Zápasy jaro 2018

SOUPEŘ FOTBALOVÝ, ENERGIE ŽÁDNÁ, ZRANĚNÍ MNOHO

JISKRA PODHŮŘÍ - SPARTAK HAJNICE 4 : 0 (2 : 0)

BRANKY: 34. Přívratský Petr, 42. Smejkal Zdeněk, 55. Zdržálek David (pen.), 72. Dolenský Lukáš

Hodnocení trenéra Martina Vancla:

Tento zápas se mně nehodnotí vůbec lehce. Ne proto, že jsme prohráli, ale proto, jak jsme k té prohře dokráčeli. Vše začalo už v pátek před zápasem, kdy se začali nezvykle moc hromadit omluvenky hráčů a navíc nakonec nemohl jet ani Jarda.
I přesto si myslím, že jsme do Podhůří nepřivezli vůbec špatné mužstvo. Postavení obou mužstev v tabulce slibovalo vyrovnané utkání, bohužel opak byl pravdou. Na hřišti se představila úplně jiná Hajnice než ta, která porazila doma Svatoňovice a Vítěznou. Domácí hráči byli ve všem lepší, předčili nás v bojovnosti, v pohybu, v důrazu i osobních soubojích, prostě chtěli hrát fotbal víc než my. Naše hra působila zmatečně, nedali jsme si jedinou kloudnou přihrávku. Z toho taky vyplynulo poločasové skóre 2:0 pro domácí a mohlo být i hůř.
Na začátku druhé půle jsme dostali možnost se vrátit do zápasu v podobě pokutového kopu. Jenže neproměněná penalta jen deklarovala náš zmar. Chvíli na to se kopala penalta na druhé straně, tu domácí s přehledem proměnili a bylo po zápase. Navíc naši hráči padali jak mouchy po dešti a již v 60. minutě jsem vyčerpal všechna střídání. A to jsem měl na lavičce 4 hráče!  Konečný výsledek zápasu 4:0 -  3 zranění hráči a jeden nasran.... trenér.
Domácí vyhráli zcela zas louženč , ale nutno podotknout, že my jsme jim cestu k 3 bodům dost usnadnili. Jediné pozitivum dnešního zápasu je to, že naši mladí hráči nabrali zase nějaké ty zkušenosti. Doufám, a pevně věřím, že za týden doma se opět představí zase ta stará dobrá bojovná Hajnice
.

VYDŘENÉ 3 BODY Z DERBY, KTERÉ SE MUSELO LÍBIT

SPARTAK HAJNICE - SOKOL VÍTĚZNÁ 1 : 0 (0 : 0)

BRANKY: 69. Patka Leoš

Druhý domácí zápas v řadě a druhá výhra - navíc s velmi těžkým soupeřem, který okupuje horní patra tabulky.
Všichni máme ještě v živé paměti zápas ve Vítězné, kde jsme zaplatili za naši naivitu a odvezli si 8 gólový příděl. Na všech v kabině bylo vidět, že to chtějí odčinit, bylo tam zdravé hecování a i nějaké slíbené odměny za dobře odehraný zápas. Tuto bojovnou náladu jsme si z kabiny přenesli i na hřiště, byli jsme aktivnější, vyhrávali osobní souboje a z toho pramenily i naše šance. Těch hodně zajímavých bylo minimálně 5. Jen Patka měl aspoň tři, bohužel jsme žádnou neproměnili a do kabin se šlo za stavu 0:0.
Začátek druhé půle nám úplně nevyšel, ztratili jsme střed hřiště a hosté nás přehrávali. Paradoxně, když jejich tlak vrcholil, jsme se dostali do slibného brejku, který Hrneček zakončil střelou do tyče. A od tohoto momentu se hra vyrovnala. Záhy na to jsme se konečně dočkali. Patka po individuální akci (balón si sám vybojoval, obešel brankáře a dával do prázdné) otevřel skóre zápasu. Gól si za svůj výkon a velkou bojovnost zasloužil. Poté už jsme zápas i za pomoci střídajících hráčů a velké bojovnosti celého mužstva dotáhli do vítězného konce a mohlo se opět i s diváky, kteří dorazili v hojném počtu, slavit.
Kluci mně udělali velkou radost, byl to zápas z jejich strany naplno odmakaný a odbojovaný, navíc plnili vše, co jsme si řekli a to je pak pro trenéra radost. Kromě dobrého pocitu z výhry a pár modřin si ještě vykopali sud piva. Já jim ho moc přeju a rád jim pomůžu při jeho konzumaci!

NA ÚVOD JARA VYDŘENÁ DOMÁCÍ VÝHRA

SPARTAK HAJNICE - MALÉ SVATOŇOVICE 3 : 2 (1 : 0)

BRANKY: 2. Hrneček Jiří, 50. Hrneček Jiří, 73. Hejný Vratislav (pen.) - 54. Tyrner Tomáš, 78. Králiček Filip

Tak máme za sebou vstup do jara a jsem velmi rád, že vítězný!
Na hráčích i realizačním týmu bylo vidět, že se po dlouhé zimní přípravě a prvním odloženém utkání na zápas těší. V kabině byla cítit mírná, ale zdravá nervozita co v prvním jarním zápase - navíc doma - předvedeme. Před zápasem jsme přivítali novou gólmanskou posilu Míru Lebedu (nejsem si jist, zda proběhlo zápisné! Navíc, chycená penalta a výhra - to bude drahý! No, pijeme zelenou :) ), poté jsme si něco řekli k zápasu a šlo se na to.

Vstup do zápasu nám vyšel perfektně, začali jsme aktivně a hned ve 3. minutě jsme dali gól.  Hejný krásně rozehrál standartní situaci, Poláček si balón pěkně zpracoval a perfektní přihrávkou před prázdnou bránu naservíroval gól zakončujícímu Hrnečkovi. Po gólu se hra vyrovnala, my měli ještě pár náznaků šancí: např. Chromého hlavička, Řehákova dělovka. A když ani hosté svou velkou šanci nevyužili, kdy z rohového kopu zakončující hostující hráč byl úplně sám, šlo se do kabin za stavu 1:0.

I vstup do druhé půle nám vyšel a my brzy přidali druhý gól. Chromý hodil dlouhý aut do pokutového území, Patka prodloužil a Hrneček zkušeně hlavou do protipohybu brankáře míč uklidil do brány 2:0.
Bohužel chvíli na to hosté po pěkné akci snížili na 2:1 a my je tím dostali na koně. Za nedlouho se proti nám kopala penalta a zde se blýskla naše nová akvizice v bráně. Lebeda penaltu chytil, a tím nás hodně podržel. Poté jsme výhodu pokutového kopu dostali i my a Hejný se nemýlil - 3:1. Ale opět nám dvougólové vedení nevydrželo ani 5 minut a bylo to 3:2. Nutno dodat, že hostující hráč to provedl perfektně a navíc si za svůj výkon v celém zápase gól zasloužil. Na druhou stranu gólu předcházelo několik chyb našich hráčů a myslím, že všichni to dobře vědí. A pak začali na lavičce ty pra vé ; fotbalové nervy: každý protiútok hostujícího celku se nám zdál nebezpečný, my zase mohli výsledek několikrát pojistit (namátkou Chromého tyč). Naštěstí se už skóre neměnilo a my mohli slavit společně s výtečnými diváky.

Myslím si, že o ten jeden gól jsme byli lepší a výhru si zasloužili.  Jsou to důležité body s houževnatým protivníkem, který se po gólu vždy oklepal, našel odpověď a bojoval až do konce. S výkonem mužstva jsem byl spokojen. Jen snad vždy to brzké snížení je na zamyšlení, na tom budeme muset zapracovat, a ve finále musíme doufat, že ještě někdy dvougólové vedení bude :)