Zápasy jaro 2013

POSTUP SE NEKONÁ, ANEB JAK DAROVAT DAROVANOU BARÁŽ

TJ SOKOL MALÉ SVATOŇOVICE – SK SPARTAK HAJNICE 1 : 0 (1 : 0)

Prostorné a skvěle upravené hřiště v Poříčí dávalo naději dobrého fotbalu a po prvních minutách hry se zdálo, že soupeř dává také naději postupu. Jenže všechno bylo jinak.
Hajnice měla od počátku více ze hry a zejména dravý Borůvka několikrát zatopil obraně Svatoňovic. Po Patkově pasu za obranu neproměnil velkou šanci Poláček, a sám Patka poté nezakončil přesně ani hlavou ani nohou. Borůvka svou technickou střelou olízl břevno. Zápas rozhodla 23. minuta, kdy Patka při rohu neuhlídal kapitána Svatoňovic a ten šťastně ramenem skóroval.
Druhý poločas již byl ze strany Hajnice značně nervózní. Přesto dostali útoční hráči zejména díky podpoře Pilaře šanci ukázat, co je hlavním bolákem Spartaku poslední doby: KONCOVKA. Co zahodil Poláček, nemá smysl komentovat, ani několik závarů ve vápně nepřineslo štěstí. V závěru se vysunul do útoku Hejný a dostal se svým důrazem do dvou výborných šancí. Ani v poslední minutě však kapitán tým Hajnice nespasil, takže zůstáváme ve 4. třídě a Malé Svatoňovice v trojce. Gratulujeme.
Za celý zápas zaslouží pochválit snad jen obrana v čele s bratry Kajzrovci. Jeden golman vysunutý do obrany, druhý pod injekcemi a dali do toho úplně všechno. Očekávání rozhodně předčil také Fridrich.
Každopádně bychom ale chtěli poděkovat všem fanouškům, kteří Spartak přijeli podpořit. Rozhodně Vás nebylo málo. Děkujeme! Koukejte nám zachovat přízeň i příští rok. Budeme se snažit.

BRANKY: …ufff
SESTAVA: Vnacl J. - Kajzr R., Hejný, Kajzr J., Pilař – Chromý, Fridrich, Patka, Pejcha – Poláček, Borůvka
STŘÍDAL: Vaněk

SLOVO TRENÉRA JOSEFA VANCLA

Do teď mě ještě hlava nebere, jak jsme mohli tenhle zápas prohrát. Po porážkách se hledají výmluvy v rozhodčích, ve smůle atd. My se ale nemáme vymlouvat na co. My jsme se porazili sami. Svatoňovice nám nabídli III. třídu, ale my jí velkoryse odmítli. Před zápasem jsme si říkali, že to bude hlavně o srdíčku, ale myslím, že Ruda ho zapomněl doma a Romanovi taky tlouklo jenom slabounce. Na druhou stranu například Honzovi, se mohlo rozskočit. Hodnotit zápas budu po jednotlivých řadách.
Útok: Borůvka mě mile překvapil, i tím, že vydržel 90 minut. Byl nebezpečný, nastřelil břevno a jediná vada na kráse byla, že nedal gól. Poláčkovi se usínalo asi ještě hůř než mě, určitě si přehrává obě veliké šance, které měl. Zvláště při té druhé bylo větší umění gól nedat, než se trefit.
Záloha: Jindy naše elitní řada tentokrát neměla svůj nejlepší den. Pejcha zahrál jeden z nejhorších zápasů za Hajnici. Chromý už určitě taky sehrál lepší zápasy. Patka bojoval, ale ani jemu se nevedlo jako obvykle. Ještě nikdy jsem ho neviděl tak skleslého jako po zápase. I když bylo vidět, že mu docházejí síly, rval se až do konce. Pro mě je to velká osobnost a bojovník, což dokazoval po celou sezonu. Jsem moc rád, že ho mám v týmu. Fridrich byl jediný, kdo naplnil a možná i překročil moje očekávání.
Obrana: Jednoznačně naše nejlepší řada. Pilař byl pro soupeře nebezpečnější než oba krajní záložníci. A i obranné úkoly si splnil. Hejný, jako vždy velká opora a pravý kapitán. Když se posledních 10 minut vysunul do útoku, byl nebezpečnější než oba útočníci. Kajzr Roman. U toho bych se rád zastavil. Vůbec neměl jednoduchou roli, celou sezonu chytal a dost těžko nesl, že musel jít z brány. Na pravé obraně předvedl výkon, kterým dal zapomenout, že chybí Jakub Leder. Smekám před jeho výkonem. Kajzr Honza - absolutně náš nejlepší hráč. To, co předvedl, je těžko uvěřitelné. Celý týden chodil na injekce a poslední absolvoval v den zápasu. Přesto se rval jako lev a už pro něj jsme ten zápas měli vyhrát. Na jednu stranu ho obdivuju, ale možná že už je to na hraně a zdraví by mělo mít vždy přednost. Když jsem viděl, že po zápase nemohl dojít do kabin, tak mi moc dobře nebylo.
Brankář: Vancl svojí přítomností vnesl do obrany klid. Na gólu, který dostal, nenese vinu. Dál se těžko hodnotí, protože Svatoňovice ani jednou nevystřelili na bránu. Přesto bych mu chtěl moc poděkovat, že nám šel v tak důležitém zápase pomoc.
K fotbalu vítězství a porážky patří, my jsme prohráli a musíme porážku přijmout, i když takhle bolí. Moc bolí.............

Nejlepší hráči: Kajzr Honza + obrana

 

PROBUZENÍ SVÁTEČNÍCH STŘELCŮ A SKVĚLÝ DEN GOLMANA ZAJISTILI SPARTAKU POSTUP DO BARÁŽE

FK CHVALEČ – SK SPARTAK HAJNICE 1 : 5 (0 : 2)

Důležitý a po psychické stránce těžký poslední zápas hráči Spartaku zvládli.
Početná skupina hajnických fanoušků se místy bavila, místy zívala a místy lomila rukama, co všechno je možné neproměnit. Hosty uklidnil po 10ti minutách hry Šereš, když důrazem a chytrou koncovkou zajistil Spartaku vedení. Domácí potvrzovali pověst týmu s nebezpečným útokem, ale děravou obranou, takže když Kajzr nedovolil domácímu útoku skórovat a naopak Pejcha zpoza vápna zvýšil na 0:2, šli hosté do kabin poměrně v klidu. Druhý poločas již byl spíše přehlídkou zahozených šancí Spartaku a marné snahy hostů, ze které se vyklubal jediný gól na 1:4. V tu dobu už ale hosté slavili dvojnásob, protože se probudil začarovaný střelec Chromý a společně s Pejchou zápas každý 2 góly rozhodli.
Plyne z toho jediné. Nejenže se v Hajnici hraje po letech o vrchní příčky 4. třídy, ale příští sobotu ve 14:30 hod. na hřišti v Trutnově Poříčí čeká Spartak baráž o 3. třídu s týmem TJ Sokol Malé Svatoňovice. Všechny naše fanoušky a občany Hajnice tímto zveme a prosíme o podporu, protože vzhledem k nečekanosti této události a přístupu některých hráčů to nebude vůbec nic jednoduchého.

BRANKY: Šereš, Pejcha 2, Chromý 2
SESTAVA: Kajzr R. – Pracný, Hejný, Kajzr J., Leder – Chromý, Pilař, Patka, Pejcha – Poláček, Šereš
STŘÍDALI: Borůvka, Vaněk

SLOVO TRENÉRA JOSEFA VANCLA

Poslední zápas se hodnotí příjemně. Před zápasem jsme si řekli, o co jde a co chceme hrát a šli si za tím. Rychlý první gól Šereše (mimochodem nám moc bude v baráži chybět) nás uklidnil, a když se přidal dobrým výkonem Roman Kajzr v bráně, tak jsme si celkem pohodlně šli pro vítězství.
Hráli jsme jako mužstvo ne jednotlivci a bylo to vidět, například když Roman Chromý konečně protrhl smůlu a dal konečně ten vysněný gól, radovali se všichni i Mates v Chorvatsku. Cením si dvou gólů Rudy a doufám, že si něco schovali i na sobotu bude to potřeba. Jediným stínem na utkání bylo zranění Honzy a jen trnu jestli se dá do soboty dohromady, jeho důležitost pro nás je všem jasná.

Nejlepší hráči:
Chromý, Pejcha, Šereš
Hodnocení trenéra:
Kajzr R. 7 Leder 7 Hejný 7 Kajzr J 7 Pracný L 6 Chromý 8* Patka 7 Šereš 7 Pilař 6 Pejcha 8 Poláček 6

 

BOJOVNÝ ZÁPAS V KRÁSNÉM PROSTŘEDÍ ZNAMENÁ NÁVRAT DO BOJE O 2. MÍSTO

HORNÍ MARŠOV - SPARTAK HAJNICE 1 : 4 (0 : 2)

Pro diváka možná nejatraktivnější zápas v sezoně začali velmi aktivně domácí, přesto měl první šanci ve vápně střílející Patka.
Maršov odehrál značně úspěšnější jaro než podzim a na jeho hře to bylo znát. Na obou stranách byl vidět důraz, nasazení, kombinace i šikovnost. Domácí se tlačili především po křídlech, ale hajnická obrana celkem v klidu odolávala. Hosté se navíc opět dokázali dostat do velkých šancí, v prvním poločase to byli Pejcha, Poláček nebo několikrát nebezpečně střílející Šereš. Zřejmě rozhodující moment ale nastal v polovině prvního poločasu, když e po faulu na Vancla postavil k míči kapitán Hejný a nádherně ho z poza vápna poslat k tyči. Hřebíček do rakve domácí snaze pak zasadili hosté těsně před poločasem, když Vancl podržel míč, ve vápně si ho zpracoval Patka a místo střeli ho předložil Poláčkovi, který na malém vápně neměl problém.
Na začátku druhé půle hosté přiváděli kombinací domácí k pocitu zmaru a nutili je k faulům. Obří šance neproměnili Borůvka, Vancl a v samém závěru Patka. Štěstí, že Pilař předvedl jednu ze svých super střel a zvýšil na 0:3, protože následně si slabší chvilku vybrala jinak skvěle pracující obrana a hosté z penalty snížili. Ani pak ale neměli domácí sebemenší šanci zápas zdramatizovat, a když před koncem Patka zvýšil na 1:4, bylo jasno, že Hajnice bude po letech ve spodní polovině tabulky bojovat o nejvyšší příčky.
Opět je třeba velmi poděkovat fanouškům Spartaku, kterých v Maršově nebylo vůbec málo. Děkujeme.

BRANKY: Hejný, Poláček, Pilař, Patka
SESTAVA: Kajzr R. – Pilař, Hejný, Kajzr J., Leder – Chromý, Šereš, Patka, Pejcha – Poláček, Vancl
STŘÍDALI: Borůvka, Pracný, Fridrich

SLOVO TRENÉRA VANCLA:

Toto píšu až po přečtení Leošova článku který přesně popsal co se na hřišti dělo, a tak se spíše zaměřím na hodnocení mužstva směrem dozadu.Všichni víte, že hráče nutím k tomu, aby si hlavně splnili obranné povinnosti, a že většinou moc spokojenej nejsem, ale v Maršově jsme odehráli zápas podle mých představ. Neříkám, že to bylo bez chyb, ale domácí nevystřelili ani jednou na bránu mimo penalty a ani tu si nevypracovali, ale dostali od nás darem. Přes moji nespokojenost si myslím, že máme jednu z nejlepších obran ve čtvrté třídě a zdůrazňuji: obrana začína už od útočníků. Pokud zlepšíme a to o hodně moc proměňování vyložených šancí bude Hajnice v tabulce hodně vysoko i v příští sezoně a je jedno v jaké soutěži. Za Maršov patří hráčům mé poděkování, bylo vidět že chtěli vyhrát a tvrdě si za tím šli.
Nejlepší hráči: 
Pilař,Patka,Chromý
Hodnocení trenéra:
Kajzr R 4
Leder 7 Hejný 7 Kajzr J 7 Pilař 8*
Chromý 8 Patka 8 Šereš 7 Pejcha 7
Vancl 7 Poláček 7

 

SPARTAK VYLOVIL 3 BODY Z CHOTĚVICKÉ BAŽINY

CHOTĚVICE - SPARTAK HAJNICE 0 : 2 (0 : 1)

Od začátku zápasu bylo zcela jasné, že se v Chotěvicích fotbal hrát nebude. Šlo spíše o silový souboj v bahně.
Domácí byli více na míči, ale bylo jim to vlastně k ničemu, protože do šancí se nedostávali, spíše šlo o „pološance“ v prvním poločase. Naopak hosté, oslabení především o Pilaře, opět ukázali, že kdyby se hrálo na šance, tak již mohou hrát v okrese. Velikost smůly Romana Chromého je neskutečná, tentokrát tyč, břevno, x-krát golman, těsně nad, vedle…přesto připravil první gól, když obešel obránce a zamýšlená střela doputovala na rozbahněném terénu k všudypřítomnému Vanclovi – 0 : 1. Poté neproměnili své tutové šance Poláček, Patka, Šereš (což bylo do nebe volající) i Vancl, který se tentokrát pasoval také do role tvořitele.
Ve druhém poločase se očekával tlak domácích, ale ten přišel pouze slovně. Domácí byli místy opravdu trapní. Každopádně do šance se vlastně vůbec nedostali a hosté pokračovali v plejádě zahozených šancí: Chromý, Šereš, Vancl, několikrát Poláček. Uklidnění přinesla až chyba domácích, které důrazem využil Patka, obešel i golmana a našel ideálně postaveného Vancla, který utkání rozhodl.
Několik diváků z Hajnice, kterým tímto děkujeme, museli bolet oči, ale 3 body jsou doma a to je tuto chvíli jediné podstatné. Nyní budeme určitě potřebovat podporu v Horním Maršově, kde bude utkání o poznání těžší.

BRANKY: Vancl 2
SESTAVA: Kajzr R. – Vaněk, Hejný, Kajzr J., Leder – Chromý, Šereš, Patka, Pejcha – Poláček, Vancl
STŘÍDALI: Borůvka, Láznický Pe

SLOVO TRENÉRA JOSEFA VANCLA

Hrálo se na hodně těžkém terénu a úroveň zápasu tomu odpovídala. Vázla kombinace na obou stranách, byl to spíš boj a jsem rád, že jsme ho zvládli. Přestože jsme nedostali gól, obrana (mimo bratří Kajzrů) neměla svůj nejlepší den, ale není to jen o nich, nebránili jsme dobře jako tým. Další naší nemocí jsou šance, co dokážeme zahodit je hrozný. Naštěstí pro nás se dobře vyspal Martin Vancl a jeho dvě trefy rozhodli zápas, a to mohl být ještě větší hrdina kdyby se jeho gólové nahrávky proměnily (Leoš, Kristián, Tomáš).

Nejlepší hráči:
Vancl, Kajzr R, Kajzr J

Hodnocení trenéra:
Kajzr R 7 Leder 5 Hejný 5 Kajzr J 7 Vaněk 5 Pejcha 6 Patka 6 Šereš 6 Chromý 7 Vancl 7* Poláček 5

 

ZPOČÁTKU KRÁSNÝ ZÁPAS ŠPIČKY SOUTĚŽE ZNIČILO POČASÍ A TRADIČNĚ NEÚSPĚŠNÉ PENALTY

SPARTAK HAJNICE – SOKOL PROSEČNÉ 1 : 1 (1 : 1) na penalty 1 : 2

Utkání začalo na obou stranách aktivně, šance se střídali na obou stranách, ale žádná vyložená tutovka. Hosté ukazovali, proč jsou jasně první a domácí zase, proč jsou jediní, kdo Sokol porazil. Vyrovnaný souboj ale od začátku kazilo počasí. Za ještě průměrného deště se povedla krásná akce domácím. Pilařův dlouhý aut prodloužil Vancl, Patka si ho ve vápně zpracoval a z otočky překrásně našel skvěle naběhnutého Leder, který ho uklidil ke druhé tyči a dal tak svůj premiérový gól této sezony. Chvíli po této situaci (cca 20. minuta) utkání přerušila bouře a blesky nad hřištěm.
Po pauze hosté nejprve nevyužili velkou šanci, ale chvíli na to už neskutečnou chybu 3 domácích hráčů, kteří si dávali místo důrazu přednost, využili – 1 : 1. Poté Patka několikrát nepřesně přihrával za obranu, nedůrazně střílel, Šereš pálil těsně nad, Pejcha hlavou zase těsně vedle a Kajzr po rohu nedal míči v těžké pozici dostatečnou razanci. Proto se šlo po poločase do šaten za nerozhodného stavu.
V druhém poločase již počasí a podmáčený terén týmům nedovolily předvést nic pěkného, a tak se rozhodlo v penaltách, které domácí tradičně nezvládli. Možná by stálo za to, aby v sobě někteří hráči objevili místo přehnaného sebevědomí trochu pokory a přepustil exekuci penalt někomu, kdo ji dříve nezahodil.

Mimo zápas, jak píše i níže trenér: "Děkujeme všem, kteří přispěli ve sbírce SLADKOSTMI PROTI VODĚ" Prodejem sladkostí napečených všemi, kteří mají s fotbalem v Hajnici co společného, a také sbírkou hráčů a vedení bylo na zatopená hřiště vybráno přes 4 tisíce korun.
V této souvislosti bychom chtěli poděkovat zejména Jitce Dvořákové a všem dalším, kteří pomohli tuto akci zajistit.

BRANKA: Leder
SESTAVA: Kajzr R. – Pilař, Hejný, Kajzr J., Leder – Chromý, Šereš, Patka, Pejcha – Poláček, Vancl
STŘÍDALI: Pracný

SLOVO TRENÉRA JOSEFA VANCLA

Dnešní hodnocení zápasu bude krátké. Fotbal se hrál jen 25min, ve kterých jsme si dokázali, že jsme schopní hrát vyrovnanou partii s vítězem soutěže. Pak se proti postavilo počasí a dohrávalo se něco, co mělo blíž k vodnímu pólu než fotbalu. Hráči zaslouží pochvalu za bojovnost i v těchto extrémních podmínkách.

Mimo zápas bych chtěl vyzdvihnout akci (koláčky) a poděkovat všem co se kolem toho točili.
Taky se ukázalo že nejsme lhostejní k věcem co se kolem nás dějí (povodně) a za to všem moc děkuji.

Nejlepší hráči: 
Patka, Hejný, Šereš

Hodnocení trenéra:
Kajzr R. 6 Leder 6 Hejný 7 Kajzr J 6 Pilař 6 Pejcha 6 Patka 7 Šereš 7 Chromý 6 Poláček 6 Vancl 6

 

CELKEM HEZKÝ ZÁPAS V NEHEZKÉM POČASÍ PŘINESL SPARTAKU VÍTĚZSTVÍ A NÁVRAT NA STUPNĚ VÍTĚZŮ

SPARTAK HAJNICE – JISKRA BERNARTICE 3 : 1 (1 : 0)

Pokud by vyhráli hosté, nikdo by se nemohl divit. Pokud by domácí vyhráli o 5 gólů, tak také ne. Štěstěna však dnes byla někde uprostřed a 3 body zůstávají zaslouženě doma.
V „báječném“ počasí, které připomínalo spíše pozdní listopad, se hrál na 4. třídu poměrně zajímavý a rychlý fotbal. Domácí tentokráte soupeře ve středu hřiště přehráli a měli v podstatě celý zápas více ze hry. Hosté hrozili hlavně rychlými brejky. Skóre otevřel Patka povedenou přízemní ranou z 25 metrů k tyči. Následovala pasáž, kdy domácí nevyužili další nadějné šance (Vancl, Chromý) a před poločasem toho málem litovali.
Toto varování však domácím nestačilo, a když dali v úvodu druhého poločasu soupeři až příliš prostoru ve vápně, srazil si Kajzr R. střílený centr z rohu do brány – 1:1. Domácí to naštěstí na rozdíl od jindy spíše nabudilo, než utlumilo a následoval tlak, který přes další nevyužité šance vyústil v gól Poláčka. Ten míč za čáru svým důrazem doslova dotlačil. Když pak po Vanclově přiťuknutí Patka opět z dálky nachytal hostujícího golmana v nedbalkách, bylo o výsledku téměř rozhodnuto.
Soupeř se nevzdal, ke konci domácí zatlačil a Šereš musel vykopávat míč z čáry v akrobatické pozici. A jelikož ani domácí nevyužili další tutovky, skončil zápas 3:1 a mohlo se „lehce“ slavit.
Nyní Spartak čeká zápas v Chotěvicích a poté domácí bitva s vedoucím Prosečným, kdy budeme potřebovat každý hlas.

BRANKY: Patka 2, Poláček
SESTAVA: Kajzr R. – Pilař, Hejný, Kajzr J., Leder – Chromý, Šereš, Patka, Pejcha – Poláček, Vancl
STŘÍDALI: Borůvka, Fridrich

SLOVO TRENÉRA JOSEFA VANCLA

Dnešní hodnocení je pro mě příjemné, porazili jsme silného soupeře po bojovném výkonu.
Když pominu tradičně kvalitního Leoše, chtěl bych pochválit mladíky. Kristiána za bojovnost a hlavně za zákrok, kdy zabránil gólu. Kdyby se to stalo v lize, tak to budou vysílat v každé televizi.
Kuba ten roste zápas od zápasu, včera byl opět skvělej. Taky jsem rád, že dal gól Tomáš a moc důležitej. Jediná věc, která mě mrzí, je reakce některých fanoušků na brankaře. Já za sebe říkám,
jsem moc rád, že ho v mužstvu mám. Možná pár levných gólů dostal, ale taky nás mockrát podržel a jeho přístup by měl být pro hodně lidí příkladem.

Nejlepší hráči:
Leder, Patka, Kajzr J.
Hodnocení trenéra:
Kajzr R. 6 - Lédr 8, Hejný 7, Kajzr 7, Pilař 7 - Chromý 7, Šereš 7, Patka 8, Pejcha 7 - Vancl 7 Poláček 7

 

JEDNOU AKCÍ ROZHODNUTO, POTÉ ZODPOVĚDNÁ OBRANA KONEČNĚ 3 BODY

MLADÉ BUKY B – HAJNICE 0 : 1

Světe div se, po sérii smolných zápasů s jednou výjimkou jsme měli tentokrát v bukách celkem štěstí a vytěžili z minima maximum. Podobně jako skoro celý podzim.
Domácí začali velmi aktivně a v podstatě celý zápas byli více na balonu. Ovšem s výjimkou několika ne příliš nebezpečných střel z poza vápna se k ničemu nedostali. Hajnice se nikam nehnala, možná i proto, že hráči byli hrubě vykolejeni kvalitou hřiště (málokdy se stane, že mají horší hřiště než doma ve svahu), které místy připomínalo ornou půdu očekávající nálet kravinců.
Nicméně, jak se ukázalo, tento systém sice útočí na oči diváků, za to dává naději na 3 body, což se potvrdilo. Celý zápas rozhodla jedna chyba domácí obrany. Patka odebral míč stoperovi a předložil ho ve vápně Vanclovi. A zde přichází moment k zamyšlení pro hajnické „rádo by fanoušky“, u nichž je tento útočník ve velké „oblibě“. Jako již tradičně se nemýlil a rozhodl tak celý zápas. Takového druhého bohužel nemáme. Určitě jím tedy není Roman Chromý, který tradičně jednu šanci zazdil, a tak se hosté strachovali o výsledek až do konce. Jenže dnes Hajnici téměř bezchybně fungovala obrana, takže si veze cenné 3 body, což týmu zajišťuje kontakt se špičkou.
Pozn. autora 1: Štiplavá pro „rádo by fanoušky“: „Nás hráče fotbal baví, hrajeme ho pro zábavu, a to bude platit, ať již zůstaneme ve 4. třídě, nebo se nám nějakou zvláštní shodou náhod podaří postoupit – což mimochodem není naším cílem, jak nám někteří velmi rádi vkládají do pusy.“
Pozn. autora 2: „Upřímně děkujeme všem, kteří nám opravdu fandí a co víc, jezdí i na venkovní zápasy. Speciálně pak těm, kdož si s sebou vezmou trumpetu a jsou slyšet. Pomáhá to!“

BRANKY: Vancl
SESTAVA: Kajzr R. – Pilař, Hejný, Kajzr J., Leder – Chromý, Šereš, Patka, Pejcha – Poláček, Vancl
STŘÍDALI: Pracný, Vaněk

SLOVO TRENÉRA JOSEFA VANCLA

Dnes odvedla velký kus práce obrana, včetně brankáře. A to je dobře, už tu nulu v těžkém zápase potřebovali. Myslím, že dnes jsme lepším týmem nebyli, ale každý hráč dřel, dali jsme do toho srdíčko a víc chtěli vyhrát. Pomohl nám k tomu na velkém prostoru pracující Patka. Jeho přihrávka Vanclovi na jediný gól byla ukázková. Ten ji s velkým přehledem proměnil a ukázal, proč ho máme.
Když pak ve druhé půli Roman opět dokázal, že soupeřova branka je pro něj zakletá, báli jsme se o výsledek až do konce. Dík za to, že to s velkým úsilím udrželi!!!.
Vždy si vážím našich fanoušků a jsem rád, že i při zápasech venku máme spřízněné duše. Vždy nám to moc pomůže. Hlavně bylo slyšet toho s megafonem a možná jsme po zápase ani nepoděkovali. Tak to dělám teď díky a choďte dál je to fajn když je pro koho hrát.

Nejlepší hráči:
Patka, Hejný, Vancl
Hodnocení:
Kajzr R. 7 - Lédr 7, Kajzr J. 7, Hejný 7, Pilař 6 - Pejcha 7, Patka 7, Šereš 6, Chromý 7 - Poláček 6, Vancl 7*

 

NEDÁŠ, DOSTANEŠ. TLAČÍŠ, ALE UDĚLÁŠ CHYBY, PROHRAJEŠ. A TAK SE STALO.

HAJNICE – RADVANICE 2:4

Co naplat, že domácí po slabším prvním poločase vstoupili do druhého jako vyměnění a během 10 minut otočili vývoj. Ač měli dále navrch a další šance, neproměnili je a po chybách v obraně nakonec prohráli.
Od začátku zápasu bylo vidět, že přijel silný soupeř, který je co do vyrovnanosti jednotlivých řad asi nejkvalitnější v soutěži. První poločas mnoho vzruchu nepřinesl, hosté měli míč více na kopačkách, ale nic jim to nepřineslo. Naopak, domácí měli hned v začátku velkou šanci, jenže Patka se po průchodu obranou podsmekl a nenašel přesně nikoho z útočníků. Již to vypadalo, že se půjde do kabin bez branek, když Patka vysunul Poláčka, ten předložil Chromému, který ale dle tradice v tutové šanci trefil pravou tyč. Nedáš, dostaneš, hosté po dlouhém autu a chybě domácího golmana otevřeli těsně před poločasem skóre.
Do druhé půle vstoupili domácí pravou nohou a hned v jejím úvodu jsme mohli vidět gól roku. Pilař z přímého kopu cca z 25 metrů vymetl šibenici neskutečným způsobem. Domácí pokračovali v tlaku a po autu a faulu na Patku proměnil se štěstím penaltu Poláček - 2:1. V tuto chvíli byla Hajnice jasně lepší, jenže opět zafungovalo neproměňování šancí a přišel trest. Pejcha s Lederem byli nedůrazní, vznikl rychlý protiútok, kapitán Hejný situaci nezvládl ideálně a hosté z penalty vyrovnali na 2:2.
To domácí zcela opařilo a vzápětí si po špatném přebrání hráčů nechali dát další hloupý gól z autu – 2:3. Přes velkou snahu do poslední chvíle se vyrovnat nepodařilo, naopak byl dokonán hajnický zmar vlastním gólem.
Nezbývá než zvednout hlavy a dál bojovat o co nejlepší umístění. Snad si poté všichni kritičtí „fanoušci“ uvědomí, že se zde v Hajnici vlastně nikdy nehrálo o přední příčky 4. třídy, a nyní se zde hraje historicky nejlepší fotbal, ač zrovna v tuto chvíli není čemu tleskat, protože štěstěna se od domácích oproti podzimu zkrátka odklonila.

BRANKY: Pilař, Poláček (P)
SESTAVA: Kajzr R. – Pilař, Hejný, Kajzr J., Leder – Chromý, Šereš, Patka, Pejcha – Poláček, Vancl
STŘÍDALI: Borůvka, Fridrich

SLOVO TRENÉRA JOSEFA VANCLA

Dnes to bude bolavé hodnocení, každá porážka bolí takováto dvojnásob. Opět to vypadalo, potom co jsme zápas otočili, na jasné vítězství, a přestože jsme si říkali, že kvalitní soupeř naše chyby potrestá, udělali jsme je (Kajzr R., Hejný, Pilař) a byli potrestáni. Porážky k fotbalu patří, a když prohrajeme po boji tak to beru, myslím si, že hráči bojovali až do konce zápasu a já jim za to děkuji. Posledně jsem psal, že věřím Romanovi, jak dá gól a chytne se a bude mu to tam padat. Netušil jsem, že si na první gól vybere vlastní bránu, ale ať jestli je to ten spouštěcí mechanismus, tak je to supr, akorát doufám, že teď už to bude padat do té správné branky. Jinak mě svým výkonem opět potěšil, ale mužem zápasu je pro mě Lédr J. Hrál tak, jak si od obránce představuju, těsně na tělo, spoustu soubojů, dobrej výkon. Jen ještě jednu větu: Romana K. si moc vážím za jeho přístup a vše co pro nás udělal a doufám, že se nenechá rozhodit, byla by to škoda, chyby děláme všichni včetně mě.

Nejlepší hráči:
Leder, Chromý, Kajzr J
Hodnocení:
Kajzr R. 5, Lédr 7*, Hejný 6, Kajzr J. 7, Pilař 6, Chromý 7, Šereš 5, Patka 6, Pejcha 6, Poláček 6 Vancl 6

 

SMOLNÁ SÉRIE PROLOMENA, BOROVNICE ALE MOHLA DOSTAT MINIMÁLNĚ „DESÍTKU“

HAJNICE – BOROVNICE 6:0

Domácí zahodili snad ještě více příležitostí než v minulých zápasech, ale kvalita soupeře byla jinde, takže se to tentokráte nevymstilo. 
Zápas byl v podstatě celých 90 minut na jednu bránu. Hosté se dostávali na útočnou polovinu pouze sporadickými nákopy, bez větší šance na úspěch. Přesto se domácí dostali do vedení až téměř v polovině prvního poločasu, když Patkova „plíva“ přeci jen dolezla za čáru. Vzápětí přišla jediný „šance“ hostí, kdy vystřelili několik metrů za vápnem a Kajzr míč u tyče bezpečně vyrazil.  Následně pojistili vedení domácích střelou od tyče Pejcha a na hranici ofsajdu skórující Vancl. Další šance Chromého a spol. vyšli na prázdno.
V druhém poločase již to byla exhibice domácích, kteří se zbavili nervozity a soupeře jasně přehrávali. Během první čtvrthodiny 2x skóroval Patka, nejprve po Šerešově rohu a poté po krásně kombinaci s Pilařem. Krom dalších šancí pak krásně vystřelil Pracný, vepředu hru také oživli Borůvku, který završil gólový účet, a domácí se na jaře konečně dočkali 3 bodů.

BRANKY: Patka 3, Pejcha, Vancl, Borůvka
SESTAVA: Kajzr R. – Pilař, Hejný, Kajzr J., Leder – Chromý, Šereš, Patka, Pejcha – Poláček, Vancl
STŘÍDALI: Pracný, Borůvka, Fridrich

SLOVO TRENÉRA JOSEFA VANCLA

Dnes jsme jednoznačně vyhráli a přehráli soupeře, který nám to svým výkonem hodně ulehčil. Nastříleli jsme 6 gólů a tradičně neproměnili spoustu velkých šancí.
Přeborníkem v tom je hlavně Chromý R., jako by se bál toho góla dát, ale jsem přesvědčen, že je to jen otázka času, kdy to prolomí a góly bude dávat. Mimochodem dnes patřil k nejlepším.
Jeden hráč byl přeci jen lepší. Znovu se ukázalo, co pro nás Patka L. znamená. Nejen že dal 3 góly, ale když se pak přesunul do obrany, dokázal, že je dobrý všude. Zatím jsem ho nezkoušel jenom v bráně, ale jsem přesvědčen, že i tam by byl skvělej.

Nejlepší hráči:
Patka, Chromý, Kajzr Jan.
Hodnocení:
Kajzr R. 6, Leder 7, Hejný 7, Kajzr J., Pilař 7, Pejcha 7, Patka 9, Šereš 7, Chromý 8, Vancl 7, Poláček 7

 

TRAGICKÁ SÉRIE POKRAČUJE, SAMI GÓL NEDÁME, ZA TO SOUPEŘI PŘIHRÁVÁME GENIÁLNĚ

LÁNOV B – HAJNICE 3:2

Jedna šílená chyba v začátku a následné probírání se z šoku Hajnici zcela nesrazili, ač se tak zdálo. Neproměňování šancí, fyzička a další chyby v obraně však ano. 
Na podmáčeném a poměrně vysokém trávníku v Lánově začali o barák lépe domácí. Ale nedařilo se jim dát gól, tak jsme jim pomohli. Konkrétní kritika myslím stačí níže od trenéra – 1:0. Šok z dané situace hosté nezvládli a po pěkné akci inkasovali vzápětí ještě jednou: 2:0. A jelikož se vzápětí ještě zranil Leder, ocitla se Hajnice v „super“ situaci: 2:0 a nikdo další na střídání. Nicméně domácí byli milostivi a několik dalších šancí zahodil, nebo dobře zachytal Kajzr. A tak se začala hra vyrovnávat a karta obracet. Do konce poločasu však dokázali spálit šance např. Patka, Šereš a Poláček a tak se šlo do kabin při dvougólovém vedení domácích.
Do druhého poločasu vstoupili hosté úplně jinak, začali kombinovat ve středu hřiště a dostávali se do jedné šance za druhou. Tlak přetavil ve snížení pěkným uvolněním a střelou z kraje vápna Patka. Pak hosté vyšachovali domácí obranu a Chromého ve vyložené šanci stáhl bek k zemi. Vancl se oproti hajnické tradici z penalty nemýlil, přestože ho rozhodčí donutil postavit míč do díry mezi drny – 2:2. V tuto chvíli bylo na hřišti jen jedno družstvo. Patka vybízel nepřesně Poláčka, pak Chromého, který se nechal na malém vápně předskočit, následně spálil několik šancí sám, a když jeho tutovou nabídku nepřijmul ani Poláček a v bráně neskončilo ani několik dalších pokusů Vancla a dalších, hosté se dostali zpět do útlumu a nechali hrát domácí.
A protože v přihrávání soupeři ve vlastním vápně jsme mistři (opět viz. níže), skončil zápas těsnou výhrou domácích a lajk se diví, jak můžeme být v tabulce stále druzí.

BRANKY: Patka, Vancl
SESTAVA: Kajzr R. – Pilař, Hejný, Kajzr J., Leder – Chromý, Šereš, Patka, Pejcha – Poláček, Vancl
STŘÍDALI: Pracný (20. minuta)

SLOVO TRENÉRA JOSEFA VANCLA

Dnes se mně do hodnocení ani moc nechce, ale nedá se nic dělat, napsat to musím.
Když jsme asi v osmé minutě prohrávali 2:0, tak to bylo na ručník, ale pak jsme hru
vyrovnali a byli domácím víc než důstojným soupeřem. Jenže zase zaúřadovala naše
parádní disciplína, neproměňování gólových šancí, a tak poločas skočil 2:0.
Po přestávce jsme dokázali během 20min. vyrovnat, a zdálo se, že je jen otázka času,
kdy soupeře dorazíme. Opět jsme si ale dokázali, jak umíme neproměnit i ty nejvyloženější
šance. Lánov taky nevypadal, že by dal gól, a tak jsme mu k tomu pomohli sami a Šereš
vyzval domácí k výhře. Času k otočení zápasu bylo dost, jenže přišla 70.min. a s ní tradičně pro
většinu našich hráčů konec fyzických sil. A můžu říct, že je to pro trenéra hodně smutnej pohled:
nikdo na střídání a většina mele z posledního. Hodnocení tří nejlepších jsem chtěl dnes vynechat,
ale neudělám to, takže: Patka, Pilař, Vancl.
Musím se ale zastavit u tří hráčů. Prvním je Pejcha R. Minulý týden jsem ho vychválil a přál si, aby
mu to vydrželo co nejdéle a ono to nebylo ani týden. Jak je možné, že jeden z nejlepších hráčů proti Kuksu, podá za týden takovej výkon? Že by měl v sobotu jiné vyžití, které ho stáli tolik sil, že
byl jen stínem toho Rudy před týdnem. Jestli je to pravda, tak doufám, že je na sebe pyšný.
Druhým je Šereš K. Když jsem ho zabudoval do sestavy, říkal jsem si jak si polepšíme, mladej,
silnej kluk s dobrou kondicí a s dynamitem v noze. No jo, ale co to přineslo pro mužstvo, jde kopnout
desítku a dá ji 5m nad, může jít sám až do brány, ale střílí z velké dálky. Má napálit míč co nejdál z našeho vápna a je z toho nabídka gólu pro soupeře. Pokud si to nesrovná v hlavě a
nebude hrát, jak nás o tom přesvědčuje hlavně po zápase, tak to pro nás moc přínos nebude.
Pro mě zatím velké zklamání, protože jsem přesvědčene,j a vím že na to má.
Třetí je Pracný L. Vypadl mě ze základní sestavy, dostává šanci tak na dvacet minut a přesto
nezanevřel. V neděli šel na hřiště po 30min., po zranění Kuby a klobouk dolů, odmakal to poctivě.
Z jeho výkonu by si pár hráčů mělo vzít příklad.
Hodnocení:
Kajzr R. 6, Pracný 6, Hejný 6, Kajzr J.6, Pilař 6*, Pejcha 2, Patka 6, Šereš 5, Chromý 5, Vancl 6, Poláček 6

 

STATEČNÝ BOJ S PUBERŤÁKY OPĚT „VYŠPERKOVALY“ PENALTY

HAJNICE - KUKS 1:1 (NA PENALTY 1:2)

28.4.2013 - Optimisté čekali vyrovnaný souboj, realisté spíše důstojnou prohru s o generaci mladšími dvorskými odpadlíky, kteří by měli zvážit přechod od fotbalu k politice, protože je mnohem více baví nadávat než sportovat.
Zápas začal vcelku opatrně, oba týmy si dávali pozor na zadní vrátka a bylo jasné, že rozhodnutí přijde z ojedinělých šancí. Do nich se začali dříve dostávat domácí. Tutovku neproměnil po krásně přetaženém centru hlavou Chromý, Patka odraženým míčem málem protrhl síť (ovšem dle zvyku z penalt v Podhůří tu za bránou). Hosté hrozili přihrávkami za obranu, ale vždy jim chyběl klid při rozhodující přihrávce, stejně jako domácím. První gól vstřelil přeci jen urputně bojující Spartak, když Patka vyslal pas za obranu na Vancla, který se na hranici ofsajdu dostal až k vápnu, kde atakován obráncem zachoval klid a v rozhodující chvíli bezchybně obstřelil golmana ranou k bližší tyči – 1:0. Do konce poločasu již byla hra vyrovnaná a domácí hosty téměř k ničemu nepustili.
Po změně stran Spartak stále trpělivě bránil a několikrát zahrozil z rychlých protiútoků důrazný Borůvka. Dopředu se samozřejmě tlačil Kuks (ač opět více slovně než fotbalem), přesto se mu podařilo vyrovnat. Byl to opět dosti smolný gól, stejně jako v Podhůří, tentokrát způsobený špatnou domluvou obrany s golmanem.
Domácí pak marně hledali zbytky sil a zejména ve středu pole měli hosté převahu. Přesto je Patka mohl 2x hlavou poslat do vedení, když poprvé míč málo tečoval a podruhé přehodil golmana do tyče. Svou šanci nevyužil ani střídající Láznický. Remíza byla nakonec spravedlivá, když hostující kapitán nejdřív s přímého kopu olíznul tyč a hned vzápětí po rozehrávce z podobné pozice předvedl domácí golman Kajzr na brankové čáře zákrok dne.
Následovali penalty, při kterých domácí 2x odmítli šanci jít do vedení a nakonec v nich opět prohráli, když jediný Pracný měl 100% úspěšnost.

BRANKA: Vancl
SESTAVA: Kajzr R. – Pilař, Hejný, Kajzr J., Vaněk – Chromý, Šereš, Patka, Pejcha – Poláček, Vancl
STŘÍDALI: Leder, Borůvka, Pracný, Láznický

SLOVO TRENÉRA JOSEFA VANCLA

Přiznám se, že jsem před zápasem nebyl velký optimista, protože náš výkon v Podhůří mě moc nepřesvědčil a Kuks hraje podle mě kvalitní a hlavně hodně běhavý fotbal. Kuks nezklamal a hrál to, co jsem od něj čekal. Překvapený jsem byl spíš z našeho výkonu a to hodně příjemně.
Od první minuty jsme hráli minimálně vyrovnaný zápas, dokonce si myslím, že jsme měli trochu navrch, a když pak dal Vancl krásný gól začal jsem věřit, že můžeme vyhrát, zvláště potom, co jsme si vypracovali další šance. Jenže se stalo to, co v Podhůří. Šance jsme neproměnili a přišel trest v podobě laciného vyrovnání. Musím uznat, že si Kuks vyrovnání zasloužil a mohl i vyhrát kdyby Kajzr R. v bráně nečaroval. Chytil minimálně dva góly a zvlášť ten těsně před koncem - myslím že v Kuksu ještě teď kroutí hlavou, jak to vyrazil. Hodnocení nejlepších hráčů mám těžké, protože makali všichni a za to bych jim chtěl poděkovat. Ale přeci jen se musím zmínit o třech.
O brankáři jsem už psal a jsem rád, že se po prvním zápase, který mu až tak nevyšel, takhle zvedl. Druhým je Pejcha R., jeden z jeho nejlepších zápasů, kéž by mu to vydrželo i do dalších zápasů. No a nejlepšího jsem si nechal na konec a tím je Patka L., je dlouhodobě náš tahoun, ale co předvedl teď, klobouk dolů. Měl na sebe jejich nejlepšího hráče, a to nebyl jen hráč, to byla motorová myš. Co ten toho naběhal. A Leoš ho vymazal a bylo na konci vidět, co ho to stálo sil, a to ještě stačil nahrát na gól a trefit tyč - pro mě muž zápasu.
PS: K penaltám se nebudu vyjadřovat, snad jen že se jim budeme na trénincích hodně věnovat.
Hodnocení: Kajzr R. 8, Vaněk 5 (Lédr 7), Hejný 7, Kajzr J. 7, Pilař 7, Pejcha 8, Šereš 7, Patka 8*, Chromý 6, Vancl 7, Poláček 7

NA ŠANCE SE NEHRAJE, ANEB JAK ODEVZDAT 2 BODY POSLEDNÍMU

PODHŮŘÍ B - HAJNICE 2:2 (NA PENALTY 3:2)

21.4.2013 - Příjemné jarní počasí přilákalo na předměstí Vrchlabí nejednoho hajnického fanouška, některé tradičně v rámci cyklovýletu, děkujeme. 
Leč radost jsme Vám asi neudělali. Prvních 20 minut jsme připomínali značně neohrabaného a nedospalého medvěda, což domácí potrestali naštěstí pouze jedním šťastným gólem. Až v půlce poločasu jsme pochopili, že na louce, po níž běháme, máme hrát fotbal, nikoliv se kochat jako milenecký pár na procházce, a začali jsme hrát. A vida, J.Kajzr – Patka – Poláček = 1:1, vzápětí Pejchův pas za obranu a Patka = 1:2. 
Do konce poločasu mohl ještě zvýšit Poláček a mohlo být hotovo. Místo toho však ve druhé půli nastala soutěž „O největší játro v koncovce“, ve které sváděli ostrý souboj všichni útoční hráči: Patka (ten soutěž nakonec jasně vyhrál – viz dále), Poláček, Šereš, Chromý i střídající Pracný.
A přišel trest! Hosté se čtvrt hodiny před koncem poprvé po přestávce dostali poblíž našeho vápna a nechtěnou střelou z úhlu, která se od tyče a golmana R. Kajzra došourala asi 5 palců za čáru, vyrovnali.
A protože následně svou šanci „zodpovědně“ zahodil i stoper Hejný, který se posledních 10 minut bez jakékoliv konzultace neohroženě jmenoval hrotovým útočníkem, skončilo utkání po 90 minutách 2:2 a následoval penaltový rozstřel. V něm proměnil pouze Pilař, naopak Patka s Hejným dokonali svůj zmar tragicky kopnutými penaltami. 
Vezeme si tak pouhý jeden bodík, což je před nedělním derby s Kuksem více než varováním a především naprosto zbytečnou ztrátou, protože jsme skutečně mohli dát 8 gólů. - lp

BRANKY: Poláček, Patka
SESTAVA: Kajzr R. - Pilař, Hejný, Kajzr J., Vaněk - Chromý, Patka, Poláček, Pejcha - Vancl, Šereš
STŘÍDALI: Pracný, Leder, Láznický, Borůvka

SLOVO TRENÉRA JOSEFA VANCLA:

Typický první zápas jara. Začátek nás zastihl ještě v zimním spánku, který trval 30min. A dostali jsme zaslouženě branku. Pak pomohla výměna Poláček Šereš, oba na nových místech pookřáli, což Tomáš potvrdil gólem a s nimi se probudilo celé mužstvo. Když potom dal Patka na 2:1 bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Domácí do druhé půle vystřídaly brankáře a to pro nás bylo osudné, prostě nás vychytal, a že těch gólovek bylo (Hejný, Šereš, Patka, Poláček) pak jsme ukázali jak se dá prohrát vyhraný zápas, zahodili jsme. Co se dalo a domácí možná z jediné rány na naši bránu vyrovnali. Desítky po zápase byli jen vyvrcholení zmaru.
Nejlepší tři hráči: Patka, Šereš, Kajzr Jan (jsem moc rád, že Honza Kajzr, který skončil po hlavičkovém souboji v nemocnici je v pořádku, je vidět že má tvrdou pa....... hlavu.

Aktuality
10.4.2022
3 výhry v řadě
Po 3. zápasech skupiny o záchranu v okresním přeboru držíme neporazitelnost. Držte nám palce i dál.
16.3.2022
Významná posila
Minimálně tuto sezonu s námi dohraje Martin Kruliš, ikona zejména dvorského fotbalu.
1.3.2022
Plán na jaro
V okresním přeboru budeme bojovat o zácharanu a dáme do toho všechno.
26.5.2021
Červnový pohár
Od 29.5. hrajeme Červnový pohár, domácí zápasy na hřišti v Úpici. Rozlosování a výsledky zde 
1.3.2021
Rekonstrukce hřiště
Začala rekonstrukce hřiště v Hajnici. Můžete se těšit na zcela nový areál. Prozatím budeme mít domáci hřiště v Úpici.