Zápasy jaro 2016

SKVĚLÁ ROZLUČKA DÍKY BOJI AŽ DO KONCE

Svoboda nad Úpou - Spartak Hajnice 2 : 3 (1 : 1)

Branky: Řehák 2, Patka

Na hodnocení jsem se těšil, protože jsme ve Svobodě předvedli nejlepší zápas jara. Zvlášť první půle byla parádní. Hráči o sobě věděli a předváděli pohledné kombinace. Dovolím si říct, že si vytvořili víc gólových šancí, než za celou dobu ve skupině o 5-8 místo. Je až nepochopitelné, že poločas skončil 1:1, když na šance to bylo snad 12:1, a moc nechybělo a prohráli jsme. Vždyť ještě deset minut před koncem jsme prohrávali 1:2, ale takový už je fotbal, a když naši mohli remizovat s Chorvatskem, tak proč by ne. Nakonec se ale fotbalová spravedlnost probrala a nechala nás dvěma góly otočit zápas, ve kterém jsme byli jasně lepší. Uznali to i fanoušci soupeře. I když byl pro ně závěr přímo infarktový a o to víc to hřeje. Po Svatoňovicích jsem litoval naše fanoušky, za to co jsme jim předvedli za výkon. Tak snad se nám je ve Svobodě povedlo odškodnit. Koukalo se na to moc hezky a myslím, že to byla povedená tečka za sezónou.

Hodnocení trenéra:
Kiss       9
Dnes jsem se rozhodl dát i tři devítky a to těm, co se podle mě nejvíc zasloužili o vítězství.  Karel
mezi ně určitě patří. Podle mě nejlepší výkon, co jsem u něj v Hajnici viděl.
Pejcha    7
Opět si svoje uhrál, akorát si komplikuje život špatnou nebo pozdní rozehrávkou.
Hejný     7
Výkon tak jak jsem si představoval, hlavně v první půli. Až na ten první gól , to se stoperům prostě nesmí stát.
Kajzr    10
Platí vše to, co u Vráti, takže za Svobodu 7. Ta desítka je za tu jeho dlouhou kariéru. Odchází a bude moc chybět. Klobouk dolů za to co předváděl po celou dobu. Přesto jak tvrdě maká, tak vždy patřil k největším bojovníkům. Možná není až tak fotbalovej s míčem, ale zajímalo by mě procento vyhraných soubojů a hlaviček. To by bylo asi šílený číslo. Takže, Honzo, za mě i všechny ostatní,  velké díky !!!!!!!!!!!!!!!!!
Pilař      7
Obrovská kondice, dravej, rychlej  ale taky nezodpovědnej.
Chromý  8
Snažil se a dokonce i bojoval. Koncovka je pořád na stejné úrovni, tudíž bohužel nic.
Poláček  8
Střed hřiště ze Standou zcela ovládli a i proto ten fotbal tak dobře vypadal.
Řehák    9
K už tradičně dobrému výkonu přidal i dva góly a to  ještě víc šancí neproměnil. Desítku si nechám až dá hatrick a myslím, že to nebude moc dlouho trvat.
Gult       7
Rozhodně byl lepší v záloze než pak v obraně a pořád to není úplně to pravé ořechové.
Borůvka 8
Opět byl hodně vidět. Dobrej výkon. Ještě lepší známku mu vzalo to, že neproměnil žádnou se svých šancí a že jich pár bylo.
Patka    9
Tohle byl ten náš starej dobrej Leoš. Dal nádherně rozhodující gól a kdyby ještě proměnil alespoň každou svoji třetí šanci, co si ještě vypracoval, musel jsem dát 10.

3 BODY A V POSLEDNÍM KOLE SOUBOJ O 5. MÍSTO

Spartak Hajnice - Sokol Volanov 3 : 2 (1 : 0)

Branky: Kajzr (p), vlastní, Borůvka

Slovo trenéra:
Sice jsme vyhráli, ale já bych to spíše pojmenoval tak, že jsme utrpěli vítězství. Naše hra je chaotická, bez nápadu a směrem dozadu vyloženě špatná. Jsme daleko od hráčů a při standartkách jsme je nechávali úplně volné. Byl tam moment, že tři hráči Volanova byli u zadní tyče sami a že jsme nedostali gól, byla jen jejich nešikovnost. Je pravda, že je nás čím dál míň a hráči hrají skoro pokaždé v jiné sestavě. A taky citelně chybí Leoš. To nás ale neomlouvá. Spíše by to mělo být naopak a hráči, co dostávají šanci, by měli do kázat svým výkonem, že do mužstva patří. To se ale bohužel zatím moc neděje. Až na jednu výjimku a tou je Borůvka. Je dobře, že už končí sezóna a snad se do té další dáme zase dohromady.

Kiss     5
To nebyl výkon jako ten ve Svatoňovicích.
Pejcha 5
Chvíli nehrál a pomalu se rozehrává, ale rozhodně umí víc.
Hejný   6
Fotbalově dobrý, ale musí víc organizovat ostatní v obraně.
Kajzr    7
Tradičně velký bojovník. Jsem rád, že se rozloučil s fanoušky vítězstvím a proměněnou penaltou.
Leder  5
Moc si cením, že zápas odehrál až do konce i přes jistý handicap, ale znát to bylo.
Pilař    5
Láďovi se teď nedaří a rozhodně má navíc než předvádí.
Gult     5
Oceňuju bojovnost a to jak se zklidnil, ale fotbalově to nebylo ono.
Řehák  7
Je dobře, že takového hráče máme, opět odvedl velký kus práce a je vidět, jak chce hrát kombinační fotbal.
Šimek  6
Byl na pro něj nezvyklém místě a celkem to zvládal. Jen tam bylo pár zbytečných chyb v rozehrávce.
Chromý 5
Spolehlivý výkon, ale nic navíc a to je pro mě málo.
Poláček 6
Zase vystřídal dva posty a ani na jednom nezklamal.
Borůvka 7
Naši hru hodně oživil. Bojoval a dal rozhodující gól. Příjemné překvapení.

PRVNÍ PROHRA V NADSTAVBĚ

Malé Svatoňovice - Spartak Hajnice 3 : 1 (1 : 1)

Branka: Řehák

Tohle nebyl povedený zápas, spíš naopak. Na co jsme šáhli bylo špatně a vysvobození pro nás bylo, když rozhodčí písknul konec. Ve hře dopředu jsme byli prakticky neškodní. ale ono se není co divit, když hrajete prakticky bez útočníků. Jeden se hned na začátku zranil (Martin a není to nic moc hezkého. Pět stehů a prasklý nadočnicový oblouk), druhý byl přejásaný, třetí v trestu a ten čtvrtý dva roky nehrál. Hra dozadu byl jeden velký chaos a to hlavně v druhém poločase. Je mně to líto hlavně kvůli fanouškům. Svatoňovice jsou kus cesty a přesto jich za námi přijelo dost a my jsme se jim odvděčili takovýmto výkonem. Bojím se, aby to příště bylo lepší, protože netrénujeme a scházíme se až na zápas. A to jdou výkony  jen těžko nahoru.

Kiss 5
Nevedl si špatně a za góly nemohl.
Gult 5
Snažil se bojoval, ale i on dozadu chyboval.
Hejný 4
Vlastní gól byla smůla, ale špatně zorganizovaná obrana už ne.
Kajzr  4
Bojoval jako vždy, ale tentokrát dával až moc průchod emocím, a to pak fotbal trpí.
Leder 4
Taky on je podepsaný pod nepřesnou hrou obrany.
Pilař   3
Dopředu nic moc a dozadu nic. Asi mu neprospěl ten dopolední zápas.
Poláček 4
Tentokrát se Standou boj o střed hřiště prohráli.
Řehák  5
Ani jemu se tolik nedařilo, ale byl střelcem našeho gólu.
Borůvka 4
Ač se snažil, bylo znát, že dva roky nehrál.
Šereš   3
Víc než fotbalu se věnoval rozčilování. Věděl přesně, co je špatně, akorát nějak zapomněl
na sebe.
Šimek 4
Lehce zapadl do našeho nevýrazného projevu.

Vancl, Pejcha a Osso byli na hřišti jen chvíli

VYHRANÝ ZÁPAS NAKONEC VYHRANÝ AŽ NA PENALTY

Spartak Hajnice - Svoboda nad Úpou 2 : 2 (0 : 0) na penalty 3:2

Branky: Hejný (p), Patka

Kdyby někdo chtěl napsat příručku jak ztratit vyhraný zápas, tak stačilo v neděli přijet do Hajnice a nemusel nic vymýšlet. My jsme to vymysleli za něj. Šedesátá minuta: vedeme 2:0, soupeř na kolenou a hraje jen v deseti. I trenér soupeře uznal, že jsme je přehráli. Nám se asi zdálo, že je to moc jednoduché, a tak jsme začali vymýšlet velké věci. Netrvalo dlouho a bylo vyrovnáno. Jak skóre, tak počet hráčů na hřišti. V té chvíli bylo hostů najednou plné hřiště a my jsme se jen klepali, kdy přijde další  gól do naší sítě. Naštěstí i hostům se zdálo, že to začín&aacut e; být až moc jednoduché, a tak šli do devíti a zápas skončil remízou. Při penaltách byli naši střelci (Martin,Tomáš a Vráťa) naštěstí bezchybní a Roman, který na penalty vystřídal Karla, jednu chytil a tak jsme nakonec přeci jen vyhráli. Ale..............
V zápase padly tři červené karty a kdo to neviděl si musí myslet jak to bylo vyhrocené utkání, ale opak byl pravdou. První poločas skončil 0:0 , ač jsme soupeře dost přehrávali, jenže oni perfektně bránili a tak byl vidět slušný fotbal. Dokonce jsem neměl o poločase hráčům ani co vytknout, což se u mě zas tak často nestává. Do druhé půle nastoupil Martin a bylo vidět, jak mu po třízápasové pauze fotbal chutná. Zařídil první gól, když obešel i brankáře a přišel faul zezadu a první červená. Druhé dvě přišly po osobních zkratech (Leoš i hráč hostí) hráčů, žádné záludností nebo brutální fauly. Naštěstí zápas řídil dobrý rozhodč&ia cute;, a tak se to ani nezvrhlo do nějakých nepřístojností.

Kiss   5
Podepsal se pod druhý gól a byl nejistý i při vybíhání.
Gult    7
Je zápas od zápasu lepší, pár věcí při rozehrávce šlo vyřešit lépe, ale spokojenost.
Hejný  7
Taky se neustále lepší, je to naše velká jistota. Tresňáky mu teď moc nejdou, ale penalty dává s velkým přehledem.
Kajzr J. 7
Pořád stejná písnička, velký bojovník, perfektní při hře hlavou.
Leder  6
Nebyl úplně v pořádku, ale své si odvedl.
Chromý 6
Pořád tomu něco chybí, ale jako vždy nic neošidil.
Poláček 7
Pokryl střed hřiště, kde jsme hosty jednoznačně přehráli. Penaltu proměnil s jistotou.
Řehák  7
Opět silný na míči, spolu s Tomem jim patřil střed hřiště, ale takovou šanci co měl, ta  by měla končit gólem.
Patka 4 (za fotbal by bylo 7)
Dobrej výkon, nádhernej gól, ale pak..........fotbal není řecko-římský zápas.  Jo a špatný zprávy se šíří rychle, tak to moc nevypadá, že stopka bude je jeden zápas.
Šereš  5
Známku si dal sám už v kabině a po pravdě nebyl to jeho zápas.
Vancl   7
Jemu se naopak zápas povedl a jen velká škoda, že jeho lob neskončil gólem, ale dobrým zákrokem brankáře. Penalta kopnutá s přehledem.
Pilař 5
Láďa nebyl ve své kůži. Možná i proto, že musel ze zálohy do obrany.
Kajzr Roman
Známku dávat nebudu, protože byl na hřišti jen chvilku, ale pochvalu tu jo - za chycenou penaltu v rozstřelu.

OBRAT Z 0:2 A NADSTAVBA ZATÍM BEZE ZTRÁTY

Sokol Volanov - Spartak Hajnice 2 : 3 (2 : 2)

Branky: Řehák, Patka, Kajzr

Ve Volanově na nás čekal příjemný areál a na naše poměry přímo luxusní hřiště, které přímo vybízelo k dobrému fotbalu. Naši hráči se tímto krásným prostředí zřejmě kochali ještě na začátku utkání. Neuběhlo ještě ani deset minut a už jsme prohrávali 2:0 a mohlo být i hůř. Potom si naštěstí uvědomili, proč jsem přijeli a začali hrát fotbal. Šlo jim to poměrně dost dobře, protože do poločasu vyrovnali a to ještě nastřelili snad pětkrát tyč, asi je mají domácí dobře postavené. Dostali jsme se do he rní pohody a myslím si, že Volanovští byli rádi za přestávku. Ve druhé půli jsme si potvrdili jak dobře nám jde zahazování šancí. Naštěstí pět minut před koncem dal Honza krásný gól z rohu (svou nejsilnější nohou,což je hlava) a bylo rozhodnuto. Na konci bylo vidět jak toho mají všichni dost a cením si, že se vydali na maximum.

Kiss 7
Tentokrát měl práce dost a rozhodně nás svým výkonem podržel.
Gult  6
Hrál v obraně a ze začátku si na to pomalu zvykal, po přestávce šel jeho výkon hodně nahoru. Jen by měl zklidnit tu svoji horkou hlavu.
Hejný 6
Tentokrát se mu nedařili trestňáky tak, jak jsme u něj zvyklí. Ze začátku neměl dobře zorganizovanou obranu.
Cením si toho jak i za nepříznivého stavu burcoval ostatní. I jemu by slušelo více klidu, těch emocí tam bylo až dost.
Kajzr  7
Velký bojovník, který dal nádhernej a hlavně vítěznej gól.
Leder 6
Z jeho strany padl první gól do naší sítě a byly tam i další potíže. V druhé půli se zvedl a mohl dát krásnou střelou gól.
Chromý 7
Na svoje poměry hodně bojoval ,ale brána je pro něj prostě zakletá.
Řehák 7
Pořád to samé, obrovský kus práce. Tentokrát vyšperkované gólem a mohl dát i druhý, ale tam byla proti smůla.
Poláček 6
Hraje pořád někde jinde a pořád spolehlivě ,ale já bych chtěl po něm víc a on to v sobě má.
Pilař    7
Podepsal se pod oba první góly, co jsme dali. Opět platila jeho rychlost. Někdy by to chtělo trochu víc rozvahy.
Šereš 6
Snažil se bojoval , ale nebyl to ten Kristián z minulého týdne.
Patka 7
Začíná se nám pomalu vracet do původní formy, jen tak dál.

JISTÁ VÝHRA V PRVNÍM ZÁPASE NADSTAVBY

Spartak Hajnice - Malé Svatoňovice 4 : 1 (2 : 0)

Branky: Pilař, Šereš, Patka, Poláček

Nebýt tak špatné počasí, mohl to být celkem pohodový zápas, který jsme si užili i výsledkově.
Hosté ukázali, že ne náhodou skončili ve druhé skupině na třetím místě a my jsme si dokázali, že můžeme hrát s každým ve třetí třídě vyrovnanou partii. Tentokrát se nám podařilo proměnit šance a dostali jsme se do vedení, které jsme si pak v pohodě pohlídali. Posledních dvacet minut to už pak nebyl fotbal, ale díky počasí spíš kopaná  a dohrávalo se více méně z povinnosti.
Stínem je pro nás sku tečnost, že přibývá zraněných a začínám mít obavy, aby nás bylo příště alespoň jedenáct. Potěšilo mě i prohlášení trenéra hostů, že jsme byli lepší a zaslouženě vyhráli. Mohla to být jen zdvořilost, ale vypadalo to, že to myslí upřímně.

Kiss   6
Opět neměl zas tak moc práce a to co měl, vyřešil. Jenže končil s velkým sebezapřením a to jen díky tomu, že ho nebylo kým vystřídat. Tak snad se dá do soboty do pořádku.
Šimek 7
Hodně milé překvapení, sehrál hodně dobrý zápas. Hlavně v hlavičkových soubojích byl výborný.
Kajzr   7
Není toho moc co vytknout, odehrál si s přehledem to, co má.
Hejný  7
Jde zápas od zápasu nahoru a bylo vidět, že zmizela nervozita.
Leder  5
Moc mu ten útočník neseděl a dělal mu dost problémy. Tou svou poctivou prací to zvládl, ale umí víc i při hře dopředu.
Pilař   6
Krásný a důležitý první gól a v první půli ho bylo plné hřiště. Po přestávce se začal vytrácet, už to nebylo ono.
Řehák 7
Opět dobrá práce na velkém prostoru a opět ze tří šancí žádný gól. Je tam i dost smůly, ale tady jsem si jist, že góly přijdou.
Gult     6
Byl lepší než minule, rozkoukává se, ale já po něm chci víc a myslím, že má na to, aby to splnil.
Chromý 5
Roman to pořád nemůže zlomit, ačkoliv mu nemůžu upřít velkou snahu.
Patka    6
Zápas hrál od páté minuty se zraněním, které mu omezovalo 100%pohyb a bylo to vidět. Přesto odehrál poločas. Pak mě ukecal ještě na deset minut druhého poločasu (měl jsem strach riskovat, je pro nás hodně důležitý na to, aby se zbytečně zranil) dal gól na 3:0 a pak v klidu odešel a snad i v uvozovkách zdravý.
Šereš  7
Podle mě náš nejlepší hráč. Dal gól a i bojoval. Jestli jsem posledně psal, že ne a ne se probudit, tak teď byl vzhůru od začátku.
Poláček 7
Opět ukázal, jaký je univerzál a že může hrát všude, dokonce to vypadalo, že půjde do brány. S velkým přehledem dal čtvrtý gól.

PO BOJI POUZE BOD, ALE PŘESTO JSME ČTVRTÍ

Spartak Hajnice - Sokol Volanov 1 : 1 (0 : 1) na penalty 1 : 3

Branka: Hejný z penalty

Tenhle zápas byl pro nás důležitý, protože jen vítězství (a stačilo i na penalty), nám dávalo 100% jistotu hrát ve skupině o páté až osmé místo. Vše ostatní nás více méně posouvalo do skupiny o deváté až dvanácté místo.
Jenže i Volanovu šlo o hodně, ten mohl dokonce pokukovat i po první skupině, a tak se na hřišti rozpoutal slušný boj o pozice. Fotbalu bylo po málu a hezkých akcí na obou stranách jen sporadicky. Byl to především boj a je dobře, že obě mužstva to zvládla bez záludností. Je smutné, že jsme gól dostali snad z jediné střely na naší branku a když k tomu připočteme směs naší smůly (tyč) a zbrklosti v koncovce, je remíza na světě. Penalty jsou pokaždé loterie a my v ní tentokrát nevyhráli.
Při vší smůle se na nás přeci jen usmálo štěstí, a to v podobě výsledku z Bernartic. A tak i když jsme tomu moc nepomohli, přeci jen budeme ve druhé skupině a to je fajn.

Leder Filip  6
Prakticky byl bez práce a za gól nemohl.
Kiss       6
Ten měl práce ještě míň než Filip.
Pilař       5
První půle v obraně špatná. Druhá v záloze lepší, ale umí daleko víc.
Hejný    6
Odvedl svůj standart a s přehledem si poradil i s penaltou.
Kajzr     6
Zápas byl boj a to je Honzova parketa, kterou zvládá.
Leder J.  5
Vyloženě nic nezkazil, ale taky nepřidal nic navíc. Trochu alibisticky se zbavoval míče.
Chromý   5
Opět spíš průměrný výkon, boj to není jeho doména.
Řehák    6
Má až neuvěřitelnou smůlu v koncovce. Do druhé půle šel s bloknutým krkem a bylo to znát.
Patka    5
Čím víc chce, tím míň se daří. Chce to čas o ono to zas půjde. Svůj kalich hořkosti si vypil do dna
při penaltách.
Poláček  6
Jeho přechodem do středu  zálohy se ve druhé půli naše hra zvedla.
Gult     5
Ta delší pauza na něm byla vidět, přestože se hodně snažil, nebylo to ono.
Šereš  5
Zatím asi jeho nejslabší zápas. Přišlo mně jako by spal a ne a ne se probudit.
Šimek  6
Přišel do druhé půle a to své, co jsem po něm chtěl, si uhrál.

NADĚJE NA BOJ O ŠPIČKU ŽIJE, V NEDĚLI SE ROZHODNE

TJ Jiskra Lampertice - SK Spartak Hajnice 1 : 3 (0 : 2)

Branky: Vancl, Šereš, Patka

Do zápasu jsme šli dost oslabeni. Ještě v 10 hodin ráno to vypadalo, že nás pojede jen jedenáct. Zranění, nemoci si začínají vybírat svoji daň. Chyběli nám dva brankáři a ani ten třetí nebyl moc v pohodě. Dál měli chybět  Roman, Vráťa, Tom, Ruda. Míra sí v pátek udělal něco s noho u. Nakonec Ruda s Mírou s námi jeli, byť s jistým sebezapřením. Oceňuju i to, že Roman přestože byl na tom hodně blbě, chtěl jít pomoc, což jsem ale rezolutně zamítl.
Teď k zápasu. Sehráli jsme nejhorší zápas na jaře a paradoxně za něj bereme body. Od začátku nás domácí přehrávali, a to především ve středu hřiště. Naštěstí šance, co měli, nevyužili, nám se ke konci poločasu podařilo dvakrát skórovat a prakticky bylo rozhodnuto. Domácí to hodně zmrazilo a už nebyli tak moc nebezpeční. Nicméně s naším výkonem nejsem spokojen ani trošku. Všichni víme, o co hrajeme a na hřišti to tak opravdu nevypadalo. Vím ale, že přijde i zápas kdy to nejde a já doufám, že je tímto za námi. V neděli nás čeká Volanov a je to prakticky zápas o jistotu třetí třídy - pokud to na svazu opět rozdělí a tam by takový výkon asi nestačil.

Kiss 5
Nebyl v pořádku a hned na začátku ho píchlo ve svalu na noze a na výkonu to bylo znát. Trnuli jsme, aby dochytal a děkuju, že to zvládl.
Pejcha 5
Na začátku bylo vidět, jak chodí do soubojů opatrně, ale  pak to zvládl dobře.
Hejný 6
Začal hodně nervózně a udělal několik hrubek, pak se zklidnil a už to byl zase ten Vráťa, jakého potřebujeme. Výkon na 5. Šestku dostal za to, jak za stavu 0:0 zabránil jasnému gólu. Do teď nevím, kde se tam vzal a domácí asi taky ne. Byl to jeden z kl&iac ute;čových momentů zápasu, dostat gól, bylo by s námi zle.
Kajzr 6
Tradičně bojoval  tak jak je zvyklý, vadila mně jen ta jeho podrážděnost.
Leder 5
Uhrál svůj standart,ale i on sehrál lepší zápasy.
Pilař 6
Dnes asi náš nejlepší hráč, jeho rychlost opět na soupeře platila. Za výkon si zasloužil gól, ale chybí rozvaha v koncovce.
Patka 5
Byl to jeden z jeho horších zápasů. Moc mu to neběhalo, zvláště směrem dozadu. Přesto dokázal gólem, jak je pro nás důležitý.
Řehák 6
Opět odvedl obrovský kus práce. To jak uhlídal při standartkách jejich nejvyššího a nejnebezpečnějšího hráče,klobouk dolů, ale ta koncovka pořád zlobí.
Veik 5
Dostal příležitost od začátku a rozhodně nezklamal.Běhal, bojoval a lepší známku mu vzaly některé zbytečné ztráty míčů, pro mě milé překvapení.
Vancl 6
Hrál to, co jindy, ale tentokrát byl u rozhodujících momentů zápasu. Byly to ty dva slepené góly. Jeden sám dal a na druhém se výrazně podílel.
Šereš 6
Opět udělal to co se po něm chce, dal gól. Chtěl jsem po něm víc výbušnosti, ale chápu, že víkend byl asi náročný.  Přesto dobrý výkon, potěšilo mě hlavně, jak bojoval v záloze po výměně místa s Leošem.

3 góly a konečně 3 body, fanoušci se bavili

SK Spartak Hajnice - TJ Sokol Starý Rokytník 3 : 0 (2 : 0)

Branky: Šereš, Řehák, Patka

Tak sláva, máme za sebou první vítězství na jaře. Podle mě bylo naprosto zasloužené a nebýt naší nešikovnosti v proměňování gólových šancí (spolu s bravurními zákroky brankáře hostů), mohlo být daleko výraznější. Až na brankáře jsme nastoupili ve stejné sestavě jako v Pilníkově (mimochodem stále mně nejde do hlavy, že jsme tam nebodovali) a je vidět, že si sestava pomalu sedá.
Dnes bych rád vyzdvihl obranu v čele s Kubou, který sehrál jeden ze svých nejlepších zápasů.
Třetí zápas, třetí brankář a je dobře, že žádný vyloženě nezklamal. Jsou tam sice nějaké nejistoty, ale který tým v naší soutěži má tři brankáře.

Leder Filip 5
Ze začátku působil v pohodě, pak po jedné nejistotě dost znervózněl. Bylo tam pár zaváhání. Je i pro něj dobře, že udržel nulu.
Pilař 7
Dobrý výkon v obraně, i když tam pár výhrad mám, ale pak v záloze jeho výkon gradoval. Platila jeho rychlost a jen škoda, že nedal gól.
Hejný 7
Tradičně dobrý a spolehlivý výkon.
Kajzr J. 7
Vyhrál snad všechny hlavičkové souboje. Obrovský bojovník a párkrát překvapil i v rozehrávce.
Leder  Jakub 8
Povedené utkání. Hrál na něj dobrý útočník a Kuba mu nedal šanci. Vyzařovala z něj jistota.
Poláček 6
Střídal dobré momenty s nevýraznými, umí toho daleko víc než zatím předvádí. Vím, že to nemá s Láďou za zády jednoduché.
Patka 7
Pomalu se vrací k tomu, na co jsme si u něj zvyklý. Je tam pár zbytečných ztrát, ale také parádní nahrávky za obranu. Ještě bude chtít dopilovat zakončení.
Řehák 8
Byl snad u všeho důležitého, co se na hřišti dělo. Zakončoval, nahrával i bránil. Opět náš nejlepší hráč.
Chromý 6
Tady platí to samé co u Toma.
Gult 6
Vystřídal Martina v útoku a dost se hledal. Pak pomohl zahustit střed a to už bylo podstatně lepší.
Vancl 6
Je hodně nepříjemný v napadání, nedává stoperům prostor v rozehrávce, nahrál na druhý gól.
Šereš 7
Cpal se do koncovky, bylo vidět jak moc chce dát gól a taky se mu to povedlo a mohlo jich být i víc, kdyby měl víc klidu v koncovce. Jeho důraz na hosty platil.

Jaro stále bez bodu, ač Spartak horší nebyl

TJ Spartak Pilníkov - SK Spartak Hajnice 1 : 0 (0 : 0)

Branka: 86. Kužel

Tak nevím, moc štěstí jsem mužstvu nepřinesl. Druhý zápas ve funkci a druhá porážka.Takže můj přínos pro mužstvo nic moc,vlastně spíš nic než moc. Nicméně tahle porážka patří do kategorie, které hodně mrzí, nebo lépe řečeno, dost bolí. Jenže historie se nebude ptát, že jsme byli podle mě lepším mužstvem. Nebude ji zajímat, že šel Leoš sám na brankaře a jeho zakončení bylo jemně řečeno laxní, spíše připomínalo větší malou domů. Ani to, že chvíli na to šel sám Kristián a kdyby zvedl hlavu, tak by viděl Kubu, jak stojí úplně sám před prázdnou brankou. Rozhodl se zakončit sám a nedal. A ani že Standa z dobré pozice dal jen těsně vedle. Už vůbec ji nebude zajímat, že Leoš kopnul krásně trestňák do šibenice a že brankář byl skvělým zákrokem proti. Jediné, co ji bude zajímat je,že domácí snad z jediné přímé střely na bránu dali gól a mi můžeme jen konstatovat: „sbohem body“. Přitom nemám hráčům pomalu ani co vytknout (tedy až na proměňování gólových šancí), dřeli, bojovali a fotbal jim ukázal, jak umí být krutý. No nic, nezbývá než zvednout hlavu, zlepšit koncovku, navázat na dobrý výkon a pokusit se vyhrát příští zápas doma.

Hodnocení hráčů:

Kajzr R.  6
Chytal po dlouhé době a zápas zvládl.Bylo tam pár nejistot, ale nic co by ovlivnilo zápas.
Pilař L.   7
Dobrý zápas, jezdil nahoru dolů, jen si nechal párkrát hráče dál od sebe než by měl.
Hejný V.  5
Rád bych napsal, že odehrál hodně dobrý zápas a on ho odehrál. Jenže je tam to ale.....
To ale jsou dvě chyby. První zastavil naštěstí ofsajd, druhou bohužel až síť naší branky.
Kajzr H.  7
Ze začátku se dost hledal.Pak jsme si ujasnili, co se po něm chce a patřil k nejlepším našim hráčům
Leder J. 6
Začátek taky úplně nechytil, ale pak se rozehrál ke slušnému výkonu.
Poláček T. 6
Zvyká si na místo krajního záložníka, je vidět, jak ho to táhne dopředu. Já bych raději kdyby pokryl místo za útokem,což v druhé půli plnil.
Patka L. 7
Stále se hledá. Ke cti mu slouží, že přestože ví, že to není to pravé ořechové, tak se s tím rve ze všech sil. Já věřím, že se to brzy zlomí, třeba hned prvním gólem.
Řehák S. 8
Pracoval, a dobře, na obrovském prostoru. Platný byl i při bránění standartek domácích, prakticky vymazal jejich nejnebezpečnějšího hráče.Podle mě opět náš nejlepší hráč.
Chromý R  6
Odehrál dobrý zápas, je rychlý, snaživý, jen by to chtělo trochu víc agresivity.
Vancl  M. 7
Na hřiště šel s tím, aby na sebe navázal stopery a vytvořil prostor pro Leoše a Standu,
To splnil, navíc byl platný v rozehrávce, taky vybojoval dost míčů. Pro mě milé překvapení.
Šereš K.  7
Další milé překvapení, bojoval, platila jeho rychlost a tvrdost. Lepší známku mu bere zbrklost v přihrávkách a sobeckost v koncovce. Tomu Kubovi to měl dát a byl to jasný gól,ale jinak dobrý výkon.
Veik  J.  6
Přišel do druhé půle a určitě nezklamal. Ocitl se v pár nadějných situací.

Neplodnost v útoku a hrubky v obraně

Spartak Hajnice - FK Radvanice 2 : 4 (1 : 2)

Branky: Šereš, Hejný - Holeček 2, Dvořák, Horký

Když jsem si doma v klidu analyzoval důvod naší porážky,  vzal v potaz ohlasy od fanoušků a to, co řekli hráči v kabině, vyšlo mně následující: do zápasu jsme nastupovali hodně sebevědomě a začátek tomu i odpovídal. Zatlačili jsme hosty na jejich polovinu a byla jen otázka času kdy padne gól.
Ten opravdu padl, ale bohužel po našich dvou velkých chybách do naší branky a hosté se tak dostali lehce do vedení. To mužstvem neotřáslo a vyrovnání bylo logickým vyústěním dění na hřišti. Když už se zdálo, že obrátíme vývoj zápasu ve svůj prospěch, přišla další hrubka a do kabin se šlo za stavu 1:2.
Po přestávce jsme se snažili s nepříznivým stavem něco udělat a vypadalo to, že se to daří, jenže přišla další hrubka a zápas byl rozhodnut. Od té doby hostům narostli křídla, šli si za vítězstvím a nám už docházely síly.
Vráťa nám dal ještě jiskřičku naděje snížením na 2:3, ale chvíli na to jsme vyrobili další chybu a bylo po nadějích.
Myslím si, že nás Radvanice nepřehráli, ale rozhodně nám dali tvrdou lekci z produktivity.Využili vše, co jsme jim tak velkoryse nabídli, a proto zaslouō eně vyhráli.  Góly padají po chybách, ale čtyři, a to takové, jaké jsme předvedli, je na jeden zápas trochu moc.

Kiss 4
Za žádný z gólů vyloženě nemohl, ale taky nechytil nic navíc.
Pejcha 4
Zápas se mu moc nepovedl. Ztratil hodně míčů a nebyl důsledný v obsazování hráčů.
Hejný 5
Sehrál už i lepší zápasy. Jeho chyba zřejmě rozhodla zápas. Ke cti mu slouží, že dřel až do konce a chybu částečně smazal gólem.
Kajzr 5
Velký bojovník, ale ani on se chyby nevyvaroval.
Leder 5
Střídal lepší okamžiky se slabšími.
Gult 5
Tam jsem čekal malinko víc, minimálně to co ukazoval v přípravných zápasech.
Řehák 7
Standa přesto, že nebyl úplně fit, odvedl slušný výkon, podle mě náš nejlepší hráč.
Poláček 5
První poločas měl výrazně lepší, vypadalo to jako by mu v druhé půli docházely síly.
Pilař 4
Láďa je běžecky super třída, ale nepřidal k tomu fotbal, ztrácel téměř všechny míče a já vím, že umí daleko víc.
Patka 6
První půli dřel a bylo vidět, jak moc chce vyhrát. Po půli už na něm bylo vidět, jak je otrávený a pomalu se vytrácel.
Šereš 5
Začal v záloze a nebylo to ono, pak Skočka dobře odhadl, že bude platnější v útoku a on se odvděčil gólem. Ke konci zápasu přestal být vidět.
Chromý 5
Šel až do druhé půle a odvedl svůj standart, ale já bych od něj chtěl víc a myslím, že na to i má.
Vancl, Šimek -  Byli na hřišti jen krátkou dobu na hodnocení.

Slušně odpískal utkání rozhodčí, na kterého si kupodivu, i přes vítězství, stěžovali hosté. Podle mě jen proto, že jim netoleroval jejich ublíženost, na kterou si ztěžovali podle mě, až na nějakou drobnou výjimku, zbytečně.

Vyrovnaná zkouška s tradičním soupeřem

Spartak Hajnice - FC Libotov 2:1 (0:1)

Branky: Patka, Vancl

Slovo trnéra Vancla:

Věděl jsem, že tenhle zápas bude měřítko, jak na to jsme. Libotov je zhruba na naší úrovni, a tak to byla kvalitní příprava pro oba týmy. Do sestavy se vrátil Vráťa a přesto, že se první poločas dost hledal, bylo to hodně znát. Obrana pod jeho dohledem pracovala daleko lépe než minulý týden, i když stále tam nějaké chyby jsou.
Ve středu zálohy odvádí kvalitní výkon Standa a až si na tento post více zvykne, budeme mít střed hřiště kvalitně pokrytý. Přispívá k tomu i dobrá hra Vrát i(Gulta), což je pro mě milé překvapení. Když k tomu připočtu rychlost Ládi a bojovnost Kristiána (ten musí odbourat někdy až zbytečnou zbrklost), jeví se záloha velice dobře.
V útoku by taky dvojice Leoš s Tomášem mohli vytvořit hodně slušný tandem. Dobře bylo i to, že Martin udělal to, proč tam šel - dal gól. Teď ale náš největší problém - a to je první dotek s míčem. Někdy je to až hrůza co předvádíme. A to přesto, že terén byl perfektní a nebylo se na co vymlouvat. Je to škoda, protože nás to strašně zpomaluje a pomáhá soupeři nás lehce ubránit.
Tomu se budeme muset do zahájení soutěže věnovat nejvíc. Výsledek není důležitý, a proto ho ani nezmiňuji. Myslím, že pro oba trenéry to byla dobrá příležitost. Mohli si vyzkoušet to, co potřebovali. Musím uznat,že mě Libotov dost překvapil. Na to že nebyl kompletní a sešli se poprvé, předvedli slušný výkon.

Kvalitní příprava s kvalitním soupeřem

Spartak Hajnice - FK Poříčí 1:5 (1:1)

Branka: Šereš

Slovo trenéra Vancla:

Tak po nějaké době opět ve funkci a máme tu první zápas. Myslím, že to byla kvalitní příprava a i přes
výsledek  5:1 jsem vcelku spokojen, což u mě tak často nebývá. Ukázalo nám to, kde nás
nejvíc tlačí bota a je to překvapivě hra obrany. Tam musíme nejvíc zapracovat, hlavně si
ujasnit, co kdo má hrát a koho bránit. Od toho ale přáteláky jsou. Aby nám ukázali, co zlepšit.
Celkem mě potěšilo, že jsme se soupeřem drželi  krok, a to hlavně když na hřišti byla ta základní
sestava. Do 70min stav 1:1. Na to se dalo dívat,pak už bylo vidět,že dochází síly. Další věc je, že jsem točil
sestavou, abych viděl, jak hráči zvládají i jiné posty -  a to už bylo na hře znát.