Obec a hřiště

Když kdokoliv z nás vysvětluje, jak se k nám dostat, zpravidla říká: Za Výšinkou doprava a jsi u nás. Pochopitelně to platí pouze při příjezdu od Hradce či Dvora Králové. 

Naše obec Hajnice

Naše obec se rozkládá na polovině silniční trasy spojující Trutnov a Dvůr Králové nad Labem. Nadmořská výška obce je v průměru 460 m. n. m. Obec se rozprostírá na pláni otevřené severním větrům, na jižní straně ohraničené masivem Liščího vrchu a Kamenného vrchu o výšce 609 m. Tato poloha je příčinou drsného podnebí a kratšího vegetačního období oproti okolním obcím.

Obec Hajnice se skládá ze šesti katastrálních území – Brusnice, Kyje, Nesytá, Hajnice, Horní a Dolní Žďár. Je to obec v podstatě středisková, neboť jsou v ní sloučené dřívější samostatné obce, které představovaly výše zmíněná katastrální území. Název Brusnice (Německá) a Kyje byly základem naší obce, když v roce 1949 došlo ke sloučení a změně názvu na Hajnici. Později v roce 1980 byl připojen Horní a Dolní Žďár a tím se stala Hajnice jednou z obcí s největší rozlohou v okrese Trutnov.

Naše hřiště

Naše hřiště patří k těm nejlepším v kraji :) sice není úplně vodorovné, takže každý poločas se lépe útočí jinému týmu, druhému zase lépe brání. Krtky máme v dané oblasti také velmi aktivní, ale i to je pro oba tými stejné. Každý u nás ale může dýchat čerstvý podhorský vzduch a hlavně máme tu nejpříjemnější hospůdku u hřiště, což je pro fanouška vlastně to hlavní, a leckdy důležitější než samotný fotbal.

Aktuality
10.4.2022
3 výhry v řadě
Po 3. zápasech skupiny o záchranu v okresním přeboru držíme neporazitelnost. Držte nám palce i dál.
16.3.2022
Významná posila
Minimálně tuto sezonu s námi dohraje Martin Kruliš, ikona zejména dvorského fotbalu.
1.3.2022
Plán na jaro
V okresním přeboru budeme bojovat o zácharanu a dáme do toho všechno.
26.5.2021
Červnový pohár
Od 29.5. hrajeme Červnový pohár, domácí zápasy na hřišti v Úpici. Rozlosování a výsledky zde 
1.3.2021
Rekonstrukce hřiště
Začala rekonstrukce hřiště v Hajnici. Můžete se těšit na zcela nový areál. Prozatím budeme mít domáci hřiště v Úpici.