Zápasy jaro 2018

Takhle se okres nehraje!

FC Vrchlabí z.s. - SK Spartak Hajnice 9 : 2 (4 : 1)

STŘELCI: 10. Blažek Pavel, 12. Pokorný Vladimír, 30. Blažek Pavel, 45. Šimůnek Jan, 50. Tauchman Martin, 59. Šulc Miloš, 68. Janoch Martin, 78. Janoch Martin, 90. Janoch Martin- 43. Řehák Stanislav, 72. Hejný Vratislav

Hodnocení trenéra Martina Vancla:

K poslednímu zápasu této sezony jsme zavítaly již k jistému vítězi soutěže na krásný fotbalový stadion, který se v této soutěži nevídá. Místo toho abychom si tento svátek fotbalu užili, vyzkoušeli si hru proti účastníkovi nadcházející B třídy a byli jim důstojným soupeřem v jejich posledním zápase v okrese, tak jsme dorazili s torzem týmu. Výsledek hovoří za vše. Víc se k tomu nemá cenu vyjadřovat. Jsem rád za 2 vstřelené góly a děkuji všem hráčům, kteří dorazili.

Máme za sebou první sezonu v okrese. 9. místo a 32 bodů je na nováčka dobrý výsledek. Já osobně jsem za něj velmi rád, i když vím, že bodíků mohlo být ještě o trochu víc. Některé jsme poztráceli opravdu zbytečně a většinou to mělo stejný důvod - velké problémy se sestavou. Tento problém nás bohužel provázel celé jaro, někdy jsme z toho vyvázli s důstojnou prohrou, ale to jsou právě ty zápasy, kde se mohly nasbírat nějaké ty body. Někdy to dopadlo ostudou, viz. třeba poslední zápas. Síla v našem mužstvu určitě je a pokud jsme kompletní můžeme potrápit kohokoli, ale pokud se nebude trénovat a nebudeme se scházet,  mám o další ročník v okrese obavy. Zápasy tipu 6:0 nebo 9:2 opravdu nikoho nebaví. Závěrem bych chtěl poděkovat všem fanoušků, kteří nás podporují jak doma tak venku a doufám, že s námi zažijí ještě spousty dobrých zápasů a nejlépe těch vítězných!

Poslední domácí zápas!

SPARTAK HAJNICE - MFK Trutnov C 2 : 1 (0 : 1)

STŘELCI: 67. Chromý Roman - 41. Skalický Petr

Tak máme za sebou poslední domácí zápas za 2 body a tím potvrzení 9. místa. Tento zápas se nesl v duchu některých s kariérou se loučících hráčů a nastupující nové generace. K této příležitosti k nám zavítal kvalitní soupeř ze středu tabulky. Hrál se pohledný fotbal, který skončil zaslouženou remízou. V penaltové loterii jsme byli úspěšnější my. Naši střelci se nemýlili ani jednou, a když navíc Míra Lebeda jednu penaltu chytil, mohlo se slavit. A že bylo co. Děkuji Michalovi za všechny odehrané zápasy v hajnickém dresu, vždy byl přínosem. Jsem i velmi rád za nabídku, že když nám bude nejhůř, a bude mít čas, rád vypomůže. Díky moc a ať se Ti daří.

ZÁPAS ZA 3 BODY!

SPARTAK HAJNICE - SPORTOVNÍ KLUB JÁNSKÉ LÁZNĚ 2 : 1 (0 : 1)

BRANKY: 84. Hrneček Jiří, 88. Pracný Jakub - 18. Doležal Petr

Dnes to byly doslova a do písmene vydřené a vybojované 3 body. Obě mužstva si byla dobře vědoma, že jde o důležitý zápas a podle toho to vypadalo i na hřišti. Hra byla opatrná, my jsme možná měli o něco více míč ve svém držení, ale hosté hráli velmi chytře, nikam se nehnali a čekali na naše chyby. Hned tu první v 18. minutě využili a šli do vedení. My jsme se sice snažili, ale do poločasu se nám vyrovnat nepodařilo. Ve druhém poločase se obraz hry prakticky nezměnil, hosté si hlídali těsné vedení a občas zahrozili z brejku. My jsme se sice snažili, kluci bojovali, ale chyběla tomu taková ta lehkost a fotbalovost. Navíc, když už jsme si nějakou tu šanci vytvořili, tak jsme ji neproměnili. Ve chvíli, kdy už se zápas chýlil ke konci, tak v 84. minutě Hrneček po rohovém kopu hlavou krásně vyrovnal a aby toho nebylo málo, tak v 88. minutě střídající Pracný oslavil svůj první gól v hajnickém dresu. Tento gól nám přinesl tři body, a protože byl Pracný na hřišti asi minutu, tak na něj aspoň nikdy nezapomene.  Za tři body jsem samozřejmě velmi rád, ale musím dodat, že si hosté za snahu i za celkový přistup k zápasu, minimálně bod zasloužili. Ještě musím ocenit hostující lavičku, jejich pohodový přístup a nadhled daly zápasu úplně jiný rozměr. Jaký to rozdíl, když vzniklé situace na hřišti, i když na ně máme rozdílný názor, okomentujeme a vysvětlíme si je s nadhledem a humorem, než když většinou slýcháme nadávky a urážky. Kéž by bylo více takových to realizačních týmů, zápas jsem si díky tomu mnohem víc užil.

DŮLEŽITÁ VÝHRA ZA TŘI BODY

SPARTAK HAJNICE -TJ JISKRA BOHUSLAVICE 2 : 1 (1 : 0)

BRANKY: STŘELCI: 38. Linhart Patrik, 60. Hejný Vratislav - 77. Eflér Lukáš

Dnes k nám zavítal soupeř z Bohuslavic. Přesto, že okupují poslední místo v tabulce, tak jsme věděli, že nás nečeká nic jednoduchého. Soupeř svojí kvalitu má a my máme ještě v živé paměti, jak jsme v Bohuslavicích prohráli na penalty, na což jsme hráče v kabině upozorňovali. Do zápasu jsme vstoupili dobře, byli jsme více na balonu a měli mírnou převahu. Zanedlouho jsme si vypracovali i nějaké ty zajímavé šance, bohužel jsme je ale neproměňovali. Až ve 38. minutě nám vyšla krásná fotbalová akce, kdy po ose nahrávající Hrneček, centrující Chromý  a zakončující Linhart nás dostali do vedení. Hosté v prvním poločase hrozili pouze ze standartních situací, kterých jsme jim na můj vkus nabídli až moc. Druhý poločas, který se hrál za velmi silného větru, už moc fotbalové krásy nepřinesl, ba naopak. I přesto padly dvě branky. Nejprve naše vedení pojistil Hejný, poté po naší hrubé chybě hosté snížili na 2:1. A to bylo vše. I když hra nebyla bůhví jaká, jsem rád, že po sérii porážek jsme opět bodovali naplno.

NEPOVEDENÁ DOHRÁVKA

BANÍK ŽACLÉŘ - SPARTAK HAJNICE 6 : 0 (4 : 0)

BRANKY: 4. Kotyk Radek, 8. Kovačík Roman (pen.), 42. Pek Marek, 45. Kovačík Roman, 53. Kovačík Roman, 84. Kovačík Roman

Hodnocení :

Na zápas jsme jeli v hodně oslabené sestavě, kdy jsme věděli, že ze základu chybí 6-7 hráčů. Náš plán byl odehrát zápas i přes nepříznivé počty zraněných a pracujících hráčů. Bohužel pro nás soupeř potvrdil svojí kvalitu. Chtěl bych jen pochválit hráče, že celý zápas zvládli. Všichni jsme věděli, že to nebude lehké. Důležité pro nás bude oklepat se ze Žacléře a doma udělat 3 body proti Bohuslavicím.

SÉRIE ZRANĚNÍ A PROHER POKRAČUJE

SOKOL VOLANOV - SPARTAK HAJNICE 3 : 2 (2 : 2)

BRANKY: 14. Havlík Patrik, 57. Šauer David, 28. Voňka Tomáš - 2. Vancl Martin, 24. Hrneček Jiří

Již čtvrtý zápas v řadě řešíme problémy se sestavou a doslova to lepíme jak vlaštovka hnízdo. I přesto jsme ve Volanově nesehráli vůbec špatný zápas. V prvním poločase jsme šli 2 x do vedení zásluhou Vancla a Hrnečka, ale domácí vždy našli brzkou odpověď na naše góly, a tak půle skončila 2:2. Asi v 10. minutě druhého poločasu domácí hráč vystřelil ze střední vzdálenosti, rána se schovala našemu brankáři ve sluníčku a bylo to 3:2. Záhy na to přišel moment, který celý zápas ovlivnil. Patka vběhl do pokutového území, postrčil si balon kolem obránce, pak přišlo klasické cvaknutí a všichni, včetně domácích, čekali penaltu. Píšťalka rozhodčího ale zůstala němá. Místo toho, abychom kopali penaltu, jsme hráli v deseti, neboť náš hráč neudržel emoce a za nesportovní chování byl vyloučen. Hráči cítili křivdu, semkli se, i v deseti jsme usilovali o vyrovnání a domácím jsme zle zatápěli. Vyrovnat se nám už nepodařilo, ale Volanov se o výsledek bál do poslední minuty.

Kluci předvedli dobrý výkon.

Normálně to nedělám, ale dnes se ještě zmíním o třech hráčích.

Jako prvního bych chtěl zmínit Honzu: fotbalový železný dědek. Obrovský bojovník, který nevynechá žádný souboj. Když už jsme hráli na riziko, vzadu si plnil svoje povinnosti na výbornou. A když jsme měli standardu, buď ji zahrával nebo se cpal do vápna na zakončení. Prostě byl všude. Navíc nenechal hajnický fotbal nikdy ve štychu. Tenhle chlap fotbal prostě miluje, z něj by si měl nejeden hráč vzít příklad! Smekám před ním a jsem rád, že jsem s ním mohl nejen hrát, ale i ho trénovat.

Druhý o kom se chci zmínit je Standa: velký bojovník, ale zároveň fotbalový elegán před zápasem dostal kapitánskou pásku (z důvodu nepřítomnosti Vráti). Dámy a pánové: ta mu sedla jak prdel na hrnec. Předvedl parádní výkon. Nejen, že na oba góly nahrál (to se nedalo neproměnit, že jo, Hrndo :-) ), ale sám si ještě vytvořil spoustu zajímavých šancí. Navíc makal celých 90 minut, kluky neustále hecoval a hnal je za vyrovnáním. Prostě kapitán jak má být a nejlepší na tom všem je, že takhle hraje i bez pásky každý zápas. Takže zástupce kapitána je jasně vyřešen - je jim Standa!

A nakonec jsem si nechal Leoše a ten nešťastný moment ze 60. minuty. Byla to ta pověstná poslední kapka, která ho přiměla ukončit kariéru. A pokud to bude skutečně poslední věc, která bude zapsána v jeho fotbalové historii, tak mně osobně to bude mrzet. Takovýhle fotbalista, jakým Leoš bez diskuze je (i když on se paradoxně za fotbalistu nikdy nepovažoval, vím to, hrál jsem s ním a i ho trénoval), by se měl loučit při odchodu ze hřiště za potlesku domácích fanoušků a ne po červené kartě. Jeho bojovnost a góly táhly Hajnici několik sezon a dostaly ji až do okresu.  Já jen doufám, že se mi to splní.

NERVOZNÍ ZÁPAS A OPĚT BEZ BODŮ

SPARTAK HAJNICE - FK POŘÍČÍ 0 : 2 (0 : 2)

BRANKY: 20. Jandera Jakub, 37. Potoček Kryštof

Před zápasem jsme řešili velké problémy se sestavou (velká marodka, navíc ne každý má ve svátek volno). Problémy byly tak velké, že nám museli vypomoct i hráči, kteří buď nehrají, nebo dokonce i Ti, kteří již ukončili kariéru, za což jim touto cestou děkuji. Sice jsme prohráli 2:0, ale nemám hráčům, co vytknout.  Makali celých 90 minut a přesně dodržovali taktický záměr. Jaká velká změna oproti minulému domácímu zápasu. Jsem velmi rád, že si to hráči uvědomili. Bohužel jsme vyrobili 2 chyby a soupeř obě potrestal. Tu první i s notnou dávkou štěstí. Body jsme dnes nezískali, ale za v ý kon se stydět rozhodně nemusíme.

ODEVZADNÉ BODY SOUPEŘI V TABULCE

SPARTAK HAJNICE -TJ STRÁŽNÉ 1 : 3 (0 : 2)

BRANKY: 75. Řehák Stanislav - 15. Grégr Tomáš, 44. Grégr Tomáš, 82. Jeřábek Josef

Další zápas se sousedním týmem v tabulce a další zbytečná ztráta! Zápas jsme si prohráli již v prvním poločase, kdy jsme se věnovali všemu možnému, jen ne fotbalu (komentování výroků rozhodčího, nadáváním si atd..), a tak jsme ho prohráli 2:0. Po přestávce jsme se zlepšili, hlavně co se koncentrace na zápas týče a odměnou nám byl krásný gól Řeháka. Moc jsem mu ten gól přál a navíc si ho za svůj výkon a nezměrnou bojovnost zasloužil. Bohužel, když jsme se nadechovali k jakémusi náporu, dostali jsme gól na 3:1 a bylo hotovo. Zbytečně jsme odevzdali 3 body soupeři, se kterým se rozhodně dalo hrát, navíc doma! Za první poloč as se v šem divákům omlouvám a doufám, že už se to nebude opakovat.

SOUPEŘ FOTBALOVÝ, ENERGIE ŽÁDNÁ, ZRANĚNÍ MNOHO

JISKRA PODHŮŘÍ - SPARTAK HAJNICE 4 : 0 (2 : 0)

BRANKY: 34. Přívratský Petr, 42. Smejkal Zdeněk, 55. Zdržálek David (pen.), 72. Dolenský Lukáš

Tento zápas se mně nehodnotí vůbec lehce. Ne proto, že jsme prohráli, ale proto, jak jsme k té prohře dokráčeli. Vše začalo už v pátek před zápasem, kdy se začali nezvykle moc hromadit omluvenky hráčů a navíc nakonec nemohl jet ani Jarda.
I přesto si myslím, že jsme do Podhůří nepřivezli vůbec špatné mužstvo. Postavení obou mužstev v tabulce slibovalo vyrovnané utkání, bohužel opak byl pravdou. Na hřišti se představila úplně jiná Hajnice než ta, která porazila doma Svatoňovice a Vítěznou. Domácí hráči byli ve všem lepší, předčili nás v bojovnosti, v pohybu, v důrazu i osobních soubojích, prostě chtěli hrát fotbal víc než my. Naše hra působila zmatečně, nedali jsme si jedinou kloudnou přihrávku. Z toho taky vyplynulo poločasové skóre 2:0 pro domácí a mohlo být i hůř.
Na začátku druhé půle jsme dostali možnost se vrátit do zápasu v podobě pokutového kopu. Jenže neproměněná penalta jen deklarovala náš zmar. Chvíli na to se kopala penalta na druhé straně, tu domácí s přehledem proměnili a bylo po zápase. Navíc naši hráči padali jak mouchy po dešti a již v 60. minutě jsem vyčerpal všechna střídání. A to jsem měl na lavičce 4 hráče!  Konečný výsledek zápasu 4:0 -  3 zranění hráči a jeden nasran.... trenér.
Domácí vyhráli zcela zas louženč , ale nutno podotknout, že my jsme jim cestu k 3 bodům dost usnadnili. Jediné pozitivum dnešního zápasu je to, že naši mladí hráči nabrali zase nějaké ty zkušenosti. Doufám, a pevně věřím, že za týden doma se opět představí zase ta stará dobrá bojovná Hajnice
.

VYDŘENÉ 3 BODY Z DERBY, KTERÉ SE MUSELO LÍBIT

SPARTAK HAJNICE - SOKOL VÍTĚZNÁ 1 : 0 (0 : 0)

BRANKY: 69. Patka Leoš

Druhý domácí zápas v řadě a druhá výhra - navíc s velmi těžkým soupeřem, který okupuje horní patra tabulky.
Všichni máme ještě v živé paměti zápas ve Vítězné, kde jsme zaplatili za naši naivitu a odvezli si 8 gólový příděl. Na všech v kabině bylo vidět, že to chtějí odčinit, bylo tam zdravé hecování a i nějaké slíbené odměny za dobře odehraný zápas. Tuto bojovnou náladu jsme si z kabiny přenesli i na hřiště, byli jsme aktivnější, vyhrávali osobní souboje a z toho pramenily i naše šance. Těch hodně zajímavých bylo minimálně 5. Jen Patka měl aspoň tři, bohužel jsme žádnou neproměnili a do kabin se šlo za stavu 0:0.
Začátek druhé půle nám úplně nevyšel, ztratili jsme střed hřiště a hosté nás přehrávali. Paradoxně, když jejich tlak vrcholil, jsme se dostali do slibného brejku, který Hrneček zakončil střelou do tyče. A od tohoto momentu se hra vyrovnala. Záhy na to jsme se konečně dočkali. Patka po individuální akci (balón si sám vybojoval, obešel brankáře a dával do prázdné) otevřel skóre zápasu. Gól si za svůj výkon a velkou bojovnost zasloužil. Poté už jsme zápas i za pomoci střídajících hráčů a velké bojovnosti celého mužstva dotáhli do vítězného konce a mohlo se opět i s diváky, kteří dorazili v hojném počtu, slavit.
Kluci mně udělali velkou radost, byl to zápas z jejich strany naplno odmakaný a odbojovaný, navíc plnili vše, co jsme si řekli a to je pak pro trenéra radost. Kromě dobrého pocitu z výhry a pár modřin si ještě vykopali sud piva. Já jim ho moc přeju a rád jim pomůžu při jeho konzumaci!

NA ÚVOD JARA VYDŘENÁ DOMÁCÍ VÝHRA

SPARTAK HAJNICE - MALÉ SVATOŇOVICE 3 : 2 (1 : 0)

BRANKY: 2. Hrneček Jiří, 50. Hrneček Jiří, 73. Hejný Vratislav (pen.) - 54. Tyrner Tomáš, 78. Králiček Filip

Tak máme za sebou vstup do jara a jsem velmi rád, že vítězný!
Na hráčích i realizačním týmu bylo vidět, že se po dlouhé zimní přípravě a prvním odloženém utkání na zápas těší. V kabině byla cítit mírná, ale zdravá nervozita co v prvním jarním zápase - navíc doma - předvedeme. Před zápasem jsme přivítali novou gólmanskou posilu Míru Lebedu (nejsem si jist, zda proběhlo zápisné! Navíc, chycená penalta a výhra - to bude drahý! No, pijeme zelenou :) ), poté jsme si něco řekli k zápasu a šlo se na to.

Vstup do zápasu nám vyšel perfektně, začali jsme aktivně a hned ve 3. minutě jsme dali gól.  Hejný krásně rozehrál standartní situaci, Poláček si balón pěkně zpracoval a perfektní přihrávkou před prázdnou bránu naservíroval gól zakončujícímu Hrnečkovi. Po gólu se hra vyrovnala, my měli ještě pár náznaků šancí: např. Chromého hlavička, Řehákova dělovka. A když ani hosté svou velkou šanci nevyužili, kdy z rohového kopu zakončující hostující hráč byl úplně sám, šlo se do kabin za stavu 1:0.

I vstup do druhé půle nám vyšel a my brzy přidali druhý gól. Chromý hodil dlouhý aut do pokutového území, Patka prodloužil a Hrneček zkušeně hlavou do protipohybu brankáře míč uklidil do brány 2:0.
Bohužel chvíli na to hosté po pěkné akci snížili na 2:1 a my je tím dostali na koně. Za nedlouho se proti nám kopala penalta a zde se blýskla naše nová akvizice v bráně. Lebeda penaltu chytil, a tím nás hodně podržel. Poté jsme výhodu pokutového kopu dostali i my a Hejný se nemýlil - 3:1. Ale opět nám dvougólové vedení nevydrželo ani 5 minut a bylo to 3:2. Nutno dodat, že hostující hráč to provedl perfektně a navíc si za svůj výkon v celém zápase gól zasloužil. Na druhou stranu gólu předcházelo několik chyb našich hráčů a myslím, že všichni to dobře vědí. A pak začali na lavičce ty pra vé ; fotbalové nervy: každý protiútok hostujícího celku se nám zdál nebezpečný, my zase mohli výsledek několikrát pojistit (namátkou Chromého tyč). Naštěstí se už skóre neměnilo a my mohli slavit společně s výtečnými diváky.

Myslím si, že o ten jeden gól jsme byli lepší a výhru si zasloužili.  Jsou to důležité body s houževnatým protivníkem, který se po gólu vždy oklepal, našel odpověď a bojoval až do konce. S výkonem mužstva jsem byl spokojen. Jen snad vždy to brzké snížení je na zamyšlení, na tom budeme muset zapracovat, a ve finále musíme doufat, že ještě někdy dvougólové vedení bude :)