VÝHRA, KTERÁ BOLELA, ALE HŘEJE

FC LIBOTOV - SPARTAK HAJNICE 0 : 3 (0 : 1)

Branky: 5. Fejk Martin (vl.), 81. Šereš Kristian, 90. Teuber Martin

Hodnocení trenéra Vancla:

Máme za sebou poslední zápas podzimu a myslím, že hráče obou mužstev dost bolel. Hráči rychle vycítili, že rozhodčí skoro nic nepíská, a tak do sebe zajížděli daleko víc než jindy. Bylo tam hodně osobních soubojů a víc se bojovalo než hrál fotbal, a to hlavně v první půli.
Ve druhé půli už bylo znát na domácích hráčích, že hrají v hodně oslabené sestavě a bylo otázkou času, jak dlouho bude skvělý brankář domácích odolávat šancím, které jsme si postupně vytvářeli.
To že zápas skončil jen 3:0, je především jeho zásluha. A taky zásluha nešikovnosti našich střelců.

Poláček      7
Byl moment, kdy ještě nebylo rozhodnuto a on nás podržel dobrým zákrokem. Jinak toho moc
neměl. Dobrá práce ve hře nohou, dávala mužstvu potřebný klid.
Gult             7
Čekal jsem víc v rozehrávce, ale jinak odehrál zápas v pohodě.
Hejný          8
Jindy ho viním za góly a má nižší známku, dnes jsme žádný nedostali a navíc se snažil o rozehrávku.
Kajzr            7
Hodně vyhraných soubojů, ale na můj vkus i hodně faulů, u jiného rozhodčího by byl asi problém.
Leder          7
Dobře bránil, i tady bych bral lepší rozehrávku.
Chromý       7
Poctivý výkon nahoru dolů, malinko by to chtělo přidat u osobních soubojů.
Patka           8
Opět se to točilo kolem něj a je dobře, že hraje právě za nás.
Teuber         8
Tak asi si to místo v sestavě opravdu našel, bylo to dost dobrý,včetně emocí.
Pilař             7
Platí to co posledně hbitý, ale málo efektivní.
Kotopulos   7
Odehrál slušný zápas, jen tomu chyběl gól.
Šereš           7
Pořád to není ono, ale dal moc důležitý druhý gól a prakticky bylo rozhodnuto.
Pejcha         7
Mile mě překvapil, naskočil do zápasu za Kubu a rozhodně nezklamal.

POHODOVÁ VÝHRA A "CHROMÁK GÓL"!

SPARTAK HAJNICE - FK CHVALEČ 5 : 1 (4 : 0)

Branky: 4. Hejný Vratislav (pen.), 11. Chromý Roman, 30. Krotil Miroslav, 32. Patka Leoš, 62. Pilař Ladislav - 69. Přívratský Jan

Dnes jsme vyhráli jasně a zcela přesvědčivě.Rozhodlo se o tom, už v prvním poločase,který jsme vyhráli 4:0.
Po změně stran jsme udělali dost změn v sestavě a utkání se vyrovnalo.Prakticky se zápas jen dohrával.
Největší událost zápasu se tak stala v prvním poločase.To když Roman dal konečně gól a byla s toho velká sláva.
Bylo vidět jak mu to každý (kromě soupeře)přeje.

Poláček 7
Moc toho neměl a to co bylo vyřešil správně.
Šimek 8
Měl na sebe nejlepšího hráče soupeře a jasně ho přehrál.Jen ty emoce pořád zlobí.
Hejný 7
Spolehlivý výkon.Jen u gólu nemá asi´úplně čisté svědomí.
Kajzr 7
V bránění byl perfektní,zato rozehrávka se moc nedařila.
Leder 7
V bránění moc chyb nebylo,ale i tady rozehrávka vázla.
Pilař 7
Dal pěkný gól.Je škoda ,že nedokáže víc vytěžit ze svých uniků.
Patka 8
Byl vždy tam ,kde ho bylo třeba.Dobrý výkon korunoval krásným gólem.
Teuber 8
Jeho nejlepší výkon na podzim.Že by našel svoje místo v sestavě ..........?
Chromý 10
Normálně by to bylo za 7.Jenže dal gól a u něj je to taková událost,že nemůžu jinak.
Šereš 6
Trochu se trápí a přesto,že se snaží,není to ono.
Krotil 7
Dal s velkým přehledem gól a to se od utčníka čeká.
Gult 6
Ta dlouhá pauza na něm byla znát.
Pejcha 6
Přišel do rozhodnutého zápasu a to je vždy těžké.

VYDŘENÉ 2 BODY S CENOU ZLATA

JISKRA LIBEČ - SPARTAK HAJNICE 1 : 1 (1 : 0) NA PENALTY 2 : 3

Branky: 32. Taláb Jaroslav (pen.) - 53. Hejný Vratislav (pen.)
Penalty proměnili: Kajzr, Novotný, Hejný

Dnes jsme hráli proti nejlepšímu mužstvu naší skupiny, alespoň podle mě. O to víc si cením těch dvou bodů, které jsme získali, a že byly hodně vydřené. Radost mám taky z toho, že jsme konečně nedostali gól ze hry, i když tam pár chyb bylo, je tam vidět zlepšení.
K penaltám se nemá cenu vyjadřovat, ta je vždy, když ji pískne rozhodčí. Je jedno, jestli to faul je nebo ne, a platí to i obráceně, když ji nefoukne, tak není. Tyhle těžko posoudit, ale obě by si rozhodčí obhájil. Obě situace byly totožné, dokonce se staly i na stejném místě. Osobně si myslím, na rozdíl od domácích, že rozhodčí zvládli zápas s velkým přehledem, a to všichni tři. Vážím si toho, že na takový zápas jsou delegováni tři rozhodčí. Určitě to zabrání velkým emocím a to je dobře.
Střetli se dvě silná mužstva, kteří měli před sebou navzájem respekt a remíza je zřejmě spravedlivá.

Poláček     7
Nedostal gól ze hry a na mužstvo působil  klidem a přehledem.
Šimek        7
Těžké utkání zvládl, jen potřebuje dostat emoce pod kontrolu
Hejný          8
Jeho dvě s přehledem proměněné penalty nám přinesly dva body. Jen se musí vyvarovat chyb v rozehrávce.
Kajzr           7
Opět vyhrál mnoho soubojů jeden na jednoho. V rozstřelu dal s přehledem penaltu.
Leder         7
Také on zápas zvládl a bylo vidět, co ho to stálo sil.
Pilař            7
Po faulu na něj jsme kopali penaltu. Předvádí hodně sprintů, ale většinou bez efektu. Hra dozadu pořád zlobí.
Řehák         8
Odvedl jako vždy velký kus práce a nejvíc to bylo vidět, když musel pro zranění střídat. Začali jsme ztrácet střed hřiště.
Kotopulos  8
Byl moc platný a bylo vidět, jak čte hru. Byl vždy tam, kde ho bylo třeba, milé překvapení.
Patka         9
Bylo vidět, jak se rve, jde na doraz a maká pro mužstvo ze všech sil. Je neuvěřitelný, o poločase vytáhne cigárko, což se mně moc nelíbí, ale co mu mám říct, když začne druhá půle a on bojuje a jezdí jak motorová myš až do konce.Vůbec nechápu, kde se to v něm bere. Měli by si někteří mladí vzít z něho příklad, ale bojím se, že si z toho berou hlavně to cigárko. Jediný, co by se dalo vytknout je, že někdy ten míč tahá až moc, ale on to tak má prostě nastavený, i když ho to stojí hodně sil.
Chromý     7
Spolehlivý, solidní výkon, ale mě pořád chybí nějaká přidaná hodnota.
Teuber       7
Podle něho i některých diváků mizerný výkon, ale já si to rozhodně nemyslím. Hodně toho naběhal a bez míče,  to je dvojnásobná dřina. Kdo hrál fotbal tak ví, jaké to je, když je útočník na hrotu sám a to ještě proti tak kvalitním stoperům, jaké Libeč má.
Novotný    7
Šel nahradit Standu a to by měl každý těžký, ale rozhodně nezklamal a navíc s přehledem dal v rozstřelu penaltu.

Ještě bych rád zmínil Vráťu Gulta. Přestože nehraje pro zranění, je vidět, jak s mužstvem žije. Hecuje, povzbuzuje a prožívá to jako by hrál a to je super.

VÝPADEK PO PŮLI = PRVNÍ PROHRA + ZTRÁTA VEDENÍ TABULKY

SOKOL VOLANOV - SPARTAK HAJNICE 4 : 3 (2 : 1)

BrankY:  14. Procinger Milan, 41. Soukup Vladimír, 47. Pýcha Jan, 47. Mach Václav - 10. Řehák Stanislav, 57. Teuber Martin, 85. Patka Leoš

Tak přišlo to, co jednou muselo přijít a my jsme poprvé prohráli. Nemyslím si ale, že zaslouženě. Domácí byli prostě šťastnější a do poslední chvíle se báli o výhru. Bohužel jsme jim k tomu dopomohli hlavně sami. První půle byla vyrovnaná a bylo vidět, že na sebe narazili dvě kvalitní mužstva. Domácí ji vyhráli 2:1, ale i my jsme měli dost šancí. Do druhé půle jsme šli s tím, že na to máme a  obrátíme výsledek. Tady se mi povedl opravdu  majstrštyk, vystřídal jsem slabě hrajícího Rudu za Láďu s tím, že vyztužíme pravou stranu obrany a to díky jeho rychlosti. Jenže opak byl pravdou a Láďa pro mě nepochopitelnýma chybami poslal domácí do vedení 4:1. Pod tím jsem podepsaný a velký díl viny na porážce jde za mnou.
Zdálo se, že je rozhodnuto a hrozí debakl. Tady musím smeknout před mužstvem, nejen že se nepoložili, ale neskutečným způsobem se vrátili do zápasu a Volanov udržel výhru jen díky velké dávce štěstí.

Kiss        3
Kája nám moc nepomohl a ten čtvrtej gól...........?
Pejcha    3
Ruda měl na sebe kvalitního hráče a prostě nestíhal.
Hejný      6
Až na pár zbytečně ztracených míčů nemám připomínek. Připomínky mám k jeho chování.
Kajzr      6
Honza to je bojovník, byl hodně blízko ke gólu, ale i k vyloučení.
Šimek    6
Post na kterém není zvyklý hrát podle mě zvládnul.
Pilař       2
Je podle mě výrazně podepsaný pod prohrou. Volanov by mu dal jistě známku daleko lepší.
Řehák    8
Dal gól a některé akce s Leošem nebo Tomášem byly hodně dobré. Opět ovládl velký prostor.
Patka     9
Opět dřel, dal krásnej gól, pod oběma dalšími je podepsaný, není co dodat. Snad proměnit tu poslední šanci, ale to bylo těžký a vím, že to štve nejvíc jeho.
Poláček 8
Střed hřiště společně se Standou a Leošem ovládl a neztratil se ani na kraji. Jen mě děsí to
jeho zranění.
Chromý   8
Bojoval, dřel, odvedl velký kus práce.
Teuber     8
Jeho nejlepší zápas na podzim. Škoda, že neproměnil alespoň ještě jednu šanci, měl jich dost.
Novotný    6
Přišel do druhé půle a určitě nezklamal.

JAKO NA HOUPAČCE, NAKONEC ZA 2 BODY

SPARTAK HAJNICE - JISKRA LAMPERTICE 2 : 2 (2 : 1) penalty 3 : 1

BrankY:  15. Teuber Martin, 30. Hejný Vratislav (pen.) - 10. Jančuk Marek, 85. Mačo Emil

Tak já nevím. Ještě jsme neprohráli, dokonce jsme po zaváhání Libče i první v tabulce, a tak bych měl být asi na vrcholu blaha.
Jenže světe, div se, nejsem. Kdo byl v neděli na fotbale, tak musel vidět, že tomu něco chybí a není to ono. Nějak se z našeho fotbalu vytratila lehkost, radost a fotbalovost. Hráčům nejde vytknout snahu, bojovnost ani touhu po vítězství, ale chybí tam nějaká ta jiskra. A já zatím nevím, jak ji znovu zažehnout. Pak je tu druhá možnost, a to, že jsem na tuto soutěž až zbytečně moc náročnej a měl bych se nad sebou vážně zamyslet.

Kiss           4
Moc práce neměl. Bylo tam pár nepřesností při vybíhání a první gól jde za ním.
Pejcha       5
Snaží se vrátit do bývalé formy, ale jde to pomalu.
Hejný         7
Na dvou bodech má velký podíl. Umí na sebe vzít zodpovědnost.
Kazr           6
Odehrál to, co se od něj čeká. Bojoval a podstoupil hodně soubojů.
Leder        5
Vyloženě nechyboval, ale od Kuby čekám víc.
Pilař          5
Několik lehce ztracených míčů nás mohlo přijít hodně draho a umí daleko víc než předvedl.
Řehák      6
Je silný v soubojích, ale i on odehrál lepší zápasy.
Poláček    6
Svoje si odehrál, ale i tady mně chyběla nějaká přidaná hodnota.
Patka        7
Víc ho bylo vidět v záloze než v útoku, ale dřel a dřel, krásně vypracoval první gól. V penaltovém rozstřelu chytil penaltu.
Chromý    6
První půli měl výrazně lepší pak se začal vytrácet.
Teuber      5
Martin se stále hledá, dal důležitý gól, ale tady platí dvojnásob, že má na víc.
Šereš        5
Teď se trápí jak ve hře, tak v koncovce. Tohle není ten Kristián, kterého by mužstvo potřebovalo.

POLOČAS TRÁPENÍ A NEVHODNÝ EXCES HOSTÍ

SPARTAK HAJNICE - BERNARTICE / ŽACLÉŘ B 1 : 0 - nedohráno

Branka: 44. Řehák

Dnešní ohlas bude krátký. Nedělní zápas pro mě skončil zklamáním a to nejen proto, že se nedohrál, ale i přístupem některých našich hráčů.
Bylo krásné počasí, přišlo i dost diváků, jenže viděli jen první poločas. V poslední minutě první půle neunesl tíhu okamžiku hostující brankář, inzultoval hlavního rozhodčího a šlo se do sprch. Je to škoda,  zápasy by se měly rozhodovat na hřišti a ne takhle. Pak to vítězství ani moc netěší.
Nebyl jsem spokojen ani s výkonem našeho mužstva. Rozhodně obraz hry neodpovídal rozdílnému postavení klubů v tabulce. Připadá mně, že si představujeme, že když k nám přijede někdo ze spodu tabulky, tak se automaticky porazí sám. A my se ani nemusíme moc snažit. Je dobře, že jsme se přesvědčili o opaku. Bez poctivého přístupu a nasazení to prostě nejde.
Známky za jeden poločas nemá cenu dávat a možná je to i dobře.

BLÁZNIVÁ PŘESTŘELKA, NAKONEC PŘECE ZA 3 BODY

SOKOL STARÝ ROKYTNÍK - SPARTAK HAJNICE 4 : 6 (3 :1)

Branky: 10. Kosour Radek, 33. Leder Jakub (vl.), 42. Handlíř Lukáš, 67. Zákravský Miroslav - 30. Šereš Kristian, 57. Kajzr Jan, 59. Hejný Vratislav, 65. Leder Jakub, 84. Patka Leoš, 87. Krotil Miroslav

Tak tohle byl hodně bláznivý zápas. Když jsme v poločase prohrávali 3:1, nevěřil jsem, že je to vůbec možné. Vždyť jsme měli snad deset vyložených šancí a prakticky se hrálo jen na jednu branku. To domácí vystřelili jen třikrát a dali tři góly. To, co my zahodíme, je jen těžko uvěřitelné a paradox je, že gól jsme dali z nešance po chybě jinak velmi dobrého gólmana. Přesto jsme snad všichni věřili, že to tam už musí v druhé půli začít padat. Začali jsme tak, jak jsme první půli skončili a zahazovali jsme jednu šanci za druhou. Pak to ale přišlo a poměrně za krátkou dobu jsme dali tři góly a otočili výsledek.
Ještě jsme si ani nestačili odfouknout a už zas bylo po hrubé chybě  vyrovnáno. To aby měl fakt člověk místo nervů provazy. Jenže do konce bylo dost času a domácím už začaly docházet síly, a tak se přeci jen projevila naše větší kvalita a my dotáhli zápas do vítězného konce. Myslel jsem, co máme lidí a nebýt Honzy, tak jsme dohrávali v deseti. Zranění chápu, ale to ostatní už hůř..................????

Kiss        4
Karlovi se zápas moc nepovedl a hlavně ten třetí gól ho straší možná ještě teď. Přesto si cením, že to hodil za hlavu a zákrokem za stavu 3:1, který já považuju za klíčový, nám hodně pomohl.
Pejcha   4
Ruda už taky sehrál lepší zápasy. Je na něm vidět, že si nevěří.
Hejný     6
Podepsal se pod první gól, ale potom dokázal, proč je kapitán. Přesto čtyři góly je přeci jen moc.
Kajzr      7
Přišel až do druhého poločasu a bylo to znát. Dal moc důležitý gól na 2:3. Můžu jen říct díky.
Leder     6
Oba góly byli výstavní, jak vlastní tak hlavně ten do správné branky. Vím, že nebyl úplně v pořádku a dokud to šlo, tak bojoval. V první půli góly padaly hlavně z jeho strany.
Poláček 7
I on byl v první půli v obraně, která dostala tři góly. V druhé půli šel do zálohy a dokázal, jaký je univerzál.
Patka    8
Dnes bylo vidět jak dřel a bylo mě ho až líto, když jsem viděl, jak vytváří jednu šanci za druhou a hlavně Kristián je s přehledem zahazoval. Dal rozdílový gól a měl lví podíl na otočení zápasu.
Řehák   8
Opět práce na velkém prostoru, udrží míč, rozehraje  a  stává se pro nás čím dál tím víc klíčovým hráčem.
Novotný 7
Milé překvapení. Je vidět, že s míčem si ví rady. Ke konci mu docházely síly a bylo vidět, jak toho má dost, ale nebylo ho kým vystřídat. Tak si cením, že to, i když to bylo na sílu, tak dohrál.
Chromý   7
Běhal, dřel  a bojoval. Ke konci zápasu zvládl i post krajního obránce. K jeho koncovce se nebudu vyjadřovat, ale jednou snad o tom napíšu knížku.
Pilař        7
Je to naše motorová myš. Opravdu bych ho nechtěl hlídat. Jen by to chtělo, aby ty jeho úniky měly i zakončení.
Šereš      7
Kdyby proměnil  jen polovinu šancí co měl, tak musel dostat 10, ale špatně rozhodně nehrál. Jen ta jeho zbrklost.
Krotil       7
Přišel sice jen na 20 minut, ale neztratil se. Dal s přehledem gól, kterým potvrdil naše vítězství a já mu ho moc a moc přeju. Hlavně za ten jeho poctivý přístup.

SOUPEŘ HRÁL, SPARTAK DÁVAL GÓLY

SPARTAK HAJNICE - SOKOL MALÉ SVATONOVICE 3 : 1 (1 : 0)

Branky: Řehák, Poláček, Hejný (p)

Hodnocení náhradních trenérů (Švorc + Vancl ml.)

První, co mě dnes překvapilo, bylo počasí. Na 11. září bylo ukrutné vedro a dusno. Vypadalo to spíš, jak někde u moře uprostřed prázdnin a ne, jak v Čechách těsně před výkopem. Druhé překvapení,  byly opětovné trable se sestavou  - 5 změn v základní sestavě oproti vítěznému zápasu v Radvanicích je na můj vkus až moc. Aspoň, že na lavičce byli tentokrát připraveni dva hráči na střídání a další dva jako železná rezerva, (ale ani jeden z nich by neměl správně na hřišti, co dělat).

Začátek zápasu byl, jak z hororu. Během chvilky se nepříjemně zranil Martin, který musel do nemocnice, a my se bohužel budeme muset obejít na delší dobu bez něj, ale zde jde fotbal stranou a všichni mu přejeme brzké uzdravení. Po této nepříjemné události se hrál v prvním poločase hodně bojovný fotbal jen s minimem šancí, když už to vypadalo, že se nic vážného nestane, Vráťa velmi dobře rozehrál standardku, na kterou si ještě lépe naběhl Standa a dal krásný gól (zaplať pánbůh, že se mu tam nemotal nějaký Vancl J) a šlo se do šaten s vedením 1:0. Na hráčích bylo vidět, že toho mají v těžkých podmínkách dost, bohužel na střídání už byl jen jeden hráč a toho jsme si šetřili pro nejhorší případy (křeče, zranění atd..), jinak bych rád prostřídal.

Ve druhém poločase byl soupeř jasně lepší, zatlačil nás na naší půli a my se jen stěží bránili. Jenže fotbal nemá logiku a zatím, co soupeř hrál, tak my dávali góly. Nejprve Vráťa rozehrál šikovně standardku na Tomáše a ten s pomocí teče uklidil balon přesně k tyči 2:0. Poté ve vápně zahrál hostující hráč rukou a my dostali možnost kopat penaltu, kterou Vráťa bezpečně proměnil 3:0. Než jsem se stihl na lavičce trochu uklidnit, tak soupeř bleskově a nutno dodat, že zaslouženě snížil na 3:1 a mně zase polilo horko, už v tak parném dnu, bylo jasné, že to bude boj až do konce. Naštěstí jsme už další gól nedostali, i když to kolikrát vyselo na vlásku. No, a když na závěrečné minuty vběhl i Martin stačilo už jen, aby se držel na 10 m od Standy a mohlo se slavit. Dnes jsme nebyli lepším mužstvem, ale body zůstaly doma a to je důležité. Hráče jednotlivě hodnotit nebudu, na 10 to dnes nebylo, ale makali a zápas dotáhli do vítězného konce. Jen bych pochválil Kubu, toho zápas hodně bolel a jsem rád, že vydržel až do konce.

Závěrem bych chtěl poděkovat Honzovi, který se opět dostal na hřiště a hodně nám tím pomohl, jinak bychom dohrávali v deseti. Po zápase zazněly názory, ať si trenér klidně zůstane u moře, že nám to jde i bez něj (6 bodů skóre 5:1J ), tak Já osobně už se těším, až mu to kormidlo zase předám, na lavičce jsou to hrozný nervy.

2 ROZDÍLNÉ POLOČASY = 3 BODY S CENOU ZLATA

BANÍK RADVANICE - SPARTAK HAJNICE 0 : 2 (0 : 2)

Branky: Řehák, Patka

Resp. hodnocení budoucího trenéra (šlo mu to dobře, výhra je doma, tak proč ne) :)
V sobotu jsme zavítali na hřiště velmi kvalitního a těžkého soupeře s lehkými obavami, neboť naše mužstvo je sužováno velkou marodkou, k tomu se přidaly i nějaké ty tradiční omluvenky. A aby toho nebylo málo chyběl i trenér, (který dal přednost válení se u moře - jinak přejeme hezkou dovolenou) a dopadlo to tak, že plno hráčů nastoupilo se zraněním. Konal se i jeden návrat z ukončené kariéry a na lavičce zbyl jen jeden hráč na střídání a jeden mrzák.
Všichni, kteří se přijeli poprat za Spartak do Radvanic o dobrý výsledek od hráčů počínaje přes realizační tým, až po naše fanoušky konče to zvládli na jedničku. Hráči zápas zvládli naprosto famózně týmovou hrou a obrovským nasazením zaslouženě vyhráli 2:0, ač ve druhém poločase měl již soupeř jasně více ze hry a několikrát nastřelil brankovou konstrukci.
Hodnocení dnes bude velmi jednoduché, všichni si zaslouží známku 10, pár chyb ve výkonu každého hráče se samozřejmě našlo, ale ty se při takovémto výsledku a dobrém výkonu snadno přehlížejí a rychle zapomínají, takže všichni za 10. Dovolím si udělat jen jednu výjimku - Honza Kajzr má u mě za 11 (beze slov, kdo na zápase byl, tak ví proč !).
Dobrý výkon mužstva podtrhl na lavičce Jarda, který ve vypjatých chvílích mužstvo uklidňoval a občas udělil i nějaký ten pokyn. Neméně kvalitní výkon na lavičce předvedl i Martin, který se po dlouhé době bez fotbalu vcelku snadno a rychle oblékl do dresu a nejen, že mu byl přes pupek, ale jako vždy mu to v něm náramně slušelo :) Na závěr velké díky našim skvělým fanouškům.
Stínem je pouze "zajímavé" vyloučení Leoše Patky pár minut před koncem, který byl v oficiálním zápisu potrestán i odebráním vstřelené branky. A dobře mu tak, neměl se tam hnát po závodu Gladiátor Race! :)

TVRDÝ BOJ, PŘEVAHA V ZÁVĚRU A 3 BODY

SPARTAK HAJNICE - FC LIBOTOV 2 : 1 (1 : 1)

Branky: Patka, Haase (vl.) - Moravec

Hodnocení trenéra:

Potvrdilo se přesně to, co jsme čekali. Že to nebude vůbec lehké utkání. Libotov potvrdil, že se mu góly dávají jen velmi těžko. Nám se to povedlo jen jednou. Druhý si, pro ně smolně, dali sami. Byl to od začátku boj o každý míč, o každý kousek hřiště. Nikdo nedostal nic zadarmo a taky to obě strany dost bolelo.
Utkání moc nepomohl rozhodčí. Podle mě podal, no řekněme, slabý výkon. Přispěl k tomu, že se na můj vkus až moc diskutovalo, než aby se hrálo.
Jinak si myslím, že se bylo na co koukat. Hosté měli celou řadu kvalitních hráčů a když ani ti naši nezaostávali, spíše naopak, musel se divák fotbalem bavit a to je dobře.
Na hráčích si cením, že přesto že se pro ně zápas nevyvíjel dobře, bojovali a dovedli ho do vítězného konce. Stínem je, že tři hráči nedohráli pro zranění a já mám obavu, aby byli do soboty v pořádku.

Kiss   6
Za gól nemohl a moc dalších možností vyniknout nedostal.
Gult    7
Opět kvalitní zápas a je veliká škoda, že nedohrál pro zranění.
Hejný  7
Tentokrát si obranu dobře pohlídal a soupeře k ničemu nepustil. Kopl krásně trestňák, ale brankař hostí byl skvělým zákrokem proti tomu, aby dal gól. Jen by to chtělo trochu se zklidnit.
Poláček 7
Střed obrany byl i díky němu pevný.
Leder    4
Kubovi se zápas nepovedl. Byl nedůsledný, měl špatný odhad na míč a nedařila se ani rozehrávka.
Pilař      6
Byl limitován zraněním, přesto bojoval co to šlo. Jeho pěknou křížnou střelu zastavilo břevno.
Patka    8
Přestože mu byla věnována zvýšená pozornost soupeře, bylo ho hodně vidět. Dal gól a na druhém se podílel, když dostal obránce pod tlak. Pár míčů při rozehře ztratil, ale na tom se podílela enormní snaha a taky naše hřiště.Nejvíc si však cením toho, že i přes dost vypjatý zápas zachoval klidnou hlavu.
Řehák  7
Standu trochu tahala noha a bylo to na něm znát. Přesto odvedl obrovský kus práce ve středu hřiště.
Chromý 7
Poctivě bojoval a tentokrát i krásně vystřelil, ale gól mu opět souzen nebyl.
Šereš   5
Dva krásné pasy v první půli bylo málo, i na něm se podepsalo zranění.
Teuber  5
Nedaří se, nedaří, ale já vím, že Martin na to má a ještě nám to předvede. Je škoda, že se nechává rozhodit věcmi kolem a nesoustředí se víc na svůj výkon. Pořád má moji důvěru v lepší zítřky.
Pejcha,Novotný,Krotil
Nastoupili do rozjetého zápasu a ani jeden z nich vyloženě nezklamal. Jen bych doporučil makat na fyzičce.

JASNÁ VÝHRA, ALE PROVĚRKA TEPRVE PŘIJDE

FK CHVALEČ - SPARTAK HAJNICE 0 : 4 (0 : 2)

Branky: 2x Teuber, Patka, Řehák

Máme za sebou i první zápas na hřišti soupeře a přestože výsledek vypadá krásně, tak k veliké spokojenosti není důvod.  Ne, že by výsledek nebyl spravedlivý, ale měl vypadat tak 13:4.
Byla to plejáda zmařených gólových šancí a drtivá většina jich byla stoprocentních. To, co dokážeme nedat, je pomalu velké umění.
Horší je, že soupeř měl minimálně pět čistých gólovek a jen díky Kájovi a štěstí (tyč) jsme neinkasovali.
Chvaleč nás moc neprověřila, a tak uvidíme v neděli. Přijede Libotov, který zatím vše vyhrál, ještě nedostal gól a osm jich nastřílel. To už bude určité měřítko výkonosti.

Kiss       9
Obránci ho nechali párkrát na holičkách a přesto nedostal gól. Pár drobných chyb při vybíhání tam bylo, ale jinak výborný výkon.
Leder       6
Dnes to bylo daleko lepší než před týdnem, ale pár taktických chyb tam bylo.
Poláček   6
Tom je především záložník a má nevýhodu malé postavy, což je znát hlavně v hlavičkových soubojích. Těžko by byl někdo na postu předstopera momentálně lepší.
Hejný       6
Na můj vkus měl soupeř až moc šancí a Vráťa za to nese odpovědnost.
Novotný   6
S míčem si umí poradit dobře, ale chybí fyzička.
Gult         7
Opět dobrý výkon i přes víkendové juchání, které malinko znát bylo.
Patka      8
Je vidět, že když je v záloze a má víc míčů, jde jeho výkon nahoru.
Řehák     8
Opět práce na velkém prostoru, hodně slušný výkon.
Chromý   7
Opět se hodně snažil, ale branka - ta je pro něj zakletá.
Teuber     8
Dva góly jsou dobré, ale podle šancí měl dát ještě tři a známka by vypadala jinak.
Šereš      8
Prospěla mu změna, v útoku byl hodně vidět. I přesto že nedal gól si 8 zaslouží.

SILNÝ SOUPEŘ, ZLATÝ BOD

SPARTAK HAJNICE - JISKRA LIBEČ 1 : 1 (0 : 0) penalty 1 : 3

Branka: Gult - Jón

Tak nám to zase začalo a hned pěkně z ostra. Přijelo k nám mužstvo Libče, celý první poločas nás školilo z fotbalu a jasně nás přehrálo. U všeho byli dřív a vypadalo to, že my si pořád ještě užíváme pohodovou dovolenou. Neobsazovali jsme hráče, nedokázali jsme si přihrát, ztráceli spoustu lehkých balonů a vytvořit nějakou pohlednou akci byl pro nás neřešitelný úkol. Jediné, co nám šlo celkem slušně, bylo rozčilování, tím se ale dá zápas vyhrát jen těžko. Je pravda, že Libeč je hodně dobrá a určitě bude útočit na přední příčky tabulky.
Na druhou stranu všichni hráči, až na dvě výjimky, zůstali za svými možnostmi. Bylo to dobré zrcadlo a doufám, že nás to vrátí do reality a uvědomíme si, že pokud nebudeme makat (jak na fyzičce, tak s míčem), budeme to mít těžký, hodně těžký. Výkon ve Svobodě a s Libčí byl jako nebe a dudy.

Kiss 7
To je jeden z těch dvou, kde jsem spokojený. Podržel nás a pod bod se výrazně podepsal. Cením si toho tím víc, že si
na zápas jen odskočil z práce a hned se tam zase vracel.
Gult 7
Podle mě náš nejlepší hráč a to ne proto, že dal gól. V zápase vystřídal tři posty a na každém si vedl velice slušně.
Hejný 5
Nebylo to ono a na to co umí, měl hodně zkažených přihrávek. Nejde mu upřít bojovnost a srdíčko, to tam prostě je, i když se tolik nedaří.
Poláček 5
Vím, že to není jeho post, ale já nikoho lepšího momentálně nemám. Tom se ukázal jako velký univerzál, i když to bez chyb nebylo.
Leder 4
Měl na sebe dobrého hráče a párkrát nestíhal, chtělo by to zamakat na fyzičce.
Pejcha 4
Tady taky byla fyzička kdysi lepší a je to tak, když se nestíhá, tak přicházejí chyby. Bylo znát, že měl za sebou jen jeden trénink, a to po delší době.
Chromý 4
Hrál to co v poslední době, ale já po něm chci podstatně víc. Snahu mu nelze upřít, ale chtělo by to něco navíc. Vzít to na sebe, obejít dva, tři hráče, vystřelit a chtít rozhodnout zápas.
Šereš 3
Hrál jeden ze svých nejslabších zápasů.
Řehák 5
Přesto, že se hodně snažil, ani tady to nebylo ono. Umí toho daleko víc.
Pilař 5
Nehrál úplně špatně, ale musí si to především srovnat v hlavě. Zápas dohrál jen díky benevolenci hlavního rozhodčího a včasnému vystřídání.
Teuber 3
Martinovi zápas nevyšel ani trošku. Přesto mohl být hrdinou, kdyby místo tyče dal deset minut před koncem gól. Byl to jeho první zápas za nás a já věřím, že ještě dokáže, že fotbal umí a bude přínosem.
Patka 5
Bylo vidět, že se hodně snaží, ale i jemu se nedařilo. Postrácel hodně míčů, kazil přihrávky.
Řičica
Známku nedávám, protože hrál krátkou dobu. I za tu krátkou dobu, co na trávníku strávil, je znát, že by mohl být platným hráčem.

Vážení hajničáci, především pak sportovci,
pomalu nám začíná další sezona, pojďte v sobě najít sportovce.
Jménem našeho fotbalového klubu bychom Vás chtěli pozvat nejen na naše zápasy, ale nově také na tréninky.
Budou se konat vždy ve středu od 17h.
Kromě fotbalistů samotných rádi přivítáme kohokoli s láskou k pohybu a míčovému sportu. Děti i rodiče, kluky i holky, šikovné i nemotorné. Vždy se bude konat klasický fotbalový trénink pod vedením trenéra Pepy Vancla. Pokud se nás ale sejde dostatek, rozdělíme se dle potřeby, aby se bavili všichni. S touto druhou částí budou pomáhat Leoš Patka a další členové klubu.
Určitě se nemáte čeho bát. Ke sportu není hlavním předpokladem talent, ale nadšení a píle. Naším cílem navíc není hledat a probouzet ve Vás fotbalisty, ale především dětem nabídnou možnost aktivní zábavy a vtisknout lásku ke sportu a pohybu, který je v dlouhodobém horizontu synonymem pro zdraví.
Již jsme začali, takže Vás čekáme už tuto středu 20.7. těsně před 17h.
Závěrem krátké info k týmu samotnému. Kariéru ukončila dlouholetá a důrazná opora obrany Honza Kajzr, přichází nám ale také několik posil. Kopačky opráší Honza „kvis“ Novotný, vrací se i elegance Michala Kotopulose a především pak mladická energie Martina Teubera.

Zde se můžete podívat na rozlosování a soupeře ve východní skupině 3. třídy.
Těšíme se na Vás na zápasech i trénincích!