Zápasy podzim 2013

12 GÓLŮ V PODZIMNÍ SIBÉRII POBAVILO VĚRNÉ FANDY SPARTAKU I SAMOTNÉ HRÁČE

SK SPARTAK HAJNICE - FK CHVALEČ 10 : 2 (4 : 1)

3.11.2013 – Obávaná Chvaleč se přijela do Hajnice bavit fotbalem a tradičně byla nebezpečná vpředu, ale velmi zranitelná na své polovině. Zábavný zápas neovlivnilo ani nevlídné počasí zejména v druhé půli a domácí fanoušci se bavili.
Domácí vletěli do zápasu v pozměněné sestavě po hlavě a s elánem a od počátku bylo znát, že to trenér Vancl namíchal dobře. Celá záloha si dobře plnila defenzivní i ofenzivní úkoly, což vytvářelo šance pro útočníky. Do vedení poslal Spartak po předložení od Patky Mikolajczyk. Stejný hráč vzápětí donutil domácí obranu k vlastnímu gólu – 2:0. Hosté z rychlé akce snížili, ale to bylo prozatím vše, co jim domácí obrana dovolila. Naopak, na branku hostí se valil jeden útok za druhým, na 3:1 zvýšil opět Mikolajczyk, který navíc ještě před poločasem vrátil nabídku do prázdné brány Patkovi. Další šance nevyužili výše zmiňovaní, ale také například Gult, Šereš, Hejný nebo Fridrich.
Po pauze si domácí „přesně splnili“ dohodu z šatny a nechali si dát gól na 2:4 po cca 30 vteřinách hry. Nutno říct, že akce to byla pěkná. Jenže to bylo od hostů krom několika pěkných kombinací ve středu hřiště vše a o zábavu promrzlých diváků se již starali až do konce zápasu výhradně domácí. Na hřiště se postupně podívali Leder, Vaněk, Borůvka, a také premiérově v bráně Petr Šůna – vítej! No a diváci mohli litovat, že to měli v druhém poločase k brance hostí vcelku daleko. Skoré navýšil jednak po rychlých únicích 2x Mikolajczyk, jednak po pěkné přihrávce Šereše Chromý a prosadili se i křižnou střelou Gult, po uličce ze zálohy Fridrich a vtipným „chtěným“ lobem Patka. Nutno říct, že domácí mohli dát gólů ještě mnohem více. Výsledek nakonec nekazí ani nepříjemná srážka domácích Gulta s Kajzrem, oba jsou totiž z ocele a v pořádku. 
Kéž se Spartaku podobně daří i v za týden v Borovnici a následně celé jaro. Napočítat si na konci do desíti je poměrně příjemné pro hráče i pro diváky.

BRANKY: Mikolajczyk 4, Patka 2, Gult, Chromý, Fridrich, hosté vl.
SESTAVA: Vancl J. – Pejcha, Hejný, Kajzr J., Pilař – Šereš, Gult, Fridrich, Chromý – Mikolajczyk, Patka
Střídali: Leder, Vaněk, Šůna, Borůvka

SLOVO TRENÉRA VANCLA

Asi se ode mě teď čekají samé superlativy, dokonce jsem v kabině zaslechl, že to bude samá desítka. Kdo tohle čeká, tak toho asi zklamu. Superlativy ne, ale chválit budu. Začnu útokem. Za normálních okolností bych hráči, který dá čtyři a půl gólu, dal 10. Já mu ale dám 9, protože mám před očima, jak jdou dva hráči na brankáře a nedají gól. A i ten lob při dalším samostatném nájezdu byl dost ležérní. Jinak byl ale Petr náš nejlepší hráč a možná to byl od něj i nejlepší zápas za nás. Bylo vidět, jak ho to baví. Leoš potvrdil to, co se od něho čekalo. Dobrý dopředu a i dozadu to bylo parádní. Někdy si myslím, že jako útočník brání víc. Dobrý výkon. Záloha mile překvapila, hlavně Fíďa a Kristián. Roman a Vráťa odvedli to, co se od nich čekalo. Obrana opět odvedla spolehlivý výkon. Zastavím se u gólmana. Přestože je pod prvním gólem podepsaný, ukázal, co pro nás znamená. Nastoupil do toho počasí s horečkami a já jen doufám, že to neomarodí natvrdo. Další poděkování patří divákům. I přes mizerné počasí jich přišlo 40 a doufám, že jsme je výkonem konečně potěšili.

Nejlepší hráči: Mikolajczyk, Patka, Šereš 
Hodnocení trenéra:
Vancl J. 7
Pejcha 7, Kajzr J. 7, Hejný 7, Pilař 7
Šereš 7, Gult 7, Fridrich 7, Chromý 7
Patka 8, Mikolajcyzk 9*

 

TRADIČNĚ SLOŽITÝ ZÁPAS U POSLEDNÍHO CELKU BOLEL, ALE NAKONEC PŘINESL 3 BODY I GÓLY

PODHŮŘÍ B – SPARTAK HAJNICE 0 : 3 (0 : 1)

27.10.2013 – Kdo čekal jasné a pohodové vítězství, tak se nakonec dočkal toho prvního, ale druhého rozhodně ne. Soupeř byl v prvním poločase zejména ve středu hřiště lepší, důraznější a tvořivější.
Hřiště bylo poznamenané sobotním utkáním A týmu Podhůří. Nicméně na to se hráči Spartaku při kvalitě svého hřiště jistě nemohou vymlouvat, stále to bylo kvalitní hřiště na 4. třídu. Spartak nyní prochází menší herní krizí, nejde to tak, jak by mělo. Domácí měli v prvním poločase i díky absenci Poláčka v záloze herně navrch, jenže si nevypracovali žádnou vyloženou šanci a náznaky i střely zpoza vápna bezpečně likvidoval Pepa Vancl. Hosté měli i přes nevýraznou chaotickou hru několik tutovek. Jenže Šereš vždy místo finální přihrávky nesmyslně vystřelil, Patka v tutové šanci podklouzl a vystřelil vedle, jasný faul na Pilaře na hranici vápna se nepískal a Mikolajczyk z malého vápna málem přerazil tyč domácí brány. Poločasu by slušela remíza, nicméně těsně před poločasem utekl Šereš a ideálně předložil míč na hlavu Mikolajczyka, který mířil přesně.
Po poločase už byla Hajnice aktivnější a bylo to znát. Další šance ale zůstaly nevyužity, takže se napínavě bojovalo skoro do konce. Až po rohu Chromého vyskočil nejvýše Patka, golman jeho hlavičku vytáhl na břevno a Mikolajczyk se mýlit ani nemohl. Stejný hráč před koncem dokonal hattrick, jenže se pískal vymyšlený ofsajd, a tak musel na 3:0 zvýšit v samém závěru Patka „elegantně zády“.
Pochvalu si tentokrát zaslouží spíše obrana, která působila vcelku pevně a jistý golman.
Příští týden nás čeká Chvaleč, což nebude jednoduchý zápas, proto všechny fanoušky zveme a žádáme od podporu.

BRANKY: Mikolajczyk 2, Patka
SESTAVA: Vancl J. – Pejcha, Hejný, Kajzr J., Leder (70. Poláček) – Gult, Patka, Chromý, Pilař – Mikolajczyk (85. Šůna), Šereš

SLOVO TRENÉRA VANCLA

Sice jsme vyhráli, ale fotbal opět plakal. Hlavně ten, co jsme předváděli my. Nezasvěcený divák by jen těžko poznal, které z mužstev je na prvním a které na posledním místě tabulky. Ani neumím popsat, jak je mi smutno, když se na to dívám z lavičky. Špatně bráníme, nejsme hladoví po balonu a hrajeme převážně alibisticky. Stále mně chybí i vůdce, který by mužstvo uklidnil, usměrnil a svým výkonem strhnul. Nebude jím ani Pepa, protože za nás bude bohužel chytat už jen dva zápasy. Musím se nad tím hodně zamyslet a radikálně překopat sestavu. Potřebujeme změnu, protože nás v neděli čeká silný soupeř a tento výkon by něho rozhodně nestačil. Snad nás změny nakopnou. Zarazilo mě i to, že někteří hráči jsou v celku spokojení. Hlavně že jsme vyhráli!

Nejlepší hráči: Kajzr J., Vancl J., Mikolajczyk (díky tomu, že dal dva góly, vlastně 3 - ten neuznaný byl jen chybou rozhodčího)
Vancl J. 7
Pejcha 6, Hejný 5, Kajzr J. 7*, Leder 5
Gult 6, Chromý 6, Patka 6, Pilař 6
Šereš 5, Mikolajczyk 7

 

DŮLEŽITÉ A TĚŽCE VYBOJOVANÉ 3 BODY Z DERBY JSOU DOMA

SK SPARTAK HAJNICE – JISKRA KUKS 2 : 1 (1 : 1)

BRANKY: Gult, Hejný (p)
SESTAVA: Vancl J. – Pejcha, Hejný, Kajzr J., Leder (60. Fridrich) – Chromý, Gult, Šereš, Pilař – Vancl, Mikolajczyk

SLOVO TRENÉRA VANCLA

Tak máme za sebou další, hodně těžký zápas s vítězným koncem. I když dnes jsme výhru spíš utrpěli. Pořád je naše hra chaotická, těžkopádná a bez nápadu. Je pravda, ženám chyběli dva klíčoví hráči a na hřišti to bylo znát, přesto si myslím, že máme hráče, kteří by to měli zvládnout. Bohužel se v poslední době moc nedaří Petrovi. Je vidět, jak se trápí, a přesto byl urozhodujících momentů.

Zápas se pro nás vyvíjel slibně, dali jsme Gultem pěkný gól a vypadalo to, že se uklidníme a začneme hrát fotbal. Jenže opak byl pravdou. Většinou jsme se jen bránili a nevarovalo nás ani to, že přišla penalta, kterou Pepa naštěstí chytil. (Penalta byla naprosto zbytečná. Láďa fauloval hráče, který byl zády k bráně a na rohu velkého vápna. Písknutá byla správně). Tak přišel trest v podobě vyrovnání a my tomu přispěli nekoncentrovaností. Nikdo si nestoupl před míč, který hosté rychle rozehráli anež jsme se probrali, tak bylo srovnáno. My jsme se jen zmohlina rozčilování na pomezního kvůli ofsajdu. Zbytečně. Nejdříve musíme hrát, teprve potom se rozčilovat.

V poločase jsem malinko zvýšil hlas, protože tam byli věci, co mě dost zlobily. Pomohla i výměna míst Romana s Kristiánem. Přecijen jsme ve středu hřiště tolik nepropadali a i Kristián sehrál nakraji lepší poločas. Asi v 60.min šel na hřiště Fíďa místo Kuby. (Jemu se zápas nevyvedl, dělal až dětinské chyby. Je možné, že jsem k tomu přispěli já, protože jsem na něj párkrát křiknul a nic moc lichotivě. Jestli to bylo to, co ho tak rozhodilo, tak se omlouvám. Já spíš chtěl, aby si to uvědomil a ne aby to udělal třikrát za sebou v krátké době).

Hra se vyrovnala a spíš jsme měli trochu navrch, i když jsem si vědom, že nám pomohlo i to, jak hosté vystřídali. Stáhli své, do té doby nejlepší, hráče. Další, co nám pomohlo, bylo to, že jsme hráli z kopce. Ať chceme nebo ne, je to znát. Když jsme šli do vedenípo penaltě za faul na Mikyho, bylo rozhodnuto. Výhru jsme si pohlídali dobrouobranou v čele s Pepou. Hosté mě překvapili, hráli kvalitní fotbal. Jsou mladí, běhaví a bojovní. Jejich postavení v tabulce nerozumím, určitě patří mezi první čtyřku.

Nejlepší hráči: Vancl J., Gult, Kajzr J.

Hodnocení trenéra:
Vancl J. 7*
Pejcha 7, Hejný 7, Kajzr J. 7, Leder 4
Chromý 7, Gult 7, Šereš 6, Pilař 5, Fridrich 6
Mikolajczyk 6, Vancl M. 6

 

NADĚJNĚ ROZEHRANÝ ZÁPAS S POSÍLENÝM SOUPEŘEM SPARTAK NEDOTÁHL DO KONCE

SK SPARTAK HAJNICE – TJ FC LÁNOV B (A) 3 : 4 (1 : 1)

13.10.2013 – Hosté nic nepodcenili a přijeli vydatně posílení o hráče A týmu. Přesto Spartak tahal dlouho za delší konec a držel vyrovnanou hru. Ve druhém poločase se bohužel prosadili útoční hráči soupeře a domácí naopak v šancích selhali.
Hned v začátku utkání donutil Gult svým tradičně dlouhým a nebezpečným autem domácí obranu k vlastnímu gólu a vypadalo to velmi dobře, protože domácí se dále tlačili dopředu. Soupeř ale dokazoval, že kombinačně, technicky i rychlostně je na tom v této sestavě velmi dobře a každá jeho akce byla nebezpečná. Přesto měli větší šance domácí. Hejný nádherně kroutil přímý kop, ale hostující golman se vyznamenal. Patka se pokoušel 2x prudce střílet z vápna, ale vždy trefil prostředek brány, tedy brankáře Lánova. Když už to vypadalo, že si Hajnice do šaten odnese poločasové vedení, celý domácí tým zaspal při rohu a přišlo vyrovnání. Navíc se v průběhu první půle zranil Poláček, což bylo následně znát.

Po poločase se hosté tlačili dopředu, aby v tabulce vítězstvím zmenšili ztrátu na vedoucí Spartak. Přesto šli opět do vedení domácí, když Mikolajczyk ve vápně krásně našel Patku, ten se zbavil obránce a křižnou střelou poslal Hajnici do vedení. To však domácí neudrželi dlouho. Hosté střelou ze střední vzdálenosti vyrovnali a co hůř, následně po nedůslednosti domácích ve vápně otočili krásným zakončením na 2:3. Domácí se pak snažili o vyrovnání, jenže ve vápně byli bezzubí a nervozita převyšovala samotnou snahu. Když pak Lánovský záložník prošel domácí obranou jako nůž máslem a zvýšil na 2:4, bylo v podstatě rozhodnuto. Spartak to nevzdal, ale už stačil pouze snížit, když se do míče nádherně opřel Chromý – 3:4.

Nedá se nic dělat, jednou se prohrát muselo, jedeme dál.  K zamyšlení zůstává, proč někteří hráči nedokážou krotit emoce (Patka mohl dostat druhou žlutou za řeči, atd.). Nutno však dodat, že vedení OFS, delegující rozhodčí na zápasy, buď úmyslně zkouší nervy vedení klubů, těší se z možných problémů, a nebo tuto volbu nedělá za střízliva. Jak jinak si vysvětlit, že na nejdůležitější zápas podzimu ve 4. třídě pošle nejhoršího rozhodčího v okrese a navíc samotného? Rozhodčí vlastně nikoho nepoškodil (ač domácím upřel v začátku zcela jasnou penaltu), ale vydatně přispěl k velké nervozitě na hřišti i mezi diváky. Zajímavá taktika.

Tento víkend hrajeme opět doma, tentokrát derby s Kuksem. Začátek je již v 15:30. Jste srdečně zvaní.

BRANKY: Vlastní, Patka, Chromý
SESTAVA: Kajzr R. – Pejcha, Hejný, Kajzr J., Pilař – Gult, Patka, Poláček (45. Šereš), Chromý – Vancl (60. Leder), Mikolajczyk

SLOVO TRENÉRA VANCLA

K fotbalu patří vítězství a i porážky. My jsme teď poprvé prohráli a já jsem zvědavej, co to s mužstvem udělá. To, že letos nejsme zvyklí prohrávat, bylo znát hlavně ke konci zápasu. Hosté nemuseli ani moc zdržovat čas. To jsme hravě zvládli za ně dohady s rozhodčím a neomlouvá nás ani to, že byl slaboučkej. (Moc nerozumím tomu, proč když hraje první s druhým, nasadí OFS jednoho rozhodčího. A ještě slabého. Tím ani náhodou neříkám, že jsme díky jeho výkonu prohráli, ale ke klidu a kvalitě zápasu rozhodně nepřispěl). Když dáme tři góly a nestačí to ani na remízu, tak je asi něco špatně ve hře dozadu. Musíme si to v klidu probrat. Není dobré ani to, když dvakrát vedeme a dál hrajeme otevřený fotbal místo toho, abychom si důsledně rozebrali soupeře a počkali na brejky. Byli jsme za to potrestáni a po zásluze jsme prohráli. Trošku mně tam chyběl někdo, kdo by to vzal na sebe a ostatní vyburcoval k maximálnímu výkonu.

Nejlepší hráči: Patka, Chromý, Pejcha
Hodnocení trenéra:
Kajzr R. 5
Pejcha 7, Hejný 6, Kajzr J. 6, Pilař 5
Gult 7, Poláček 6, Šereš 5, Patka 7*, Chromý 7, Vancl 5, Mikolajczyk 5

 

ZÁPAS PLNÝ NASAZENÍ SE SKVĚLOU ATMOSFÉROU A SPARTAK ZVLÁDL CELÉ PRVNÍ KOLO BEZ PROHRY

SK SPARTAK HAJNICE – JISKRA BERNARTICE 3 : 1

6.10.2013 – Domácím hrozilo, že nastoupí bez dvou opor Hejného a Mikolajczyka, oba se však dali dokupy a přispěli k důležitému vítězství. Zápas provázela skvělá atmosféra jak na hřišti, tak mezi diváky.
Domácí se od začátku tlačili dopředu, ale dlouho byla snaha o vedoucí gól marná. Velkou šanci neproměnil Gult, který se řítil sám na golmana, ale neuspěl. Domácí ale stále hrozili hlavně po pravé straně, dlouhými auty a rohy do vápna. Zlomová akce paradoxně přišla zleva, když míč doputoval po ose Pilař, Chromý, Mikolajczyk, Vancl zpět k šikovnému útočníkovi a ten zakončil přes obránce do protisměru pohybu hostujícího brankáře. Domácí se uklidnili a byli čím dál nebezpečnější, což vyústilo v druhý gól. Kajzr z přímého kopu krásně načechral míč za obranu a Patka ho hlavou uklidil k tyči. Tak skončil i první poločas, protože hostům to do kopce krom jedné šance moc nešlo.
Po půli však Jiskra využívala dlouhých výkopů golmana a byla výrazně nebezpečnější. Při krásné střele do rohu brány se vytáhl bravurním zákrokem Roman Kajzr. Domácí z rychlých protiútoků neproměnili žádnou z tutových šancí – Vancl 2x tyč, Chromý neobstřelil přesně – a byli za to potrestáni, když Hejný neuhlídal hostujícího záložníka, a ten hlavou snížil. Domácí brankář se natahoval marně. Hosté se tak dostali do ještě většího tlaku. Naštěstí vzápětí procházel vápnem Mikolajczyk, hostující obrana ho zastavila nedovoleně a Patka se z penalty nemýlil, ač její exekuce neoplývala jistotou. Dále už se nestalo nic zásadního, ač šance byly k vidění na obou stranách.
Nutno říct, že utkání provázela skvělá atmosféra na hřišti, hráči bojovali, ale vše v duchu fair play. Mezi diváky pak byla atmosféra nadstandardní. Postaral se o to především pro většinu hráčů neznámý fanoušek (otec Zuzky Matejskové), který celý zápas výživně ale slušně fandil a strhl sebou i ostatní lidi. Za celý tým tedy fanouškům děkujeme, bylo to super a příště možná uslyšíte prodloužený pokřik po zápase – když bude důvod.
Tímto Vás na utkání s Lánovem zveme, půjde o hodně a začínáme v neděli 13.10. v 16:00.

BRANKY: Patka 2, Mikolajczyk
SESTAVA: Kajzr R. – Pejcha, Hejný, Kajzr J., Pilař – Gult, Patka, Poláček (65. Šereš), Chromý – Vancl (75. Leder), Mikolajczyk (85. Vaněk)

SLOVO TRENÉRA VANCLA

Máme za sebou další těžký zápas s dobrým koncem. O síle soupeře svědčí i to, že jsme se o výsledek báli až do samého konce. Vím, že naše hra ještě není úplně optimální, ale mužstvo opět ukázalo velkou sílu a bojovnost. Radost mám hlavně z toho, že jsme opět hráli jako tým. Bylo to vybojované kolektivní vítězství.
Po vyrovnané první půlhodince (přesto, že hosté hráli v deseti) se nám povedlo vstřelit díky bojovnosti Martina a chladnokrevnému zakončení Petra, důležitý gól. Ten nás uklidnil, a když poté Leoš krásně hlavou zvýšil na 2:0, vypadalo to, že je zápas rozhodnutý.
Po přestávce hráli hosté z kopce a vytvořili si převahu díky nakopávaným míčům. Nám se nepodařilo i díky smůle proměnit šance (2 tyče), a když hosté snížili na 2:1, začali jsme se bát o výsledek.
Branka na 3:1 nám dala klid do posledních minut zápasu.
Hodnocení nejlepších hráčů je dnes těžké, protože každý bojoval a střídal lepší okamžiky se slabšími.
Naštěstí ty lepší převládaly.

Nejlepší hráči: Patka, Mikolajczyk, Vancl
Hodnocení trenéra:
Kajzr R. 7
Pejcha 7, Hejný 7, Kajzr J. 7, Pilař 7
Gult 7, Patka 7*, Poláček 7, Chromý 7
Vancl 7, Mikolajczyk 7

 

TĚŽCE VYDŘENÉ VÍTĚZSTVÍ NA HŘIŠTI NEOBLÍBENÉHO SOUPEŘE A VEDEME O 4 BODY

FK BANÍK RADVANICE – SK SPARTAK HAJNICE 2 : 3 (1 : 2)

28.9.2013 – Hned v úvodu „poděkujme“ všem hráčům, díky kterým nás bylo 12 a po zranění Mikolajczyka a Hejného jsme dohrávali 15 minut v deseti. Naštěstí jádro je odolné, a to věrní fanoušci ocenili. Názor těch věčně nespokojených nechť zhořkne u piva.

Na krásném hřišti v Radvanicích se hrál většinou fotbal nahoru dolů. Až na závěr utkání šlo o vyrovnaný souboj týmů z čela tabulky. Hosté nevyužili několik šancí a přišel trest po kombinační akci domácích. Naštěstí Spartak nepřestal hrát a především po stranách neustále hrozili Pejcha s Gultem i Chromý s Pilařem. Vyrovnání zařídil po rohu Gulta Mikolajczyk a stejný hráč poslal za pár minut Hajnici do vedení, když na něj Patka prodloužil Gultův dlouhý aut. Po poločase mohlo být rozhodnuto, jenže nebezpečný Pilař, technicky zakončující Chromý, bránu na ragby hledající Mikolajczyk ani z úhlu střílející Vancl skóre nezvýšili a největší šancí pohrdl při penaltě po faulu na Patku jinak výborně hrající Poláček. Domácí byli také nebezpeční, ale do vyložené šance se nedostali.
Po poločase zvýšil náskok Spartaku po skvělé přihrávce od Chromého Patka, když mu v koncovce přála štěstěna. Poté měl ještě velkou šanci Gult ,ale to bylo od Hajnice v podstatě vše. Jenže není se moc čemu divit, v tu dobu už musel místo zraněného Mikolajczyka naskočit Fridrich a hosté se spíše bránili. A co čert nechtěl, 15 minut před koncem se zranil i kapitán Hejný a hosté dohrávali v deseti. Domácí se dostali do tlaku, nicméně velkou šanci si nepřipravili a snížení na 2:3 padlo z rohu po špatném přebrání hráčů.
Spartak tedy i díky obětavosti zbývající desítky vedení udržel, a to má cenu zlata. Lánov totiž prohrál v Bernarticích, což znamená 2 věci. 4 bodový náskok na čele tabulky, ale také varování před příštím zápasem, ve kterém právě Bernartice hostíme.

BRANKY: Mikolajczyk 2, Patka
SESTAVA: Kajzr R. – Pejcha, Hejný, Kajzr J., Pilař – Gult, Patka, Poláček, Chromý –Vancl, Mikolajczyk (50. Fridrich)

Slovo trenéra Vancla:

Tak tohle byl hodně těžký zápas, jak díky soupeři, tak i kvůli nám samotným.Tradičně, na první zápas nás jede šestnáct, že nevím, koho postavit. A ehjle, v sobotu nás jede dvanáct a já jsem šťastnej za Fíďu, kterej přijde i přesto, kolik času ode mě na hřišti dostává. Kuba byl tak těžce nemocný, že ani neuzvedl telefon a nenapsal, že nepřijde. Podívat se na nás ho ani nenapadlo. Za to o den později skákal v Pardubicích s Kristiánem, až ho zabraly i kamery. Chápu Jirku, protože ho na hřiště skoro nepouštím (mrzí mě to, ale je to realita), ale alespoň sms napsat mohl a o Lukáši se ani nechci zmiňovat.
Teď k zápasu: stokrát si můžeme říct, že budeme makat od začátku a než se proberem ze spánku, dostaneme gól. Jsem ale rád, že mužstvo má v sobě sílu a dokázalo to opět otočit, i když vím, že hlavně díky Petrovi. Velká škoda neproměněné penalty a velké šance Petra, bylo by rozhodnuto.
Po přestávce začaly problémy, nejdříve se zranil Petr. Štěstí pro nás, že Leoš po skvělé Romanově akci dal na  3:1. Když se pak zranil Vráťa, dostali jsme se pod velký tlak a hlavně díky velké bojovnosti jsme  to v deseti ubránili.Tady bych pochválil Vráťu Gulta (i když mě o přestávce hodně naštval) a Romana Chromého, odvedli obrovský kus práce. Takhle se hraje pro mužstvo. Taky mě potěšil Petr, že po vystřídání zbytek zápasu odchodil podle lajny a hecoval mužstvo. Bylo vidět, že mu na výsledku hodně záleží. Pochvalu a poděkování  zaslouží  celé mužstvo.

Hodnocení trenéra:

Nejlepší hráči: Chromý, Pejcha, Pilař
Kajzr R. 6
Pejcha 7*, Hejný 6, Kajzr 7, Pilař 7
Gult 7, Patka 6, Poláček 6, Chromý 7, Fridrich 6
Vancl 6, Mikolajczyk 7

 

OBRAT V TĚŽKÉM ZÁPASE A SPARTAK DRŽÍ VEDENÍ

SK SPARTAK HAJNICE – TJ SOKOL CHOTĚVICE 3 : 1 (2 : 1)

22.9.2013 - Nebylo to vůbec jednoduché utkání. Tím spíš, že si v úvodu vybral slabší chvilku domácí golman. Jenže Roman Kajzr a s ním celý Spartak se dokázali oklepat a zápas otočit.
Když hned v úvodu hostující útočník Kotopolus nevinně vystřelil zpoza vápna a skákající míč doputoval k údivu všech přihlížejících až za brankovou čáru, nastala pro Spartak těžká chvíle. Domácí to zákonitě opařilo, dostali se do křeče, a hosté byli prvních 20 minut dříve u každého míče. Nebezpečný byl zejména rychlý mladý útočník, se kterým měl Pejcha plné nohy práce. Krizi domácích dokumentoval dvěma nepochopitelně netrefenými hlavičkami Patka.
Jenže tenhle tým má naštěstí charakter nejen v šatně po zápase, ale také na hřišti. Zlom přišel díky perfektnímu pasu Mikolajczyka a přesnému zakončení Šereše, který šel od půlky sám na golmana – 1 : 1. To domácí nakoplo a začali mít navrch. Jenže Pilař se z přímého kopu zastřeloval a nastřelená ruka obránce ve vápně hostí muže v černém vůbec nezajímala. Ostatně rozhodčí svých rozhodováním ke klidu na hřišti rozhodně nepřispěl, ač nikomu viditelně netlačil. Do vedení se dostal Spartak, když Mikolajczyk dostal míč na dvakrát do vápna, Patka se obtočil kolem obránce a v pádu halfvolejem upravil na 2 : 1. Hosté stále hrozili z rychlých protiútoků, ale do poločasu se již skóre nezměnilo.
Po poločase byla hra vyrovnaná, hosté se hnali dopředu a domácí se nejprve nedokázali do otevřené obrany prosadit. Akce Mikolajczyka, Gulta, Poláčka, Pilaře, Pejchy, Chromého ani střídajícího Vancla se neujaly a Patka hledal útočníky nepřesně. Naštěstí krom jedné výjimky, kdy ve vápně zpracoval míč, posunul ho na Gulta a ten zvýšil na 3:1. To domácí uklidnilo, ale ani z dalších šancí další gól nepřidali.
Nutno přiznat, že posledních 20 minut se domácí vlastně pouze bránili, ve vápně se odehrálo několik „zajímavých“ až komických situací, hosté dokonce trefili břevno, ale snížit se jim i díky jistotě golmana Kajzra nepodařilo.
Takže 3 body zůstali v Hajnici a mohlo nastat tradiční děkování divákům, kterým tímto děkujeme, chodí Vás čím dál víc. Snad si najdete cestu i v sobotu do Radvanic, tam to nebude sranda.

BRANKY: Šereš, Patka, Gult
SESTAVA: Kajzr R. – Pejcha, Hejný, Kajzr J., Pilař (75. Vaněk) – Gult, Patka (85. Fridrich), Poláček, Chromý – Šereš (55. Vancl), Mikolajczyk

SLOVO TRENÉRA VANCLA

Poprvé po dlouhé době padl první gól do naší sítě, a přestože byl hodně laciný (skoro až vlastní),
nedostalo nás to do kolen. Do poločasu se nám skóre podařilo otočit a je příjemné vidět, že tohle mužstvo chce vyhrávat. Když pak ve druhé půli dal Vráťa (musím přiznat, že je zatím pro mě příjemným překvapením, jak přístupem, tak i hrou a jsem přesvědčený, že má ještě na víc než námpředvádí) důležitý gól na 3:1, bylo prakticky o utkání rozhodnuto. Tady bych se chtěl zmínit o Leošovi. Opět dokázal, jak moc je pro nás důležitý, přestože se mu nedaří, tak jak jsme si u něj zvyklí. Rve se s tím a byl u rozhodujících momentů zápasu, když druhý gól dal a na třetí nezištně přihrál. Jinak se ale nemůžu ubránit dojmu, že to pořád ještě není ono. Chybí nám mezihra, a i když máme čas na rozehrávku, zbytečně nakopáváme balón bezhlavě dopředu. Jsem přesvědčený o tom, že tohle mužstvo má na to, aby předvádělo lepší fotbal. Na druhou stranu musím uznat kvalitu soupeře. To je úplně jiný tým, než proti kterému jsme hráli na jaře. O to je vítězství cennější.

Hodnocení trenéra:

Nejlepší hráči: Kajzr J, Gult, Poláček
Kajzr R 6
Pejcha 8, Hejný 5, Kajzr J 8*, Pilař 5
Gult 8, Poláček 8, Patka 7, Chromý 6
Mikolajczyk 6, Šereš 6, Vancl 6

 

DŮLEŽITÉ BODY Z MLADÝCH BUKŮ = VEDENÍ TABULKY NAŠICH KLUKŮ – SPARTAK OLÉÉÉ

FC MLADÉ BUKY B – SK SPARTAK HAJNICE 0 : 3 (0 : 1)

14.9.2013 - Tohle vítězství se nerodilo snadno, ač to tak možná vypadá a člověk neznalý okolností to mohl očekávat. Nicméně 3 body jsou doma a vedeme tabulku, na ostatní se historie ptát nebude.
Podmáčené, ale jinak skvěle připravené hřiště v Bukách umožňovalo kombinační hru. K ní se ovšem zpočátku ani jeden z týmů neměl a v první půlhodině převládal spíše boj. Domácí stoper rozděloval míče po stranách, ale obrana Spartaku byla velmi pozorná, a to včetně golmana. Vzrušení přišlo zhruba v polovině poločasu, kdy Pilař přehnal důraz ve vápně, a domácí se dožadovali penalty. Názory na její oprávněnost se značně rozcházejí, leč nebyla. Vzápětí navíc Mikolajczyk ideálně rozehrál roh, Patka míč hlavou nepochopitelně minul, ale Chromý už ho do sítě s notnou dávkou štěstí dopravil – 0:1. Za tohoto stavu se odcházelo do kabin, protože další šance hráči Spartaku nevyužili a neujala se ani pěkná střela Šereše.
Po přestávce bylo nakonec velice brzy rozhodnuto, protože domácí obránce zahrál při tlaku Hajnice rukou a Poláček se z penalty nemýlil (ač si nějakou tu kapku potu z čela musel otřít). Domácí poté značně znervózněli a Spartak měl viditelně navrch. Své obří šance však nevyužili Pilař ani Mikolajczyk a neujaly se ani střely Pejchy či Šereše. Diváky však hosté nakonec přeci jen pobavili. Pejcha ideálně vysunul Patku (který hrál do té doby tragicky asi jako Plašil v repre), ten prošel obranou jako nůž máslem až do malého vápna, dloubl balón před prázdnou bránu Mikolajczykovi, který vykoupal skvěle hrajícího stopera Buků a suše poslal míč do sítě – 3:0. Poté se zápas již celkem v klidu dohrával, na závěr ještě Poláček orazítkoval z přímého kopu spojnici.
Za celý zápas zaslouží pochvalu především obrana Hajnice a golman Kajzr R. Velmi radostný je pak nyní pro hráče i fanoušky pohled na tabulku, který je tou nejlepší pozvánkou na nedělní souboj o první místo s Chotěvicemi. Pozor, začínáme v 16:30.

BRANKY: Chromý, Poláček (p), Mikolajczyk
SESTAVA: Kajzr R. – Pejcha, Hejný, Poláček, Leder (75. Vaněk) – Gult, Patka, Šereš (70. Fridrich), Pilař – Chromý, Mikolajczyk

SLOVO TRENÉRA VANCLA

Vzhledem tomu, že jsem se utkání nemohl zúčastnit, tak bych chtěl touto cestou poděkovat Vlastovi a všem hráčům za cenné vítězství. (zápas vedla při neúčasti trenéra legenda Spartaku a hvězda akcí v šatně i v zákulisí Vlastimil Skočdopole (alias „Skočka“).

Hodnocení trenéra:
Pro některé naštěstí, pro některé bohužel – není :)

 

SÍLA SPARTAKU SE KONEČNĚ UKÁZALA V PLNÉ KRÁSE, A TO BĚHEM ZÁPASU I PO NĚM

SK SPARTAK HAJNICE - FC BOROVNICE 9 : 1 (4 : 0)

8.9.2013 - Když v den zápasu na Kuksu slavil narozeniny trenér, dostal k nim porážku na penalty. Za to Jarda dostal od týmu k 50tinám luxusní nadílku Borovnici a litovat může snad jen toho, že nedošlo na magickou desítku.
Takový začátek zápasu „hajnická sjezdovka“ snad ještě nezažila. Dvě identické rychlé akce na jeden dotek po ose Patka – Gult – Mikolajczyk, které opravdu připomínaly sjezd na lyžích, znamenaly v 5. minutě vedení 2:0. Vzápětí následoval jasný faul na Patku ve vápně a Poláček ukázal, že penalty kopat umí – 9. minuta a 3:0. Místy se objevila i vtipná kombinace, viz narážečka Poláček - Patka. 
Pak se domácí na chvíli gólově a částečně i herně odmlčeli, ale hostující golman se ani v tuto chvíli nenudil a chytil několik dalších šancí především Gulta a Chromého, kteří po obou stranách vytvářeli na hostující obranu neustálý tlak. Když se ale k přímému kopu z cca 25 metrů postavil Hejný, tak se mohl za nádherně trefeným míčem pouze ohlédnout a sbírat pavouky, které domácí kapitán vyhnal z levého rohu branky – 4:0. Do poločasu ještě Mikolajczyk vtipně rozehrál roh na vápno na Poláčka, který jednoho z hostujících obránců málem zlomil vejpůl – škoda, jinak mohl protrhnout síť. Před poločasem se ještě stala jedna smolná událost, když se nešťastně zranil Honza Kajzr – snad se dá tradičně rychle do kupy.
Po poločase už se hrálo spíše pro pobavení diváků a je třeba říct, že se to povedlo. Do hry se dostali Vancl a střelba pokračovala. Na 5:0 zvýšil Chromý po luxusním předložení Mikolajczyka, kterého našel zprava Gult. Šestý a sedmý gól pak přidal Patka, který nejprve pláchnul celé obraně a zakončil mezi nohy a poté obešel i golmana a míč dával do prázdné brány. Následně se prosadili také hosté, když z několika rohů jeden vyšel a Borovnice zaznamenala čestný úspěch. 
Dále ale zase úřadovali domácí. Nejprve Chromý našel střídajícího Šereše, který bodlem dostal míč pod břevno a razítko za krásným zápasem udělal typicky klidným zakončením Vancl, kterému míč ideálně předložil po překvapivém pasu od Mikolajczyka Patka.
Takže Jardo „všechno nejlepší“ a jen tak dál, ať se baví diváci i fotbalisti samotní, tak to má být.

BRANKY: Mikolajczyk 2, Patka 2, Poláček, Hejný, Chromý, Šereš, Vancl
SESTAVA: Kajzr R. – Leder, Hejný, Kajzr J. (45. Fridrich), Pejcha – Gult (75. Šereš), Poláček, Patka, Chromý – Borůvka (45. Vancl), Mikolajczyk

SLOVO TRENÉRA VANCLA

Dnes konečně můžu být spokojen s předvedenou hrou. Konečně jsme hráli jako tým, a to je hned jiná podívaná. Pravda je, že nám to soupeř hodně ulehčil, ale to nemění nic na faktu, že jsme je jasně přehráli.
Důkaz toho je, že nejlepším hráčem na hřišti, byl hostující brankář, a to i přes devět obdržených gólů. Podle mě minimálně stejný počet chytil. Zápas byl vlastně po patnácti minutách rozhodnut. Vyšel nám už poněkolikáté vstup do zápasu, kde opět ukázal svoji sílu Petr. Dvěma góly ukázal, jak se bude zápas vyvíjet. Kladem je, že se o góly podělilo hned sedm hráčů, a to je moc dobře. Jediný stín na utkání je zranění Honzy. Vypadá to, že ho to vyřadí minimálně na zápas v Mladých Bukách, a to je citelná ztráta.
Nejlepší hráči: Patka, Mikolajczyk, Chromý.
Hodnocení trenéra
Kajzr R. 7
Pejcha 7, Kajzr J. 7, Fridrich 6, Hejný 8, Leder 6
Gult 8, Poláček 8, Patka 8*, Chromý 8
Borůvka 7, Vancl 7, Mikolajczyk 8

 

ZÁPAS PLNÝ KRÁSNÝCH STŘEL PŘINESL 9 GÓLŮ A 3 BODY PRO SPARTAK

FK CHVALEČ - SK SPARTAK HAJNICE 3 : 6

1.9.2013 - Nebyl to na oko líbivý fotbal, ale mnoho hezkých branek muselo diváky pobavit. Hajnice si navíc odváží 3 body, což je rozhodující.
Hosté do zápasu vstoupili jako přes kopírák s utkáním s Podhůřím a hned po pár minutách je poslal do vedení Mikolajczyk. Jak již ale bohužel velí tradice, nechali se vedením uspokojit a protože si zejména záloha neplnila obranné povinnosti a Roman Chromý měl po několika vysunutích opět černý den v koncovce, bylo po krásné střele z poza vápna vyrovnáno. A dále jako na houpačce. Přímý kop zleva pro Hajnici = Pilař pod břevno 2:1, přímý kop zleva pro Chvaleč, krásná střela křížem k zadní tyči, 2:2. Naštěstí se domácí již dále svými pokusi zastřelovali nebo zasáhl golman Pepa Vancl a ještě před poločasem po šťastné akci „milovaných“ Patka – Poláček – Vancl strhl Spartak vedení na svou stranu.
Po půli se nic výrazně nezměnilo, hosté se pokoušeli kombinovat, ale souhra zatím není jejich silnou stránkou, protože někteří to neumějí, někteří nechtějí a tým prošel změnami, které si ještě zcela nesedly. Naštěstí se po pár minutách z dálky krásně ukopl Patka a bylo to 4:2. Domácí se ale vůbec nevzdávali a dokázali z přímáku snížit, když tentokrát neměl golman Spartaku zcela čisté svědomí. Houpačka už ale zůstala nakloněna na straně hostí, což potvrdili z penalty po faulu na Pilaře cca 50x hlavičkující a jinak skvěle obraně zasahující oslavenec Honza Kajzr a tečku dal zápasu zatím nejlepší střelec Hajnice Vráťa Gult. Domácí se již na nic velkého nezmohli, i proto že dohrávali v deseti.
Vezeme tedy po hokejovém výsledku 3 body, což je hlavní. Moc děkujeme všem fanouškům, kteří vážili cestu. Snad najdeme časem společnou řeč úplně se všemi, ač se to v tuto chvíli zdá na míle vzdálené. SPARTAK OLÉÉÉ!

BRANKY: Mikolajczyk, Pilař, Vancl M., Patka, Kajzr J., Gult
SESTAVA: Vancl J. – Leder, Hejný, Kajzr J., Pilař – Gult, Poláček, Patka, Mikolajczyk – Vancl, Chromý
STŘÍDALI: Pejcha, Borůvka,

Slovo trenéra Vancla:

Když hned na začátku zápasu dal Petr gól (opět ukázal svoji velkou sílu při hře dopředu, škoda že při hře zpátky je to horší), vypadalo to na bezproblémové vítězství. Jenže domácí po chybě Romana Ch. vyrovnali a zvláště po druhé brance na 2:2, která jde na vrub brankaře, ukázali, že to vůbec nebude jednoduchá záležitost. (K brankáři: Pepa za nás chytal po dlouhé době a bylo na něm vidět, že se v bráně v první půli hledá. Pak udělal pár dobrých zákroků, hlavně v druhé půli prokázal svoji kvalitu a podržel nás.)
Dost důležitý byl gól na 3:2, který těsně před přestávkou dal Martin, který je velký „oblíbenec“ některých našich fandů. Je to zvláštní. Já moc dobře vím, že není žádný velký technik nebo sprinter, vypadá neohrabaně a některé jeho zásahy vypadají komicky, ale za tu dobu, co je v Hajnici (a není to zas tak dlouho), nastřílel přes 30 branek. Jistě, jsou tady lepší hráči, ale kde je jejich produktivita? Jestli se ptáte, proč ho stavím, tak je to jednoduché. Je tu se mnou od začátku, kdy Hajnice byla na konci tabulky a vždy tmelil mužstvo jak na hřišti, tak v kabině a dával důležité góly. A pro to ho v mužstvu chci!
Po přestávce nás uklidnil krásným gólem Leoš a bylo rozhodnuto. Náš nejlepší hráč Honza potom oslavil narozeniny gólem z penalty a na půltucet upravil skóre svoji chytrostí Vráťa.
Ještě bych se rád zmínil o Tomovi (dalším oblíbenci fandů). Hrál už asi na osmém místě sestavy a nikdy vyloženě nezklamal. Spíše naopak. Platí o něm to, co o Martinovi. Nehraje proto, že je Jardy příbuzný, ale proto, že ho tam chci mít a určitě si nezaslouží urážky a nadávky. Celkem chápu Pepu, že nešel na děkovačku k fanouškům, když slyšel nadávky na bráchu. Ano, možná, že když si divák zaplatí, může vyjádřit názor, ale nadávat?? To pak těžko může čekat, že mu půjdeme poděkovat.
Na druhou stranu jsou fanoušci, kterým asi děláme radost, a není jich málo. Za všechny bych jmenoval pana Švorce staršího. Přijde jak předzápasem, tak po něm. Podáme si ruku, poděkuje a vím, že je to upřímný. Pro tyhle fanoušky se hraje dobře a jim patří velký dík.

Nejlepší hráči: Kajzr J., Pilař, Hejný

Hodnocení hráčů:
Vancl J. 6
Leder 5, Pejcha 6, Hejný 7, Kajzr J. 7*, Pilař 6
Gult 6, Patka 6, Poláček 6, Mikolajczyk 6
Vancl 6, Chromý 5, (Borůvka 6)

 

POVINNÉ VÍTĚZSTVÍ SE RODILO TĚŽKO, ALE PŘECE PŘIŠLO

SK SPARTAK HAJNICE – TJ JISKRA PODHŮŘÍ B 6 : 1 (2 : 1)

25.8.2013 - Když poslal Hajnici Mikolaczyk hned v začátku do vedení. Vypadalo to na hladký průběh, leč opak byl pravdou. 
Hosté totiž vzápětí po rychlé akci vyrovnali a hrálo se dost vyrovnaně. Do poločasu ještě vrátil Spartaku vedení Borůvka a další šance neproměnili Pilař, Borůvka a Vancl. 
Po poločase už se hrálo spíše na jednu bránu. Při jedné z mála hezkých akcí vysunul Poláček ideálně Gulta, který zvýšil na 3:1, a bylo vlastně rozhodnuto. Vedení pak navýšili letošní posily Spartaku. 2x se individuálně prosadil Mikolajczyk a jeden gól přidal Gult. Hosté pouze nastřelili z přímého kopu břevno.
Nyní jedeme do Chvalče, takže nám držte palce, ať stále bojujeme o čelo. Většina týmů se značně posílila, takže to bude velmi zajímavé.

BRANKY: Mikolajczyk 3, Gult2, Borůvka
SESTAVA: Kajzr R. – Pejcha, Hejný, Poláček, Kajzr J. – Gult, Mikolajczyk, Patka, Pilař – Vancl, Borůvka
STŘÍDALI: Chromý, Leder, Pracný

SLOVO TRENÉRA VANCLA

Vyhráli jsme 6:1 a všechno by mělo být růžové. Fanoušci, alespoň podle toho, co se doneslo do kabiny, jsou spokojeni, a to je teda asi dobře, protože fotbal se hraje převážně pro ně. Přiznám se, že já jsem spíš v rozpacích. Když jsem se podíval na sestavu, tak záloha vypadala přímo snově (Leoš, Vráťa, Láďa, Petr) a já se těšil na kombinační fotbal plný pěkných akcí a gólů. Góly sice padaly (bylo to jen díky tomu, že Petr je fotbalově někde jinde, než je čtvrtá třída), ale fotbalu tam, hlavně v prvním poločase, moc nebylo. Byla to skupina jednotlivců, kteří svým fotbalovým uměním předčili soupeře, ale opravdu jednolitý tým to nebyl. Každý chtěl hrát sám, obejít pár hráčů a zakončit, popřípadě a to až v nouzi nahrát. Druhá půle už byla lepší a pár dobrých akcí už tam bylo. Já jsem ale přesvědčený o tom, že tenhle mančaft má na daleko víc. 

Nejlepší hráči: Mikolajczyk, Gult, Pilař
Hodnocení trenéra:
Kajzr R 5
Pejcha 5, Hejný 6, Poláček 6, Kajzr J.6
Gult 7, Patka 5, Mikolajczyk 8*, Pilař 7
Vancl 5, Borůvka 6 (Chromý 6)

 

TRÁPENÍ SE VŠÍM VŠUDY ZNAMENÁ PROHRU PO PENALTÁCH S TRAGICKÝM KUKSEM

JISKRA KUKS – SK SPARTAK HAJNICE 0 : 0 na penalty 4 : 3

18.8.2013 - Počasí se vzduchem jako v prádelně, trávník jako beton a absence 2 opor nevěstili nic dobrého. Přesto se počítalo s jasnou výhrou. Leč realita byla přes tunu šancí odlišná.
Již v prvním poločase měla Hajnice výrazně více ze hry. Ze začátku 2x nebezpečně unikal Pilař, jenže nikdy jednou ideálně nepřihrál a podruhé Vancl přestřelil. Dále byl zápas poměrně nudný, hosté marně hledali skulinky v obraně Kuksu, který byl dopředu zcela bezzubý. Do konce poločasu ještě střílel Chromý a do největších šancí se individuálními akcemi dostal 2x Mikolajczyk. Ani on však nezachoval chladnou hlavu, poločas tedy bez branek.
V druhém poločase už se hrálo pouze na jednu bránu, tím spíše, když hosté hráli od 70. minuty v 10-ti. 3x byl tváří v tvář domácímu golmanovi opět Mikolajczyk, své šance nedali ani Gult, Borůvka či Chromý, který měl míč nechat Borůvkovi. Korunu všemu nasadil Šereš, který se zraněným kolenem nesmyslně přemluvil trenéra a šel na hřiště, kde byl skákajíc po jedné noze platný jako plešatému hřeben a navíc se mohl ještě více zranit. Oživení přinesl v závěru Fridrich, 3x se dostal do koncovky, ale i on měl vlhký střelný prach, takže došlo na penalty.
Zde již bylo skoro předem jasno, protože psychika hajnických střelců je dlouhodobě tragická. Přesto se mohla Hajnice radovat, když Vancl, Pejcha i Poláček dali, ale ke vší smůle vyrazil Kajzr R. v poslední sérii střelu pouze do tyče, od níž šla do sítě a Vancl následně napodruhé situaci nezvládl.
Neklesejme ale na mysli, sezona je dlouhá, doma s Podhůřím již bude kapitán Hejný a Patka rameno také intenzivně léčí, takže jedeme dál.

BRANKY: haha
SESTAVA: Kajzr R. – Pejcha, Poláček, Kajzr J., Leder – Gult, Mikolajczyk, Chromý, Pilař – Vancl, Borůvka
STŘÍDALI: Šereš, Fridrich

SLOVO TRENÉRA VANCLA

Proti Kuksu jsme nastoupili bez Leoše (našeho nejlepšího hráče) a všichni jsme viděli, jak moc nám chyběl. Nikdy jsem si nepomyslel, že zažiju druhé Svatoňovice a ono se stalo. Tyhle zápasy by se prohrávat neměly. Nic na tom nemění, že s Kuksem to bylo až na penalty. Kdo ten zápas viděl, tak ví, že se hlavně v druhé půli hrálo na jednu branku. Ale opět se neproměnily šance (a že jich bylo), a tak
přišel trest v podobě remízy, která je, alespoň pro mě, velkou prohrou, kterou jsme si svou nemohoucností v koncovce asi i zasloužili.
Sám na sebe mám zlost, jak naivně jsem Kristiánovi naletěl na to, ať ho tam na 15 minut dám, že vydrží a vlítne na ně. Prakticky jsem nás poslal do deseti, je to moje velká chyba, a abych si vypil kalich hořkosti, tak rozhodující penaltu nedal Martin, který je v nich jindy skoro bezchybný. 
Radost mi udělal výkon obrany (až na dvě nesmyslné kličky Tomáše). Nato, že hráli
v novém složení, zvládli zápas skvěle.

Nejlepší hráči: 
Kajzr J., Pejcha

Hodnocení trenéra:
Kajzr R. 6, Pejcha 7, Kajzr J.*7, Poláček 6, Leder 6, Gult 6, Mikolajczyk 6, Chromý 5, Pilař 6, Vancl 6, Borůvka 6

 

PROKLETÍ LÁNOVSKÉHO PAŽITU PROLOMENO BOJOVNÝM VÝKONEM = ZAČÍNÁME VÝHROU

TJ FC LÁNOV B – SK SPARTAK HAJNICE 2 : 3 (2 : 1)

11.8.2013 - Nesmyslné góly domácích se o přestávce zdály osudnými. Hajnická touha po vítězství byla ale větší než kvalita soupeře, a tak přináší vyrovnaný zápas 3 body, které mají cenu zlata.
Hosté začali dobře a v úvodu měli mírnou převahu. Svoje šance ale nevyužili Patka ani Pilař a domácí, kteří od začátku hrozili především ze standardek, se dostávali stále více do hry. Jejich rozlet ale značně přibrzdila skvělá akce Mikolajczyka s parádním zakončením Vancla: 0:1. 
Rohů u brány hostí ale přibývalo a jejich kvalita v kombinaci s nejistotou golmana hostí znamenali čím dál větší nebezpečí, až po jednom z nich udeřilo. Hejný v nouzi zahrál rukou a domácí z penalty vyrovnali. Co hůř, zmar Romana Kajzra v prvním poločase dokonal nepovedený centr domácího záložníka, který z úhlu doplachtil do brány a Lánov šel rázem do vedení. 
Z toho se hajničtí těžko oklepávali, přesto mohli po přihrávkách Patky vyrovnat Gult nebo Vancl. Nakonec ale mohla být hostující jedenáctka v poločase ráda za jednogólové manko.
Tým ale prokázal značný charakter, místo tradiční hádky v poločase se hráči včetně golmana vyhecovali k lepšímu výkonu. Značně pomohl také tah trenéra Vancla a přesunutí Mikolajczyka do středu zálohy a Gultovo uvolnění na kraj. Hosté na domácí doslova vletěli, Pilař i Gult na obou stranách lítali nahoru a dolů, útok oživil Borůvka a toto přineslo velmi záhy ovoce. Patka se uvolnil a vystřelil na hranici vápna, golmana míč zasáhl, ale nezastavil a do sítě ho doklepl důrazný Gult. Hned vzápětí rozehrál Mikolajczyk přímý kop, Patka s Gultem svým důrazem míč vybojovali a druhý jmenovaný otočil vývoj skóre.
Od té doby domácí sice hrozili, ale k vyložené šanci se nepropracovali. Naopak hosté nevyužili několik šancí z brejků, takže se museli o výsledek strachovat až do konce, ale uhájili ho, což je hlavní.
Škraloupem je pouze velmi smolný výkon Kajzra R., zbytečně emotivní vystupování Kajzra J. a Pilaře a především pak zranění Patky, který si nepěkně pochroumal rameno a minimálně na Kuksu bude pravděpodobně chybět.

BRANKY: Gult 2, Vancl M
SESTAVA: Kajzr R. – Pejcha, Hejný, Poláček, Kajzr J. – Chromý, Gult, Patka, Pilař – Mikolajczyk, Vancl M.
STŘÍDALI: Borůvka, Leder, Fridrich, Vaněk

SLOVO TRENÉRA VANCLA

Na první kolo to byl slušný fotbal a pro nás i supr výsledek. O to víc, že si myslím, že z Lánova se body vozit nebudou, ale k zápasu. První poločas jsme začali celkem slušně a dostali se do zaslouženého vedení. Jenže potom domácí hráči přiložili pod kotel a bylo s námi zle. Najednou jsme byli všude pozdě, nedůslední v rozebírání hráčů a tlak narůstal. Pomohl tomu i Roman (Kajzr), kterému se první poločas vůbec nepovedl, dostal hodně laciný gól a neměl skoro žádný centr. Píšu to hlavně proto, že potom co jsme to o poločase rozebrali, vymazal to z hlavy (a to vůbec není jednoduché) a v druhém poločase přispěl slušným výkonem k výhře. Do druhé půle jsme trochu přeházeli sestavu a ukázalo se, že to byl dobrý tah. Hlavně Mikolajczyk v záloze ovládl střed hřiště a přispěl k tomu, že jsme domácí začali přehrávat. Změna prospěla i Gultovi, byl na kraji zálohy nebezpečnější a dvěma góly otočil zápas, i když mám pocit, že ten první ukradl Leošovi, ale to na věci nic nemění. Potvrdilo se to, co jsme si před sezónou říkali, a to že dopředu budeme hodně silní. Fotbal se hraje taky dozadu a tam těch nedostatků je ještě hodně, a to není jen o obráncích. Jediná vada na kráse je naše chování, nemůžeme se takhle vytáčet jak na rozhodčí (Kajzr Jan, Pilař) tak na protihráče i spoluhráče. Nejvíc mě to mrzí u Honzy, myslel jsem, že je nad věcí, taky to celý loňský ročník to dokazoval, a teď takový úlet.
Jinak bych chtěl mužstvu poděkovat za bojovnost cením si toho, že dokázali otočit nepříznivě se vyvíjející zápas.

Nejlepší hráči: 
Gult, Mikolajczyk, Pejcha 
Hodnocení trenéra:
Kajzr R. 4 - Pejcha 8, Hejný 7, Poláček 7, Kajzr J. 5 - Chromý 6, Gult 8*, Patka 7, Pilař 7 - Vancl 7, Mikolajczyk 8, Borůvka 6

 

VYDAŘENÁ PŘÍPRAVA, GULE DEJ SI DOPRAVA

FC LIBOTOV – SK SPARTAK HAJNICE 2 : 2

Je tomu víc než rok, co jsme se s Libotovem střetávali v soutěži, a vždy tahali jasně za kratší konec. Tento přátelák ale ukázal, že se Spartak zlepšuje a 3. tým loňské 3. třídy mohl být rád za remízu.
Fotbal byl od začátku bojovný a celkem pohledný. Hajnice měla několik šancí (Šereš, Vancl, Mikolajczyk), ale první gól dali nakonec po chybě hajnické obrany a střele z úhlu domácí. Ovšem na vývoji hry se nic nezměnilo, Spartak měl stále o něco navrch. Posílení pravé strany Gultem a v útoku Mikolajczykem bylo víc než znatelné. Vyrovnání zařídil nakonec důrazem Patka. Ještě před poločasem pak po rohu domácích zrealizovali hosté krásný rychlý protiútok, Mikolajczyk vysunul Vancla, který zachoval klid – 1:2. V druhém poločase pak opět hosté soutěžili, co je možné neproměnit. Šereš z úhlu, Gult na malém vápně, Mikolaczyk zblízka a Vancl po faulu na Patku dokonce zahodil penaltu.Jak to tak již bývá, přišel trest v podání usmoleného gólu Libotova a vyrovnání.
Více již v nedělním podvečeru nedovolilo počasí, takže se soupeři rozešli smírně. Přípravu lze hodnotit pozitivně a věřit, že v soutěžních zápasech budeme mít více štěstí a klidu v koncovce. V takovém případě se zkrátka musíme rvát o postup. Tento boj začíná již tuto neděli v Lánově. Budeme rádi za každého, kdo si za námi udělá výlet.

BRANKY: Patka, Vancl M.
SESTAVA: Vancl J. - Pilař, Hejný, Poláček, Pejcha - Borůvka, Šereš, Patka, Gult - Mikolajczyk, Vancl M.

SLOVO TRENÉRA VANCLA:

Původně jsem ani nechtěl psát zprávu.Myslel jsem že začnu až mistrákama ale pár lidí se ozvalo a chtěli slyšet můj názor,tak tady je.
Zápas splnil to, co jsem od něho očekával. Hrál se fotbal bez ostrých faulů a ukázal, jak na tom kdo je.
Zkusil jsem pár hráčů na jiných postech, než byli zvyklí a ukázalo se, že to docela funguje. Snad nejvíc mě překvapil, a to příjemně, Ruda. Zahrál opravdu dobře a nebýt lehce ztraceného míče na půlce, tak mu nemám co vytknout. Tomáš na místě předstopera taky mile překvapil až na jeden moment a všichni víme který. Vráťa Gult se snažil přesvědčit, že je fotbalovej i na hřišti, a myslím, že se mu to i povedlo. Jinak jsem byl spokojený s celým mužstvem včetně Jirky Vaňka, malinko jsem čekal víc od Borůvky, Vráti (Hejný), Pilaře, Šereše a Petr už za nás taky sehrál lepší zápas, ale přesto že mu to nešlo, jak by si přá,l byl u obou golů a ukázal, že bude hodně platnej.
Ještě k Martinovi a desítce: je moc dobře, že na ni šel. A to že nedal, mu může jen a jen pomoct příště a o tom jsem přesvědčenej, na ni půjde s větší pokorou a soustředěností.

Aktuality
10.4.2022
3 výhry v řadě
Po 3. zápasech skupiny o záchranu v okresním přeboru držíme neporazitelnost. Držte nám palce i dál.
16.3.2022
Významná posila
Minimálně tuto sezonu s námi dohraje Martin Kruliš, ikona zejména dvorského fotbalu.
1.3.2022
Plán na jaro
V okresním přeboru budeme bojovat o zácharanu a dáme do toho všechno.
26.5.2021
Červnový pohár
Od 29.5. hrajeme Červnový pohár, domácí zápasy na hřišti v Úpici. Rozlosování a výsledky zde 
1.3.2021
Rekonstrukce hřiště
Začala rekonstrukce hřiště v Hajnici. Můžete se těšit na zcela nový areál. Prozatím budeme mít domáci hřiště v Úpici.