitelným, ale krásným výsledkem. Musím se přiznat, že jsem měl ze soupeře velké obavy a hlavně potom, když jsem se dozvěděl, kdo všechno za ně nastoupí. Potvrdilo se, že jsou opravdu dobří. Jsou běhaví, fotbaloví a je na nich vidět trénovanost. Jediným jejich nedostatkem byla koncovka, která byla naštěstí pro nás opravdu žalostná. Bylo to zaviněno částečně jejich neuměním, částečně smůlou (břevna) a velký podíl na tom měl skvěle chytající Pepa. To my jsme jim dali lekci z produktivity, a přestože nás přehrávali, tak jsme z osmi nebo devíti šancí dali pět gólů. Velkou radost jsem měl hlavně z toho, že zase začínáme být tým. To jak Vráťa, Kristián přijali skvěle roli náhradníků, jak si Martin, Tomáš řekli o vystřídání, když už toho měli plné zuby i to, jak Láďa jezdil nahoru dolů, svědčí o tom, že se vrací týmový duch a děláme vše ve prospěch kolektivu. A to je dobře, moc dobře.
Teď asi pár lidí naštvu, ale nechtěl bych ten skvělej výsledek moc přeceňovat. Kdo byl na zápase, viděl, jak jsme se dostávali pod velký tlak domácích a na tom musíme zapracovat. Hra dopředu teď vypadá slušně, ale zpátky je to o dost horší a není to jen věc obrany. Je tam dost chyb při přebírání hráčů. Párkrát se stalo, že jsme propadli a vepředu zůstali ve třech a párkrát i ve čtyřech lidech, a to by se stávat nemělo. Obzvlášť když jasně vedeme. Musíme si uvědomit, že bránit se začíná už u Martina.
Jinak bych chtěl všem hráčům poděkovat za bojovnost a touhu po vítězství. Bylo to slušný, dost slušný.

Nejlepší hráči: Vancl J., Patka, Pilař
Vancl J.* 8
Pejcha 6 Hejný 7 Kajzr 7 Leder J. 6
Poláček 7  Gult D. 7 (Gult V. 6)
Pilař 8  Patka 8  Chromý 6
Vancl M. 7 (Šereš 6)

 

PRVNÍ PŘÍPRAVA SE VYDAŘILA A MÍSTY BYLO I VESELO

SPARTAK HAJNICE – SOKOL STARÝ ROKYTNÍK 9 : 2 (4 : 0)

27.7.2014 Hajnice – Kdyby takhle probíhaly zápasy nadcházející soutěžní sezony, jistě by se nezlobil ani jeden hráč či fanoušek Spartaku. Leč na to se v žádném případě netěšme a nohama rychle zpět na zem.

Hosté totiž přijeli do Hajnice značně oslabeni a v prvním poločase musel dokonce chytat jeden z hráčů. Přesto lze na zápas nahlížet pozitivně. Ani ne tak na výsledek, jako na předvedenou hru, která místy připomínala fotbal – tedy přihrávky s první, rychlé akce nebo přesné přihrávky za obranu.
Utkání účel splnilo, leč trenér Vancl bude mít jistě co říct, aby hráče zchladil a ti tak nešli do poslední přípravy ve Vítězné a následně do prvního soutěžního zápasu 3. třídy s přílišným sebevědomím.
Podstatné je, že se v naprosté pohodě ukázali navrátilci a posily: golman Pepa Vancl, obránce Martin Souček i útočník Michal Kotopulos a celý tým působil poměrně sehraně, na to že se jednalo o vůbec první zápas sezony a většina hráčů se doposud místo přípravy válela u moře či na zahradě.
Závěrem poděkujme Lubanovi Pracnému a Patrikovi Dvořákovi, že nám pomohli zápas odpískat.

BRANKY: Patka 3, Kotopulos 2, Poláček (p), Chromý, Gult D., Pilař
SESTAVA: Vancl J. – Souček, Hejný, Kajzr, Leder J. – Poláček, Gult D. – Pilař, Patka, Chromý – Vancl M.
STŘÍDALI: Leder F., Kotopulos, Šereš

SLOVO TRENÉRA VANCLA:

Náš první přípravný zápas se hrál za velkého vedra, a přesto si hráči slušně zaběhali. Hodnotit výsledek nechci, protože hosté nepřijeli v plné síle. Noví hráči nezklamali a naznačili, že budou posilou.
Jediné, co mně vadilo, byly dva obdržené, ale hlavně levné góly. Musíme zapracovat i na tom, aby se vše nekomentovalo. Musíme se soustředit na fotbal, kecání patří na divadelní jeviště. Myslím, že větší prověrka bude zápas s Vítěznou, která určitě prověří naši hru dozadu. Jinak vcelku spokojenost.

Aktuality
10.4.2022
3 výhry v řadě
Po 3. zápasech skupiny o záchranu v okresním přeboru držíme neporazitelnost. Držte nám palce i dál.
16.3.2022
Významná posila
Minimálně tuto sezonu s námi dohraje Martin Kruliš, ikona zejména dvorského fotbalu.
1.3.2022
Plán na jaro
V okresním přeboru budeme bojovat o zácharanu a dáme do toho všechno.
26.5.2021
Červnový pohár
Od 29.5. hrajeme Červnový pohár, domácí zápasy na hřišti v Úpici. Rozlosování a výsledky zde 
1.3.2021
Rekonstrukce hřiště
Začala rekonstrukce hřiště v Hajnici. Můžete se těšit na zcela nový areál. Prozatím budeme mít domáci hřiště v Úpici.