Archiv ostatních článků

SPARTAK ZVE: PŘIJĎTE SI ZASPORTOVAT

Vážení hajničáci, především pak sportovci,
pomalu nám začíná další sezona, pojďte v sobě najít sportovce.
Jménem našeho fotbalového klubu bychom Vás chtěli pozvat nejen na naše zápasy, ale nově také na tréninky.
Budou se konat vždy ve středu od 17h.
Kromě fotbalistů samotných rádi přivítáme kohokoli s láskou k pohybu a míčovému sportu. Děti i rodiče, kluky i holky, šikovné i nemotorné. Vždy se bude konat klasický fotbalový trénink pod vedením trenéra Pepy Vancla. Pokud se nás ale sejde dostatek, rozdělíme se dle potřeby, aby se bavili všichni. S touto druhou částí budou pomáhat Leoš Patka a další členové klubu.
Určitě se nemáte čeho bát. Ke sportu není hlavním předpokladem talent, ale nadšení a píle. Naším cílem navíc není hledat a probouzet ve Vás fotbalisty, ale především dětem nabídnou možnost aktivní zábavy a vtisknout lásku ke sportu a pohybu, který je v dlouhodobém horizontu synonymem pro zdraví.
Již jsme začali, takže Vás čekáme už tuto středu 20.7. těsně před 17h.
Závěrem krátké info k týmu samotnému. Kariéru ukončila dlouholetá a důrazná opora obrany Honza Kajzr, přichází nám ale také několik posil. Kopačky opráší Honza „kvis“ Novotný, vrací se i elegance Michala Kotopulose a především pak mladická energie Martina Teubera.

Zde se můžete podívat na rozlosování a soupeře ve východní skupině 3. třídy.
Aktuální informace pak sledujte na: www.spartak-hajnice.cz a www.facebook.com/spartak.hajnice.
Těšíme se na Vás na zápasech i trénincích!

ZIMA STÁVKUJE, JDEME TRÉNOVAT!

V zásadě úspěšná podzimní sezona nám skončila v listopadu, v prosinci jsme vše probrali, zbilancovali a lehce se líznuli v hospodě u Malicha. Zkrátka přesně tak, jak to má být. Nyní nastává otázka, jak se bude váha tvářit na nápor vánočních jedlíků. To se ukáže již zítra na prvním treninku roku 2014. 
Na tabulku po polovině soutěže se kouká velmi příjemně, ale práce je pouze vcelku dobře rozdělaná a je třeba ji dokončit, což rozhodně nebude sranda. Jak se do jara pozmění kádr, je prozatím v poměrně husté mlze. Přijde nějaká posila, odejde nějaká osobnost? Koncem kariery po jarní části vyhrožuje golman Roman Kajzr. Dobře však víme, jak se v Hajnici končí: Dres nejistě visí u stropu šatny lehce nasáklý kouřem a hráč se nechává přemlouvat, ať jede na zápas. Tak to má být.
Ať už k nějakým změnám dojde nebo ne, ať už Spartak zvládne postoupit do 3. třídy či nikoliv, jedna věc už se zde stala, a je velmi příjemná. V Hajnici se chodí na fotbal. Pro srandu, pro zábavu, pobavit se s kámošem, dát si „jedno“ a klobásu, často i zafandit a pokud možno si zakřičet gól. Ale chodí se! A to vytváří příjemnou atmosféru pro hráče, kteří zákonitě předvádějí lepší fotbal, vyhrávají a dávají góly. A zakřičet si „gól“ s několika desítkami lidí, to je prostě příjemná věc.
Na řadě jsou nyní hráči, aby tuto slušnou úroveň udrželi a dobrá atmosféra z „hajnické sjezdovky“ nezmizela. To by totiž zbytečně nalilo energii do žil zlým jazykům, které zde pochopitelně máme. Pokud se ale budeme scházet na treninku ve stejně „hojném“ počtu jako doposud, pak se nás pár jedinců může pustit do mariáše a na jaře…to nějak dopadne.
Takže vážení fandové, my hráči a celý realizační tým SK Spartak Hajnice Vám přejeme krásný rok 2014, jdeme něco dělat a Vy se na nás těšte v dubnu, bude sranda!

lp

Libotov - Hajnice 4:2

24.3.2013 - Opět velice děkujeme všem hráčům, kteří za nás dýchají pouze u piva - paleta výmluv byla velmi pestrá.
Naštěstí nám zase pomohl Petr Mikolajczyk a soupeř měl 2 lidi navíc, což se hodilo zejména když si Pilař obnovil zranění kotníku. Celkově lze ale utkání hodnotit vcelku pozitivně, protože jsme dokázali několikrát Libotov kombinací přehrát, což se počítá. Ale postupně: V úvodu jsme šli do vedení, po samostatné akci Mikolajczyka, hosté měli do poločasu navrch, ale příliš šancí si nevytvořili (hráli jsme cca 20 minut v 10ti). Před poločasem ale přeci jen udeřili a do šaten (tedy na střídačky napít se a setřít jinovatku z čela) se šlo za stavu 1:1.
Po poločase jsme inkasovali na 2:1 a následně se snažili o vyrovnání, za což nás soupeř potrestal dalšími 2 góly. Z několika šancí se nám před koncem podařilo vyrovnat, když Patka předložil Mikolajczykovi a ten se z malého vápna nemýlil.
A byla teda kosa jak z nosa!

Branky: Mikolajczyk 2
Sestava: R. Kajzr - Pilař, Hejný, J. Kajzr, Vaněk - Chromý, Poláček, Patka, Pejcha - Mikolajczyk
Střídali: haha - leda Skočdopole, Švorc či Vancl nejstarší :)

lp

1. příprava - slušný výkon nestačil na Vítěznou ani na vítězství

Vítězná - Hajnice 6:4 (2:2)

9.3.2013 V sobotu v podvečer jsme na umělce v Novém Městě pod umělým osvětlením stále jen dotahovali. Hosté měli celkově více ze hry, balón měli častěji na kopačkách, ale z našeho projevu hry a nebezpečnosti akcí byli místy značně překvapení.
Během 20ti minut jsme prohrávali 2:0 a hosté nevyužili další tutovku, pak si ale po kombinaci zálohy narovnal míč Poláček a uklidil ho z poza vápna pěkně k tyči. Za malou chvíli pak výborně rozehrál přímý kop Šereš, ten prudce proletěl vápnem a z blízka ho uklidil do brány Hejný - 2:2. Takto skončil první poločas. Na začátku druhé půle Vítězná sice 2x vedla, ale Chromý a Šereš jednak vždy vyrovnali, a hlavně jsme v tuto chvíli soupeře přehrávali a nevyužili několik slibných příležitostí. Následně přišly bohužel další chyby a nedorozumění v obraně a hosté tak pohodlně odskočili na finální dvoubrankový rozdíl. Celkově lze ale první přípravu hodnotit pozitivně, protože soupeř jednak hraje o 2 soutěže výše a jednak je v přípravě mnohem dál a byl značně rozehranější.

Branky:
Poláček, Hejný, Chromý, Šereš
Sestava: R. Kajzr - Pilař, Hejný, J. Kajzr, Vaněk - Šereš, Chromý, Poláček, Pejcha - Vancl, Patka
Střídali: Pracný, Leder, Mikolajczyk, Fridrich
Kdyby se na nás již tradičně nevy... bratři Lázničtí, tak to bylo třeba ještě lepší. Na druhou stranu, takto hráli všichni zcela na plno a bojovali, za což děkujeme.

lp 

Zimní příprava patří i k okresnímu přeboru, „sníh nesníh“

31.1.2013 - Řeklo by se: "Vždyť hrajete okres, vlastně ne, VI. třídu dokonce, tak to se sejdete hodinu před prvním zápasem, střihnete si, kdo bude hrát, dáte si jedno před zápasem a jedem..." V Hajnici to ale probíhá trošku jinak.

Není tomu tak dlouho, co byl i zde zimní fotbalový program opravdu laxní. V posledních letech se ale objevilo více lidí, které fotbal a věci okolo něho baví, a je to znát. 
Světe div se, máme tady dokonce regulérní zimní přípravu. Tedy ne že bychom, odjeli na 14 dní do Jeseníků nabírat fyzičku běháním do kopců po svých či na běžkách, ne že bychom se přihlásili do zimní Tipsport ligy, ne že bychom nabírali svalovou hmotu a pilovali rychlostní vytrvalost v tělocvičně. Ale každou sobotu se nám mohou posmívat obyvatelé naší vísky, když v 10h vyběhneme směrem k lesu nebo vesnicí a následně si dáme hodinku s balonem na hřišti. Že je na něm pár desítek cm sněhu? No a co? Světe div se, chodí nás více, než na tréninky během sezony.
Kde hledat důvod? Možná nás více baví běhat ve sněhu, kde se neukáže naše fotbalové „umění“,
  zima
možná chceme spíše běhat, než si hrát s balonem (to ostatně děláme při zápasech že?). A nebo v tom bude umístění v tabulce po podzimní části? Co si budeme povídat, tohle opravdu nikdo nečekal a co teď s tím?
Někdo už se vidí v okrese, někdo je z toho pomalu naštvaný „to už tady jednou bylo", tak uvidíme. Rozhodně nás čeká několik přípravných zápasů a pak na to vletíme a někdo z nás bude nevěřícně kroutit hlavou.
Aktuality
10.4.2022
3 výhry v řadě
Po 3. zápasech skupiny o záchranu v okresním přeboru držíme neporazitelnost. Držte nám palce i dál.
16.3.2022
Významná posila
Minimálně tuto sezonu s námi dohraje Martin Kruliš, ikona zejména dvorského fotbalu.
1.3.2022
Plán na jaro
V okresním přeboru budeme bojovat o zácharanu a dáme do toho všechno.
26.5.2021
Červnový pohár
Od 29.5. hrajeme Červnový pohár, domácí zápasy na hřišti v Úpici. Rozlosování a výsledky zde 
1.3.2021
Rekonstrukce hřiště
Začala rekonstrukce hřiště v Hajnici. Můžete se těšit na zcela nový areál. Prozatím budeme mít domáci hřiště v Úpici.