Zápasy jaro 2014

SK SPARTAK HAJNICE – MISTR PRALESNÍ LIGY 2014

Spartak Hajnice – FC Lánov 4 : 3 (2 : 3)

15.6.2014 Hajnice – Příběh včerejšího „hajnického“ podvečera by se mohl stát skvělým tématem pro celovečerní film. Většina domácích hráčů ještě dlouho po konečném hvizdu nevěřícně kroutila hlavami: MY JSME TO DOKÁZALI. Hajnice po dlouhých letech fotbalové bídy poprvé v historii vyhrála 4. třídu.

A nebylo to vítězství ledajaké. Vždyť ve 20. minutě vedl Lánov 2:0 a jeho fanoušci skandovali „Dejte jim bůra“. Začátek byl pro domácí skutečně zlým snem. Nejprve Poláček nádherně našel Šereše, který ale v tutovce těsně minul. Následně si Patka došel pro penaltu, ale kapitán Hejný přestřelil branku. „Nedáš = dostaneš“ se projevilo na 100% a soupeř šel snad ještě v té samé minutě po rohu do vedení. Hajnice se tlačila dopředu, ale hráči na sobě měli psychickou deku, která ještě ztěžkla po druhém gólu Lánova z rychlého protiútoku.
V tuto chvíli se zdálo rozhodnuto a nejeden fanoušek si říkal: „Pane jo, to bude ostuda“. Jenže tenhle tým v sobě má sílu, nevzdal se a vyplatilo se to. Duo Patka (nahrávač)  – Vancl (střelec) zařídilo během pár minut vyrovnání a na hřišti i v hledišti začalo „peklo okresního přeboru“. Domácí byli najednou všude. Rohy, střely, závary před bránou. Jenže slavný obrat měl teprve přijít a v tuto nejméně vhodnou chvíli se hostům opět povedlo udeřit. Tlak před poločasem se Hajnici nepodařilo přetavit ve vyrovnání, takže se šlo do kabin za kritického stavu 2:3.

Druhý poločas měl herně stejný scénář, jako druhá část prvního. Spartak se cpal dopředu, každý roh znamenal nebezpečí, hráči jezdili po hřišti doslova po hubě, soupeř se dopředu vysouval jen ojediněle a v obraně rozhodně nebyl nepřekonatelný – jen tam musí něco spadnout. V tuto chvíli skandoval hostující kotel: „tak jsme první no a cooo“. Nejeden věrný domácí fanoušek je však varoval: „však ještě není konec“ – a nemýlil se.
Hrdinou závěrečných okamžiků se stal „malý velký hráč“ Dan Gult. Uprostřed druhé půle nádherně vrátil před bránu přetažený centr a srdcař Hejný ho poslal do sítě – 3:3. To dalo domácím další energii do žil a všichni včetně střídajících hráčů tlačili na hostující obranu ještě víc. 5 minut před koncem povolila: V závaru před brankou se nejlépe zorientoval opět Dan Gult a bodlem poslal hráče i fanoušky Spartaku do naprosté euforie. Všem ještě 2x zatrnulo, když hosté nebezpečně centrovali. Jenže loučící se golman Roman Kajzr vypjaté chvíle zvládl a závěrečný hvizd znamenal rámus, který „hajnická sjezdovka“ ještě nezažila.

Následné skandování hráčů, házení s trenérem nebo taneček s fanoušky se staly sladkou odměnou týmu, o kterém především na jaře mnoho lidí pochybovalo. Včera však museli všichni uznat, že vítězství v soutěži je s 66 body zasloužené a především srdcem urvané!

BRANKY: Vancl M. 2, Hejný, Gult D.
SESTAVA: Kajzr R. – Pejcha, Hejný, Kajzr J., Leder J. – Poláček, Gult D. – Pilař, Patka, Šereš – Vancl M.
STŘÍDALI: Gult V., Fridrich, Pracný, Vancl J., Leder F.

SLOVO TRENÉRA VANCLA

Tak tohle byla hajnická pohádka tisíce a jedné noci. Takhle bychom si to nenapsali ani v tom nejodvážnějším scénáři. Poslední zápas, první s druhým, před domácími fanoušky. Na první místo nestačí ani výhra na penalty. Přitom pětadvacet kol vedeme tabulku, v šestadvacátém jsme odsunuti na druhé místo. Zápas o všechno pro nás začal jako z hororu. To, když Kristián neproměnil sólový nájezd a hned na to Vráťa nedal penaltu. Hosté nás z protiútoku potrestali gólem, a když jsme si po chvíli dali vlastní gól na 0:2, byli jsme na kolenou. Vypadalo to na ručník. K tomu ještě fandové Lánova začali skandovat:  „ Dejte jim bůra!“ a zazpívali nám:  „ Tak jste druhý, no a co!“. Tady začíná naše pohádka. Nejdřív Martin vykřesal gólem na 1:2 jiskřičku naděje. Pak nás opět Martin gólem na 2:2 postavil zpátky na nohy a nic na tom nezměnil ani fakt, že hosté těsně před poločasem šli do vedení na 3:2. Druhý poločas byl jeden krásnej sen. Kluci dřeli a bojovali na doraz a odměnou jim bylo vyrovnání Vráťou (právě tím Vráťou, co nedal penaltu), kterému tím spadl obrovský kámen ze srdce. Asi 15 minut před koncem jsme zariskovali, stáhli jsme obránce a nasadili dalšího útočníka. A vyplatilo se. Každá pohádka má happyend a ten náš přišel pět minut před koncem. To, když  nás Dan poslal do vedení. Pro Lánov to byla rána, ze které se už nezvedli. Musím přiznat, že posledních šest minut bylo nejdelších v mém fotbalovém životě.
Když rozhodčí naposled pískl do píšťalky, přišly chvíle, pro které se kolektivní sport dělá. Obrovská euforie zasáhla snad každého, a to, co se pak na hřišti dělo se nedá popsat. To se musí prožít. Dovolím si říct, že stejně kvalitní výkon jsme pak odvedli i v kabině a dlouho do noci zněla nádherná písnička („Tak jsme první no a cóóóóó´........“).
Obrovská radost pro jedny přináší zákonitě smutek a velké zklamání pro druhé.Tady musím vysmeknout poklonu hráčům a i lavičce Lánova za to, že se i přes tak vypjaté utkání nesnížili k žádným zákeřnostem nebo vulgaritám. Prostě hráli fotbal a myslím, že to bylo oboustranné. Přispěl k tomu i výborný výkon rozhodčích, v čele s panem Říhou. Klobouk dolů.

Nejlepší hráči: fotbalisté SK Hajnice
Známky: všichni za 10

Tolik k utkání. Ještě bych si dovolil zhodnotit celou sezónu.

Poslední zápas ukázal, jak velká je v mužstvu síla a že si vyhrát soutěž zasloužili. Dokázali to, přestože
jsme na jaře byli oslabeni o dva hodně kvalitní hráče. Miky skončil hostování a s ním odešlo i 16 podzimních gólů a velký bojovník Vráťa Gult byl celé jaro mimo kvůli zranění. Oba k prvnímu místu hodně přispěli a patří jim můj dík.
Měli jsme nejlepší obranu v celé čtvrté třídě, v čele s kapitánem Vráťou, spolehlivého gólmana a i když mu pár zápasů nevyšlo, ukázal svoji sílu a v ostatních zápasech nás podržel. Bojovnou a tvořivou zálohu kolem střelce Leoše. Velice produktivní útok, hlavně na podzim díky Mikymu. Na jaře jsme měli jediného útočníka, a to Martina. Je to snad nejpomalejší a nejmíň běhavý útočník v celé soutěži, možná i v republice, ale jeho 11gólů mluví za něj. Hlavně ty dva v rozhodujícím zápase. Je potřeba poděkovat i náhradníkům, nemají to lehké, ale jsou  moc potřeba. Mně moc pomohlo i to, že jsem měl v záloze Pepu, který vždy pomohl, když jsme to potřebovali. Jsem moc rád, že jsem mohl takové mužstvo trénovat. Moc si toho vážím. Všem, kteří se na hřišti objevili, třeba jen na minutu, patří moje poděkování. Podrobnější hodnocení si probereme na rozlučce, na kterou se moc těším.  

 

PROHRA S „RÁDOBY B TÝMEM“ ŽACLÉŘE NENÍ OSTUDOU, V NEDĚLI PŮJDE O VŠECHNO, OPĚT S „RÁDOBY B TÝMEM“, TENTOKRÁT LÁNOVA

Jiskra Bernartice – Spartak Hajnice 3 : 1 (1 : 1)

8.6.2014 Bernartice – Po této prohře mohou hráči Spartaku odcházet se vztyčenou hlavou. Bez zraněného Šereše dali do zápasu vše, co v nich bylo. Jenže soupeř byl celkově silnější. 4 hráči z B třídy holt zápas ovlivní.
Domácí začali aktivněji, měli míč často na noze a postupně si začali vytvářet šance. Golman Kajzr chytal výborně, ale na dorážku nepokrytého hráče na malém vápně nemohl reagovat. Hosté to nezabalili a začali se tlačit dopředu, jak po stranách, tak středem. Hejný krásně zakroutil přímý kop, žel bohu do tyčky. Před poločasem se ale přeci jen ve vápně prosadil Patka a přízemní střelou k tyči vyrovnal. Vzápětí měl ještě obří šanci Pilař, ale místo střely hledal Chromého. Poločas tak skončil remízou.
Druhá půle byla zprvu vyrovnaná. Pak si ale jinak skvěle hrající obránci Spartaku špatně přebrali hráče a „hajnický kámoš“ Mikolajczyk poslal domácí do vedení. Hosté se opět nevzdali, vzápětí se prorval do koncovky Patka, ale prováhal vhodnou chvíli k zakončení či přihrávce a ve 100% tutovce nastřelil golmana. Neprosadil se ani Pilař, který vždy přesprintoval domácí obránce, ale pak se mu nepodařilo optimálně přihrát. Podobně to bylo bohužel i v případě Chromého a v závěru nepomohl ani na hrot vysunutý srdcař Hejný. Domácí pak ještě zvýšili parádní patičkou kapitána.
Nedá se nic dělat, tento zápas ještě nebyl rozhodující a dokázali jsme si, že se můžeme porovnávat i s posíleným soupeřem, což se nám bude v neděli hodit. Nad pendlováním hráčů mezi A a B týmy by se ale měl na svazu někdo hluboce zamyslet. Nemělo by mít hranice v počtu hráčů? Nemělo by být omezeno věkem? Je smyslem soutěže, hrát v rámci jednoho ročníku 2x s jedním týmem, který se jmenuje stejně, má stejné dresy, jen ti „nepodstatní“ hráči jsou zcela odlišní?
Na závěr patří jednoznačně pozvánka k rozhodujícímu zápasu sezony:
V neděli 15.6. v 17h se utkáme doma v Hajnici s Lánovem B (kéž by) o všechno. A vzhledem k okolnostem musíme pro vítězství v soutěži urvat 3 body. Všechny fanoušky tedy zveme a skoro až prosíme: PŘIJĎTE NÁM V NEDĚLI POMOCT!

BRANKA: Patka
SESTAVA: Kajzr R. – Pejcha, Hejný, Kajzr J., Leder J. – Poláček, Gult – Pilař, Patka, Chromý – Vancl
STŘÍDALI: Fridrich, Šůna, Leder F.

SLOVO TRENÉRA VANCLA ml.

Dnes bylo vidět, že se potkala dvě mužstva z horních pater tabulky. Byla vidět bojovná hra plná soubojů ale i pěkných fotbalových akcí. Do poločasové přestávky se šlo za stavu 1:1. Skóre odpovídalo dění na hrací ploše. Tím pádem byl druhý poločas zcela otevřený. Zápas rozhodla brejková situace, kterou domácí s přehledem využili. Poté jsme se tlačili za vyrovnáním, bohužel jsme některé slibné akce nedotáhli do konce a pak přišel, i když pohledný, tak pro nás smolný gól patou a bylo po zápase. Sice jsme vrhli veškeré síly do útoku, ale už se nám nepodařilo zápas ani kosmeticky upravit. Hráčům bych chtěl poděkovat za bojovný výkon. Určitě se nemají za co stydět. Nevěšme hlavy, vše se rozhodne za týden doma s Lánovem. Dejte se všichni do kupy. Načerpejte síly jak psychické tak i fyzické a za týden si to pojďme společně užít, kvůli takovému zápasu jsme makali celou sezónu.   

 

KLIDNÉ VÍTĚZSTVÍ NAD OSLABENÝM SOUPEŘEM

Spartak Hajnice – Sokol Chotěvice 6 : 1 (3 : 0)

4.6.2014 Hajnice - K tomuto zápasu není třeba psát romány. Soupeř přijel oslabený, přesto mohl jít v úvodu do vedení. Poté již domácí urovnali svou hru a dokázali se prosadit i gólově.
Admin nepřítomen, takže komentář jednoho z hráčů:
Co Čech to muzikant a samozřejmě i trenér tak proč ne Já že jo (slovo trenéra):
Dnes jsem byl s naší předvedenou hrou velice spokojen. Všichni hráči přesně plnili mnou stanovenou taktiku (spálit co nejvíc tutovek, místo nahrávek sólovat atd.) hráli přesně ta, jak jsme si řekli a co se od nich čekalo. Což se také promítlo na výsledku. Jsem rád, že kluci pochopili, o čem je fotbal, a že když se drží stanovené taktiky, přináší to s sebou i úspěchy. Co se týče známek, dávám všem 10 i Skočkovi a Jardovi, ať si zvedneme průměr.
A teď i trochu vážně: I když soupeř nepřijel kompletní, prvních 20 minut to na hře vůbec nebylo znát a docela nás trápil, navíc nám chyběl pohyb a nebyli jsme schopni si dát balón do kombinace. Poté se naše hra drobek zlepšila a přišli i branky. Druhý poločas už byl jen o tom, kolik dáme gólů. Konečné skóre mluví za vše. Tento zápas přímo vybízel k tomu, abychom si zahráli pěkný kombinační fotbal. Škoda jen, že jsme nahrávkami šetřili jak se šafránem, neboť když jsme si přeci jen přihráli, byli z toho oku lahodící akce zakončené góly. Zápas se povedl Rudovi, Kristiánovi a Romanu Kajzrovi, docela si zachytal, stihl dát i gól a jestli se mu zadařilo i doma tak má hattrick.

BRANKY: Šereš 3, Pilař, Vancl, Pracný, Kajzr R
SESTAVA: Kajzr R. – Pejcha, Hejný, Kajzr J., Leder J. – Šereš, Gult – Pilař, Poláček, Chromý – Vancl
STŘÍDALI: Fridrich, Pracný, Leder F.

 

VYDŘENÉ 3 BODY Z RADVANIC MAJÍ CENU ZLATA

Baník Radvanice – Spartak Hajnice 0 : 1 (0 : 1)

31.5.2014 Radvanice – Domácí byli celý zápas aktivnější, silnější ve středu hřiště a více u míče. Přesto měli šance pouze při standardních situacích a nebyly to zrovna tutovky. Hosté nepřeváděli nic extra líbivého, bojovali a měli více jasných šancí.
V úplném začátku měl navrch Spartak, ale následně přebrali domácí aktivitu a měli jednu standardku za druhou. Přesto se dostali do vedení hosté, kteří po rohu udeřili po ose Poláček – Pilař – Chromý. Dále se zastřelovali Šereš a Patka a domácí zase nevyužili několik náznaků šance, když se při jedné blýskl krásným zákrokem Roman Kajzr.
Druhý poločas se Radvanice snažili vyrovnat a Hajnice vyrážela k protiútokům. Tutové šance neproměnili Patka, Kajzr ani Šereš, který navíc při jedné z nich přehnal důraz a zranil domácího golmana. Domácí se ani při závěrečném tlaku nedostali k výrazné šanci. Největším nebezpečím tak byly přímé kopy, ze kterých domácí dokonce nastřelili břevno.
V týmu je třeba přivítat navrátilce Dana Gulta, který se v prvním zápase spíše rozkoukával, ale dále bude jistě posilou. Ostatní Hráče Spartaku lze pochválit za bojovnost a Vás pozvat na další kolo, které se hraje již tuto středu v Hajnici proti Chotěvicím.

BRANKA: Kajzr J.
SESTAVA: Kajzr R. – Pracný, Hejný, Kajzr J., Leder J. – Poláček, Gult – Pilař, Patka, Chromý – Šereš
STŘÍDALI: Pejcha, Vancl, Leder F., Šůna 

SLOVO TRENÉRA VANCLA

Dnešní vítězství bylo perně vydřené. Domácí potvrdili, že patří mezi kvalitní týmy a nedali nám ani metr hřiště zadarmo.   Díky štěstí a dobrému výkonu Romana  jsme přestáli pár jejich šancí. Poté se Honzovi povedlo, po krásné akci Tomáše s Láďou, vstřelit jediný a zároveň vítězný gól. Když jsme potom tradičně odmítli pojistit vítězství po velkých gólových šancí, báli jsme se o výsledek až do poslední minuty.
Vyhráli jsme nejen díky obrovské bojovnosti, ale i zásluhou štěstí, když domácí nastřelili dvakrát břevno. Je daleko těžší vyhrát 1:0, než zápas, ve kterém vyhráváte o tři, čtyři góly. Proto hráčům patří dík a moje velké uznání.

Nejlepší hráči:  Kajzr J., Kajzr R., Hejný

Kajzr R.  7
Pejcha 7  Hejný  7  Kajzr J. 7*  Leder 7
Poláček 7  Pracný  6 (Gult 6) 
Chromý 5  Patka 5  Pilař 7
Šereš  7

 

SPÁLENÉ ŠANCE TENTOKRÁT STÁLY SPARTAK 3 BODY

Spartak Hajnice – FK Chvaleč 0 : 3 (0 : 1)

25.5.2014 Hajnice – Z počátku se zdálo, že Spartak prokáže kvalitu a soupeře přetlačí. Jenže neproměněné šance tentokrát soupeř potrestal a následně vyrovnal hru. Domácí se dostali do křeče, nevyužili další možnosti a soupeř zápas v závěru rozhodl.

Když hosté hned v prvních minutách zápasu udeřili, Spartak se nezlomil. Jenže snaha byla opět marná. Patka se zastřeloval, Šereš také minul branku, Vancl zklamal ve vyložené šanci, viz. jeho vlastní komentář: „Šereš dal krásnou přihrávku do prostoru vápna přesně mezi dva beky. K balónu se řítil Vancl, který se zřejmě zalekl, že by snad mohl být i slavný a místo zakončení si zauzloval nohy a v kotrmelcích se zřítil na zem, čímž pobavil jak spoluhráče, tak i diváky, kteří to i následně vtipně okomentovali.“
Do druhé půle vstoupil Spartak plný odhodlání, ale vše pokračovalo. Rozhodčí domácím také zrovna nepomohl. Když pak Chromý na půli vybojoval míč, řítil se sám na bránu, v koncovce to neudělal špatně, jenže hostující golman skvěle zasáhl, což domácí dorazilo. Poté již to byla křeč a od některých také značná frustrace. Hosté navíc domácí dorazili nejprve po roku a na závěr z penalty.
Nezbývá než dále bojovat, a že to nebude jednoduché. Nejprve v sobotu v Radvanicích, které se na nás jistě vyhecují.

SESTAVA: Kajzr R. – Pejcha, Hejný, Kajzr J., Leder J. – Poláček, Pracný – Šereš, Patka, Chromý – Vancl
STŘÍDALI: Leder F., Vaněk 

SLOVO TRENÉRA VANCLA

Asi se čeká, že budu po porážce na hráče hodně kritický, ale to zklamu. Za prvé si dost vyslechli od některých fanoušků a za druhé není důvod. Možná vlastně jeden je a to naše nešťastné (ne)proměňování gólových šancí. Jinak kluci bojovali, dřeli a nemají se za co stydět. Soupeř nám dal lekci z produktivity. Ze dvou šancí dal dva góly a bylo po zápase. Musím uznat, že hráli velice dobře, ale to teď budou už všechny mužstva, co nás ještě čekají. Jestli chceme ještě nějaký bod urvat, tak holt budeme muset sem tam nějakou šanci proměnit. Sílu na to, abychom si je vytvořili, určitě máme.
 
Nejlepší hráči: Dnes nikoho psát nebudu, a nebo spíš celé mužstvo za to, že bojovali, i když se nedařilo.
 
Známky: to samé, všichni za šest.

 

PRVNÍ KLIDNÉ DERBY NA KUKSU V HISTORII SPARTAKU

Jiskra Kuks – Spartak Hajnice 0 : 4 (0 : 2)

18.5.2014 Kuks – Počasí se v nedělní podvečer zrovna nevytáhlo, přesto diváci viděli zápas, který je musel bavit. Spartak byl celý zápas jasně lepší, a kdyby využil polovinu šancí, mohli se věrní fandové Hajnice dočkat klidně desítky. Takto si ji museli dát až následně v kiosku.
Od začátku bylo jasné, kdo se bude snažit hrát a kdo bude bránit a vyrážet do protiútoků. Bylo pouze otázkou času, kdy se Hajnice prosadí. Povedlo se to z přímého kopu přízemní střelou Patkovi, když domácí postavili zeď velmi špatně a golmana zradil terén. Na 2:0 pak zvýšil Šereš, který se namotal do rychlé akce a „ukopl“ míč přes golmana pod břevno. Hosté nevyužili již v prvním poločase nemálo dalších šancí: Pilař z pravé strany, Chromý z levé, Patka hlavou břevno a pak v malém vápně. Naštěstí ale měli tradičně pevnou obranu, takže je to nemuselo mrzet.
Ve druhém poločase se krom jednoho momentu hrálo na jednu bránu. Spartak se dokonce snažil kombinovat a na fotbal se místy dalo dívat. Vznikala jedna šance za druhou. Chromý útočil na vlastní rekord v množství spálených šancí, a že to byly tutovky. Patka si zažongloval ve vápně, ale pak tradičně tragicky vystřelil, tlak vytvářeli i středopolaři Poláček s Šerešem (který si ovšem stále plete fotbal se slalomem na lyžích). Útočnou fázi Spartaku navíc často podporovali výborně hrající krajní obránci Leder s Pejchou a domácí obrana měla stále co dělat.
Na 3:0 zvýšila Hajnice po krásné akci po ose Patka, Pilař, Patka, Pilař, chytré puštění míče kapitána Hejného a „nekompromisní“ koncovka Vancla. Poslední trefu přeci jen zařídil Chromý, když zakončil jeden z mnoha samostatných úniků z úhlu do prázdné brány.
Je skvělé, že se v Kuksu odehrál klidný zápas a jedeme dál. Teď Spartak čeká v neděli doma Chvaleč, která na jaře hodně vyhrává. Těšíme se na Vás.

BRANKY: Patka , Šereš, Vancl, Chromý
SESTAVA: Kajzr R. – Pejcha, Hejný, Kajzr J., Leder J. – Poláček, Šereš – Pilař, Patka, Chromý – Vancl
STŘÍDALI: Fridrich

SLOVO TRENÉRA VANCLA

Dnes to byl hodně pohodový zápas, ve kterém jsme hned od začátku byli lepším týmem. Porážka domácích je  na počet našich šancí ještě hodně milosrdná. Nejvíce je opět šetřil Roman. Potvrdil, že na jeden gól potřebuje alespoň pět šancí. Potom, co konečně gól dal, měl už jen tři šance, proto zákonitě druhý nepřidal. Dovolím si říct, že kdyby proměnil každou druhou šanci, tak je nejlepší střelec okresu. Takhle, s touto střeleckou impotencí, to stačí jen na dělené třetí místo u nás v mužstvu. To je velká škoda.
Mile mě překvapili oba krajní obránci a Roman v brance. Ten už takový zápas potřeboval a jsem rád, že je zpátky. Na to, jak byl těžký terén, tak tam bylo pár slušných akcí.
Jen ta koncovka je stále žalostná a ve vápně chybí přesná a nezištná finální přihrávka. Rád bych se ještě zmínil o rozhodčím, který svým  dobrým výkonem přispěl k bezproblémovému průběhu utkání.

Nejlepší hráči: Pejcha, Leder J., Kajzr R.
Kajzr R. 8
Pejcha 8 Hejný 7 Kajzr J. 7 Leder J. 8*
Poláček 7   Šereš 7
Pilař 6  Patka 7  Chromý 7
Vancl 7

 

DVA ROZDÍLNÉ ZÁPASY = 6 BODŮ A ZBYTEK VEM ČERT

8.a.11.5.2014 Podhůří / Hajnice – V Podhůří Spartak navázal na pohodový výkon z domácího hřiště v předchozím kole a Podhůří v prvním poločase doslova smetl. Doma s Buky to byl pravý opak, vydřené vítězství v utkání, kterému by slušela spíše remíza. Na to se ale nikdo ptát nebude, 6 bodů je doma a jedeme dál.

Podhůří B - Spartak Hajnice  0 : 8 (0 : 7)

V Podhůří to bylo v prvním poločase jako na střelnici, Chromý hlavou, Šereš z otočky, Vancl hlavou, Poláček z penalty, Patka k bližší tyči a poté přímo z roku, Chromý obstřelem golmana. Poločas 7:0 a ten druhý byl zcela zbytečný. Přinesl pouze pár šancí a gól Poláčka.

BRANKY: Chromý 2, Poláček 2, Patka 2, Šereš, Vancl
SESTAVA: Kajzr R. – Pejcha, Hejný, Kajzr J., Leder J. – Poláček, Pracný – Šereš, Patka, Chromý – Vancl
STŘÍDALI: Leder F., Fridrich

SLOVO TRENÉRA VANCLA

V dnešním zápase jsme odehráli dva rozdílné poločasy. První s Leošem a druhý bez něj. Jak rozdílné to byly poločasy, si může každý zhodnotit sám. První poločas byl óda na radost. Hezké akce, dobré zakončení a světe div se - i dva góly Romana. Nutno dodat, že nám to domácí - zřejmě v hodně oslabené sestavě - dost ulehčili.  Druhý poločas se za stavu 7:0 dohrával už jen z povinnosti.
Kdyby každý zápas probíhal jako první poločas, tak nemám co komentovat. Koupil bych si čepici a tu bych po zápase před mužstvem smekl.

Nejlepší hráči: Chromý, Patka, Poláček

Hodnocení trenéra:
Kajzr R. 6 (Leder F. 6)
Pejcha 8  Hejný  8 Kajzr J. 8 Leder J. 8
Poláček 8  Pracný 7
Chromý 9*  Patka 9 (Fridrich 6)  Šereš 7
Vancl 8 

Spartak Hajnice – Mladé Buky B 1 : 0 (1 : 0)

V neděli doma s Mladými Buky to zdaleka taková sranda nebyla. První poločas do kopce se Spartaku moc nedařilo. Pomohl mu „super“ výkon rozhodčího, který v prvním poločase neodpískal 2 zcela jasné penalty. Naštěstí se po přihrávce Vancla prosadil Chromý a do šaten se šlo za stavu 1:0.
V druhém poločase se domácí ne a ne prosadit: Patka z voleje ani hlavou, Chromý ani Poláček krásnými střelami do břevna resp. Druhou golman vytáhl z růžku branky.
Zákonitě se tak zvedli hráči Buků a dostali se do několika tutových šancí. Díky bohu ani jednu nevyužili a tak 3 body zůstaly doma a Spartak se může těšit z těsného vedení.
To bude muset nyní potvrdit v Kuksu, kde se mu tradičně nedaří. Přijďte tedy v neděli 18.5. v 17h zafandit, ať to společně zmákneme.

SLOVO TRENÉRA VANCLA

Dnes jsme doslova utrpěli vítězství a buďme za to vděční. V Bukách si určitě říkají, že fotbal nemá logiku a myslím, že Romanovi hodně zvedli sebevědomí, když mu předvedli, co všechno se dá zahodit. Od začátku to byl hodně upachtěný výkon, vázla kombinace a nedařilo se nám ani individuálně. Podle toho taky vypadal i gól. To když se Martinovi zamotal míč mezi nohama, a přesto se mu nějak povedlo přihrát Romanovi a ten střelou-nestřelou, s pomocí hostujícího brankáře, dal gól, který rozhodl zápas. Fotbal
plakal, a tak snad jediné, co bych rád ocenil, byla bojovnost.  S bojovností a s velkou dávkou štěstí jsme si došli pro body. Bylo taky znát, že se prakticky rozpadla jindy dobrá obrana. Kuba a Honza střídali kvůli zranění. Ruda pro špatný výkon.Trochu to nechápu, zřejmě to byl úlet, protože jinak patří celou sezónu mezi nejlepší hráče. Ale takhle se na to prostě nemůže vykašlat a úplně přestat hrát. Na hřišti vlastně zůstal jen Vráťa, který naštěstí sehrál, až na jednu malou chybičku, skvělý zápas. Řeknu Vám, že takový zápas na lavičce mě připravil minimálně o dva roky života. Jestli umřu v 98 letech, tak víte kdo za to může, že neb udu slavit stovku.

BRANKY: Chromý
SESTAVA: Kajzr R. – Pejcha, Hejný, Kajzr J., Leder J. – Poláček, Pilař – Šereš, Patka, Chromý – Vancl
STŘÍDALI: Pracný, Fridrich

Nejlepší hráči: Hejný, Chromý, Kajzr J.
Hodnocení trenéra:
Kajzr R.  6
Pejcha  3  Hejný 7 Kajzr J. 6(Fridrich 5) Leder J. 6(Pracný 4)
Poláček 6 Pilař  5
Chromý 6 Patka 6 Šereš 5
Vancl 5

 

KONEČNĚ POHODOVÝ ZÁPAS SE STAROU DOBROU BOROVNICÍ

Spartak Hajnice - FC Borovnice 7 : 1 (2 : 0)

4.5.2014 Hajnice – Tentokrát lze vše psát s dobrou náladou, ač byl soupeř oslabený. Je nutné vyzdvihnout navrátilce Pracného či se pobavit nad „slepými pálícím“ Chromým. Celkově však pro diváka zábava.
A protože se konečně někdo odhodlal a já nemám čas, zde jsou góly z pohledu jednoho z hráčů, kterému tímto děkuji. Myslím, že se pobavíte.
První gól padl snad po 15 vteřinách, kdy Vancl s Patkou dobře napadali soupeřovu rozehrávku a druhý jmenovaný zablokoval odkop hostujícího stopera a s vypíchnutým balonem upaloval na bránu, obešel gólmana a bylo z toho vedení 1:0, někteří hráči, tak zůstali ještě stát v úvodním rozestavení. Na 2:0 upravil Hejný krásně proměněnou penaltou po faulu na agilního Patku ve vápně. 
3 gól padl po nacvičeném signálu z tréninku, který se, ale nepovedl. Pilař vhodil dlouhý aut, Vancl míč neprodloužil, jak měl, nýbrž ho opět vrátil Pilařovi a ten následně našel pěkným centrem ve vápně Patku, který nebezpečně hlavičkoval. Hostující gólman však skvěle zasáhl, ale k jeho smůle míč vyrazil opět k Patkovi, který ho akrobaticky uklidil do brány. Na 4:0 zvýšil Vancl a zde konečně vyšel nacvičený signál, kde Pilař házel aut, Patka prodloužil do vápna a Vancl z první poslal míč pod břevno. Pátý gól padl po krásné a přímočaré akci, kdy Hejný našel pěknou přihrávkou „rozeběhnutého“ :-) Vancla  ten ještě vylepšil střeleckou pozici pro zakončujícího Patku, který tak dovršil hattrick a ten oslavil pěkným gymnastickým kouskem. Na 6:0 zvýšil Šereš po pěkné individuální akci a chladnokrevném zakončení, poté si Honza Kajzr vybral slabší chvilku a ve vápně fauloval hostujícího hráče. Následnou penaltu soupeř bezpečně proměnil 6:1. Na 7:1 upravil výsledek stylově Kapitán (zrovna jsem se převlíkal)
Pracný a Pilař ještě nastřelili tyč a o Romanovi ani nemluvě.
Já již dodám jen to, že ve ČT jedeme do Podhůří, takže jste zváni na výlet i na zápas. V neděli pak doma vyzveme opět Mladé Buky B.

BRANKY: Patka 3, Hejný 2, Vancl, Šereš
SESTAVA: Kajzr R. – Pejcha, Hejný, Kajzr J., Leder J. – Poláček, Pracný – Pilař, Patka, Chromý – Vancl
STŘÍDALI: Leder F., Fridrich, Šereš, Šůna

SLOVO TRENÉRA VANCLA

Podařilo se nám vyhrát velkým rozdílem, ale já bych to moc nepřeceňoval. Hosté k nám přijeli bez klíčových hráčů a na jejich hře to bylo znát. Dost nám pomohl hned v první minutě dárek od jejich brankáře (jinak velmi dobrého) v podobě vedoucího gólu. Když jsme potom zvýšili z penalty na 2:0, bylo prakticky rozhodnuto. Divákům jsme pak ukázali, co se všechno dá neproměnit, a zahazovali jsme jednu tutovku za druhou. V tomto směru vynikal obzvlášť Roman, kterému v tom nedat gól, nezabránila ani prázdná branka. Je dobře, že se na hřiště postupně dostali všichni hráči z lavičky a nebylo to tím, že vystřídaní hráči hráli špatně, spíše naopak. Jediné, co mě mrzí, jsou zbytečné Láďovy excesy za stavu 6:0, kvůli nim malinko zhoustla atmosféra jinak poklidného utkání.
 
Nejlepší hráči: Patka, Hejný, Chromý (kdyby proměnil každou třetí šanci v gól nebo v přihrávku na gól, byl by nejlepší, takhle je tak tak třetí)
Hodnocení trenéra:
Kajzr R 6
Pejcha 6 Hejný 7 Kajzr J 6 Leder 6
Pracný 6 Poláček 6
Pilař 6 Patka 7*Chromý 6
Vancl 6

 

DEJA VU Z BERNARTIC ZNAMENÁ DALŠÍ ZTRÁTU

FC Borovnice - Spartak Hajnice 2 : 2 (2 : 2) na penalty 3 : 2

1.5.2014 Borovnice – Utrápený zápas v podmáčeném terénu byl z pohledu hajnického fanouška zlým snem. Opět tragický úvod zápasu, opět vyrovnání a opět neschopnost soupeře přehrát.
Nutno však podotknout, že statistický pohled na tento zápas, tedy souboj posledního s prvním, je vcelku zcestný. Dnešní Borovnice totiž znamená 2 výborné fotbalisty ve středu zálohy a několik šikovných mladíků + torzo původního týmu. A to bylo od začátku vidět, domácí do zápasu vletěli a za svou aktivitu byli brzy odměněni dvěma pěknými góly.
Otřesený Spartak se pokoušel rychlými výpady korigovat, což se povedlo Pilařovi po chybě golmana a ještě do poločasu dokonce Poláček našel krásným pasem Šereše, kterého domácí bek stáhl za dres. Samotný tvůrce akce penaltu proměnil a vyrovnal. V první půli ještě Patka trefil šourákem tyč a hlavou po rohu těsně přestřelil, Šereš střílel z půlky hřiště a Chromý ani Vancl se ke koncovce neprotlačili.
Druhá půle pak moc nestojí za popisování, byl to spíše boj. Aktivní Chromý nedokázal nikdy optimálně zakončit a hostům nepomohla ani žádná ze standardek. Takže se šlo na penalty, ve kterých je Spartak opravdu „silný“. Tentokrát byl smutným hrdinou Poláček, kterému domácí golman penaltu na podruhé chytil.
Nedá se nic dělat, v neděli nás čeká s Borovnicí odveta na domácím hřišti a na tu Vás zveme.

BRANKY: Pilař, Poláček
SESTAVA: Kajzr R. – Pejcha, Hejný, Kajzr J., Leder J. – Poláček, Šereš – Pilař, Patka, Chromý – Vancl
STŘÍDALI: Pracný, Leder F.

SLOVO TRENÉRA VANCLA

Po zápase za mnou přišel Skočka a ptal se, jestli jsem naštvanej. Odpověď zněla, že naštvanej
nejsem, spíš smutnej, protože tohle je realita. Podíváme-li se na tabulku, tak ve čtvrtek skončila část
zápasů doma-venku a my jsme první, což si myslím, je velký úspěch. Není to ani tím, že bysme byli nějaký fotbaloví borci, ale rvali jsme se o každý bodík a dávali tam srdíčko. Měli bychom si to užít, protože v neděli začíná nástavbová část a už to naše první místo nemusí platit. Něco nám chybí, není v tom jiskra, už nebojujeme jeden za druhého, spíš si vyčítáme chyby a to je špatně. Chybí tam i to srdíčko a bez toho se vyhrávat nedá. Místo jednoduchých narážeček a přihrávek, volíme složité kličky, dlouhé nákopy na nikoho. Neproměňování šancí je naší parádní disciplínou a penaltov&eac ute; rozstřely není ani potřeba komentovat.
K zápasu ani vlastně není co dodat. Tradičně jsme si nechali utéct začátek, a pak se snažili to dohnat. Dnes se nám to povedlo i díky domácím, kteří nám góly doslova darovali. Sílu na otočení zápasu jsme v sobě bohužel nenašli.

Nejlepší hráči: Nikoho takového jsem v našem týmu neviděl. U domácích se mi líbil hráč č.9
Hodnocení trenéra:
Kajzr R. 5
Pejcha 5 Hejný 5 Kajzr J. 5 Leder J.5
Poláček 5  Šereš 5
Chromý 5 Patka 5 Pilař 5
Vancl 5

 

SPARTAK VYBOJOVAL 3 BODY DÍKY VELKÉ BOJOVNOSTI

Spartak Hajnice – Mladé Buky B 3 : 0 (2 : 0)

27.4.2014 Hajnice – Místy vyrovnaný zápas rozhodla větší aktivita domácích a gólově pověstní „oblíbenci“ Vancl s Poláčkem. Třešničku na dortu pak zajistil krásnou akcí v druhém poločase Chromý a Spartak si tak bezpečně pohlídal 3 body.
Zápas provázela příjemná atmosféra s bohatou diváckou kulisou, které napomohlo i velmi příjemné počasí. Domácí se od začátku tlačili dopředu, ale Patka se 2x zastřeloval a ani Chromý s Pilařem se neprosadili individuálně či přes vysunutého Vancla. Ten však přeci jen přinesl Spartaku vysvobození, když hlavou přesně umístil rohový kop Chromého a poslal Hajnici do vedení. Ten tak nemusel poprvé na jaře dotahovat. Uklidnění pak přinesla Poláčkem proměněná penalty po faulu na aktivně hrajícího Chromého.
Hosté v prvním poločase domácí bránu nijak výrazně neohrozili. Filip Leder tak zažíval poměrně klidnou premiéru v základní sestavě v brance Spartaku. Navýšit vedení se pak nepodařilo na 2x kapitánu Hejnému, který se zapojil z pozice stopera do úročné aktivity, při které také chytře našel energicky hrajícího Pejchu – nic z toho. Do kabin se tak šlo za stavu 2:0.
Po poločase se obraz hry nijak nezměnil. Hosté se pokoušeli dlouhými nákopy využít sklonu hajnického hřiště, ale růžky vystrkovali vždy pouze po velké vápno, kde byli polapeni dobře fungující obranou Spartaku. Do hry se pak zapojil Fridrich, který zacelil střed hřiště, leč vepředu byli hráči Hajnice tradičně bezzubí. Pilařovi se nepodařila finální přihrávka, Patka zase místo střely škobrtl o balón. Na to se nemohl dívat neúnavný Chromý, který prošel po levé straně přes půl hřiště a nádherně předložil míč Patkovi na stříbrném podnose před prázdnou bránu.
Do hry se poté dostal i tradičně bojující univerzál Kajzr R. a Spartak vedení již pohodlně pohlídal.
Nyní nás čekají dva souboje s poslední leč posílenou Borovnicí, poprvé již ve čtvrtek a hned poté odveta v neděli doma v Hajnici. Jste srdečně zváni.

BRANKY: Vancl, Poláček, Patka
SESTAVA: Leder F. – Pejcha, Hejný, Kajzr J., Leder J. – Poláček, Šereš – Pilař, Patka, Chromý – Vancl
STŘÍDALI: Fridrich, Kajzr R.

SLOVO TRENÉRA VANCLA

Máme za sebou další a rozhodně ne lehký zápas. Hosté se představili jako běhavé a bojovné mužstvo a dlouho se hrál vyrovnaný zápas. Už tradičně jsme neproměnili pár šancí a zjistili jsme, že to nebude vůbec jednoduché. Naštěstí pro nás pak přišly dva momenty, které utkání rozhodly. Nejprve nás Martin po rohu poslal do vedení nádhernou hlavičkou. Krátce na to Tom s přehledem proměnil penaltu a bylo prakticky rozhodnuto. Hosté se sice  ještě pokoušeli zlobit, ale naše obrana zahrála skvěle a nepustila je do jediné vážnější šance.
Po přestávce stojí za zmínku hlavně jeden moment. To, když už se Roman (dnes náš nejlepší hráč) nemohl dívat na to, jak Leoš ne a ne dát gól, předložil mu takovou přihrávku, že kdyby ji neproměnil, tak vstoupí do dějin Hajnice. To se prostě nedalo nedat. I když vzpomeňme na baráž, tam se to jednomu hráči povedlo.

Nejlepší hráči: Chromý, Pejcha a oba střelci z první půle.
Hodnocení trenéra:
Leder F.  6
Pejcha R. 8 Hejný 8 Kajzr J. 8 Leder J. 7
Šereš 7, Poláček 8
Pilař  5, Patka 7, Chromý * 8
Vancl 8    

 

ZÁPAS BLBEC, PRVNÍ JARNÍ ZTRÁTA, NEKLSEJME NA MYSLI

Jiskra Bernartice - Spartak Hajnice 2 : 2 (2 : 1) na penalty 3 : 2

20.4.2014 Bernartice – Souboj na rozkvetlé jarní louce nezastihl hráče Spartaku v nejlepším rozpoložení. Od gólmana až po útok to byla od začátku bída, a tak museli hajničtí opět dotahovat ztrátu, což se jim tentokrát zcela nepovedlo.
Hráči Bernartic se na jaře prvně sešli v kompletní sestavě a měli od začátku více ze hry. Hosté jakoby čekali, že jim výhra spadne sama do klína, což se logicky nestalo, právě naopak. Aby toho nebylo málo, svůj den vůbec neměl golman Kajzr R., který nejprve vyrazil centr přímo k nohám domácího hráče a později se nechal přehlavičkovat hráčem střední výšky.
Hosté se dostávali dopředu velmi ztuha, a když už se to povedlo, tak Chromý v tutové šanci místo střely přihrával do ofsajdu a Šereš po pěkné akci naopak místo přihrávky střílel z brankové čáry „pánu bohu do oken“. Stav korigoval až před poločasem Patka, po vysunutí Pilařem.
Po pauze to chvíli vypadalo nadějně. Do brány nastoupil mladý Filip Leder a hosté na domácí vletěli, zatlačili je k bráně a hned po pár minutách po autu Pilaře a teči Vancla vyrovnal střelou do protipohybu golmana jinak nemastně neslaně hrající Patka. V tuto chvíli všichni očekávali obrat skóre a tlak Hajnice, ale opak byl pravdou. Hosté se opět ponořili do jarní letargie a mohli být rádi, že zápas skončil remízou.
Penalty pak znamenaly dokonání velikonočního zmaru Spartaku. Vancl trefil ranou spojnici, Patka poslal Panenkův oblouček také do břevna. Přesto ještě mohlo být veselo, Leder jednu penaltu zastavil a druhou hosté zahodili. Hejný navíc obě své šance proměnil. Jenže klid zachovali i domácí střelci a Šereš poté nikoliv, takže si odvážíme bod.
Ztratil ale také Lánov, takže jedeme dál, soustřeďme se na sebe a bojujme. Na závěr opět poděkujme fanouškům, i „do Polska“ jich za námi vyrazilo dost.

BRANKY: Patka 2
SESTAVA: Kajzr R. – Pejcha, Hejný, Kajzr J., Leder J. – Poláček, Šereš – Pilař, Patka, Chromý – Vancl
STŘÍDALI: Leder F., Fridrich, Pracný

SLOVO TRENÉRA VANCLA

Dnes se mně až tak dobře nepíše, protože přišla první porážka. Já vím, že k fotbalu porážky patří, ale takhle byla naprosto zbytečná.
I když to si po porážce myslí asi každý trenér. Musím začít dvěma góly, které jsme dostali hned na začátku, i když se mně do toho moc nechce.
A to z toho důvodu, že nechci ublížit Romanovi, protože ho mám rád a vážím si ho.  Ale takové dva góly nemůže dostat ani brankář v žácích.
A dál bych to nerozebíral...
Bylo by hodně laciné svést porážku jenom na Romana. Do zápasu jsme vstoupili, i přes  moje varování, velmi vlažně. Chyběl pohyb, nasazení - prostě hrůza.
Jediné, co musím ocenit je, že i přes ty dva góly se mužstvo nesložilo a bojovalo o otočení výsledku. V tom bych chtěl nejvíc pochválit Martina s Vráťou, kteří mužstvo celou dobu hecovali. Když jsme na začátku druhého poločasu vyrovnali na 2:2, věřil jsem, že zápas v pohodě otočíme. Po vyrovnání jsme opět upadli do své pohodové latergie a nenašel se nikdo, kdo by dovedl mužstvo k vítězství. Marně se sám sebe ptám, co hráli krajní záložníci Roman s Láďou, kteří byli před týdnem tak vynikající.
Už tradičně jsme prohráli v penaltovém rozstřelu, když gól nedali jindy osvědčení střelci Martin s Leošem. A i když Filip v bráně dělal, co mohl a dotáhl nás do prodloužení penalt, ukázal Kristián, že jeho sebevědomí je daleko větší než fotbalové umění a penalty jsme prohráli.
Pro mě je mužem zápasu Filip, protože šel do druhého poločasu v nelehké pozici. Ne snad, že by předvedl nějaké super zákroky, ale absolutně nic nepokazil.
Spíš naopak. Vzhledem k jeho věku, klobouk dolů.

Nejlepší hráči: Leder Filip, Patka, Hejný

Hodnocení trenéra:
Kajzr R. 2, Leder F. * 7 
Pejcha 7, Hejný 7, Kajzr J. 7, Leder J. 5
Poláček 6, Šereš 6
Pilař 6, Patka 7, Chromý 6
Vancl 6

 

2 JARNÍ ZÁPASY = 2 VYDŘENÉ VÝHRY A JEDEME DÁL!

Spartak Hajnice – Baník Radvanice 4 : 2 (2 : 1)

13.4.2014 Hajnice – Čerstvě posekané hřiště, příjemné počasí a na 4. třídu krásná návštěva společně pomohli atmosféře utkání. A jelikož obě mužstva předváděla bojovný fotbal, bylo se na co dívat skoro celých 90 minut.
Spartak začal ve stejném duchu jako v Chotěvicích. Tedy dostal vcelku podivný gól a sám zahazoval jednu šanci za druhou (Šereš, Chromý, Patka). Místy byla vidět až křečovitá snaha, která ale neustávala a nakonec přinesla kýžené vyrovnání. Pilař si narazil míč s Patkou, utekl po pravé straně Radvanické obraně a výše jmenovanému míč krásně předložil – 1:1. Téměř vzápětí pak navíc hostující obrana nevyřešila ideálně další nadějný útok Hajnice, Pilař si všiml prázdné brány a v klidu přeloboval hostující obranu včetně bezmocně přihlížejícího golmana. Do kabin šel tedy Spartak přes nepříznivý vývoj s vedením 2:1.
Do druhého poločasu nastoupil za Ledera Pracný a rozhodně se nemá za co stydět. Leč domácí tým průběh prvního poločasu dostatečně nevaroval, a tak se hosté záhy radovali z laciného vyrovnání. Spartak se stále cpal k hostující bráně, jak jen to šlo, opět došlo na zahazování šancí. Pak ale naštěstí přišel moment, který musel zahřát na srdci všechny přihlížející. Po faulu na Chromého si těsně za vápnem postavil míč domácí kapitán Hejný a placírkou vymetl šibenici takovým způsobem, že tímto vyzývám všechny zúčastněné: „Nenatočil to někdo?“
Toto byl bezesporu zlomový moment. Zlomený „vejpůl“ mohl být o chvíli později i hostující obránce, když se do míče po rohu opřel Poláček. Poté si s domácími pohrála štěstěna, když Vancl v tutové šanci krásně přehodil golmana, jenže nově upravené malé vápno skýtá určité nedostatky, odrazilo míč nepochopitelně do břevna a zachránilo hostům kůži. Proto bylo o co hrát do samotného konce, kdy na 4:2 upravil po Hejného centru za obranu Patka.
Na závěr lze jedině poděkovat hráčům za bojovnost, fanouškům za atmosféru a věčným kritikům za „tradiční slova chvály“, bez Vás všech by to zde nemělo tu pravou šťávu.
Nyní nás čeká do třetice všeho těžkého zápas v Bernarticích, všechny v neděli zveme.

BRANKY: Patka 2, Pilař, Hejný
SESTAVA: Kajzr R. – Pejcha, Hejný, Kajzr J., Leder J. – Poláček, Šereš – Pilař, Patka, Chromý – Vancl
STŘÍDALI: Pracný, Král

SLOVO TRENÉRA VANCLA

To se to píše po takovém zápase a všichni určitě čekají samé superlativy. Tak to asi malinko zklamu, ale jen trošku. Zápas se nám opravdu povedl, a to i přesto, že jsme do něj pro změnu opět špatně vstoupili. Branka v páté minutě byla hodně laciná a já měl strach, co to s námi udělá. A světe div se, ono nic. Naopak nás to nakoplo a šli jsme tvrdě za vítězstvím. Nejdříve jsme divákům předvedli, jak umíme neomylně zahazovat šance, ale pak přišlo to, co zákonitě muselo. Vyrovnání. A vzápětí nás Láďa chytře poslal do vedení. Do druhého poločasu nastoupil po dlouhé pauze Luban a zahrál velice dobře, minimálně se Kubovi vyrovnal. Změna to byla vynucená a to byl náš největší problém, protože nás bylo jen jedenáct a na lavičce jen mladej Martin Král. Trnul jsem, aby všichni dohráli, a to se podařilo. I když u pár hráčů s velkým sebezapřením. Taky jsme si měli pohlídat začátek druhé půle, když jsme se tolik nadřeli na otočení zápasu. Hráči mě asi přeslechli a hned na začátku jsme si pro změnu nechali dát hodně lacinej vyrovnávající gól. Tady se ukázala síla mužstva, znova zapnuli a soupeře přehráli. Podle mě zápas zlomil velkou parádou z přímého kopu Vráťa. Škoda, že to není někde natočený, podle toho by se dalo vyučovat.
Zápas mohl definitivně rozhodnout Martin, který k překvapení nás i diváků, a možná i sebe, vyhrál sprintérský souboj a nádherným lobem přehodil brankáře. Míč letěl do prázdné brány a všichni už jsme pomalu slavili. Najednou se míč odrazil od drnu (které jsme tam  na podzim usadili) do břevna. Dá se říct, že jsme sklidili to, co jsme zasadili. Tak uklidnění musel vzít na sebe opět Leoš, který i přes zdravotní indispozici, byl opět skvělej. Dobrej zápas odehrál i Kristián s Rudou a bojovníkem Honzou, vlastně všichni.
Výborní byli krajní záložníci Roman s Láďou. Jen bych byl rád, aby jsme zůstali oběma nohama na zemi. Všichni víme, že všechno není jen růžové a máme hodně co zlepšovat. Přesto patří hráčům velké uznání a poděkování.

Nejlepší hráči: Hejný, Patka, Pilař
Hodnocení trenéra: 
Kajzr R. 5 Pejcha 7 Hejný 8* Kajzr J. 7 Leder 7 (Pracný 7) 
Poláček 7, Šereš 7 Chromý 7 Patka 8 Pilař 8 Vancl 7

JARNÍ PREMIÉRA SE I PŘES „PORODNÍ BOLESTI“ PODAŘILA

Sokol Chotěvice - Spartak Hajnice 1 : 3 (1 : 0)

6.4.2014 Chotěvice – Před zápasem se vyčasilo a možná i proto provázela zápas příjemná divácká kulisa, z velké části přející hostujícímu Spartaku. Ten se ale v prvním poločase trápil v koncovce, čímž dal domácím příležitost, které se Sokol s radostí chopil.

Hřiště bylo v Chotěvicích tradičně lehce podmáčené a ani neposekaný trávník nenahrával kombinační hře. Přesto se bylo od začátku na co dívat. Domácí se tlačili kupředu dlouhými centry za obranu. Spartak se pokoušel o kombinační hru s finální přihrávkou na krajní záložníky či útočný hrot. Na obou stranách tak vznikaly nebezpečné situace. Koncovka hráčů v zelených dresech byla místy do nebe volající (Patka, Vancl, Chromý), a tak šli do vedení domácí, díky teči nepovedené střely. Domácí se dostali do laufu a do poločasu Hajnici do ničeho zásadního nepustili.
Ani po změně stran to chvíli nevypadalo na obrat. Vysvobození přinesla hostům až situace, kdy Patka utekl obráncům a konečně se gólově prosadil. To Spartak zvedlo, a když ho luxusním zákrokem podpořil ve velmi nepříjemné situaci i golman Kajzr R. a vzápětí upravil Vancl v Pilařem krásně připravené situaci na 2:1, nabralo vše výrazně pozitivnější náhled.
Domácí otevřeli obranu a Hajnice se dostávala do jednoho přečíslení obrany za druhým. Z jedné takové vytěžili hosté po faulu na Patku penaltu, kterou Poláček bezpečně proměnil, a bylo rozhodnuto.
Spartak tedy v první zkoušce bez zraněného Vráti Gulta a Petra Mykolajczyka, který ukončil hostování, obstál. Pomohl k tomu i s elánem hrající navrátilec Pracný.
V neděli čekají Hajnici na domácím hřišti nebezpečné Radvanice. Jste srdečně zváni a budeme velice vděční, když budeme mít ještě větší diváckou podporu než v Chotěvicích.

BRANKY: Patka, Vancl, Poláček
SESTAVA: Kajzr R. – Pejcha, Hejný, Kajzr J., Leder J. – Poláček, Fridrich – Pilař, Patka, Chromý – Vancl
STŘÍDALI: Šereš, Pracný, Vaněk

SLOVO TRENÉRA VANCLA

Tak máme za sebou šťastně první mistrák a musím  přiznat, že jsem z něho měl obavy.
Začátek zápasu je i naplňoval, a když jsme po poločase prohrávali 1 : 0,  a to i přesto, že jsme měli snad pět šancí na gól (největší zahodili trestuhodně Leoš a Martin), měl jsem o výsledek strach.
O přestávce ani nebyla žádná bouřka, jen jsme si řekli, že takové šance se prostě dávat musí. Do druhého poločasu jsme nevykročili moc dobře a dvě naše hrubky domácí naštěstí nepotrestali. Krátce na to Leoš vyrovnal na  1:1 a od té chvíle jsme byli jasně lepší. Nejdříve si odčinil gólem Martin svůj hříšek z první půle, a když pak společně s Leošem předvedli akci, kterou domácí zastavili jen faulem ve vápně (penaltu Tom s přehledem proměnil), úplně jsem  na první poločas zapomněl.
Klobouk dolů před celým mužstvem, jak šli  za vítězstvím i přes nepříznivě se vyvíjející zápas. Musím uznat, že domácí mají kvalitní tým, v čele s velmi dobrým gólmanem, který nám zabránil vyhrát větším rozdílem. 

Nejlepší hráči: Patka, Hejný, Pilař
Hodnocení trenéra:
Kajzr R. 7 - Pejcha R. 7 Hejný 7 Kajzr J.7 Leder 6 - Poláček 7 Fridrich 7 (Šereš 6)
- Chromý 7 Patka 8* Pilař 7 - Vancl 7

PŘESTŘELKA V TŘEMEŠNÉ POBAVILA I VAROVALA

Sokol Bílá Třemešná B – Spartak Hajnice 9 : 5 (5 : 4)

30.3.2014 Bílá Třemešná – Domácí i s několika hráči A týmu působili kompaktnějším dojmem a hlavně bylo vidět, že znají slovo „trenink“. Přesto jim byl nekompletní Spartak dlouho vyrovnaným soupeřem.

Začátek hosté zaspali a po chvíli to bylo 2:0. Jenže v útoku byl Spartak nebezpečný a především krajní záložníci (Chromý, Pilař + Šereš) dělali domácím velké problémy. Do poločasu se tedy jednalo o velmi vyrovnanou přestřelku, kdy domácí kombinovali, ale Hajnice měla navrch v rychlosti a pohotovém zakončení.
V druhé půli již Spartaku docházeli síly. Chyběli totiž Poláček, Kajzr J. a postupně i Vancl + dlouhodobě zraněný Gult a nastoupit museli „černí koně“: Petr Kuře Šůna či Marty Malich Král, který mimochodem málem proměnil jeden z brejků. V bráně se postupně aklimatizuje Filip Leder, což je dobře, protože Romana Kajzra budeme asi nejednou potřebovat v poli.
Nyní nás již čeká soutěž a nebude to sranda. Začátek je celkem ostrý. Těšíme se na Vás v neděli v Chotěvicích.

BRANKY: 2 Šereš, 2 Chromý, Patka
SESTAVA: Kajzr R. / Leder F. – Pejcha, Hejný, Vaněk., Leder J. – Šereš, Fridrich – Pilař, Patka, Chromý – Vancl
STŘÍDALI: Šůna, Král 

PŘÍPRAVA V LIBOTOVĚ VYÚSTILA SPÍŠE VE „SRANDA MATCH“

FC Libotov - Spartak Hajnice 1 : 3

22.3.2014 Libotov – Za slunečného odpoledne se hrál klasický přípravný zápas, vcelku bojovný, lehce opatrný a více než o výsledek šlo o sehrávání týmů. Celý zápas není třeba výrazně rozebírat, svůj účel splnil.
Góly Spartaku dali Patka z penalty po faulu na Pilaře a 2x se ve vápně prosadil Vancl. Domácí nebyli zdaleka kompletní, na hřiště se dostala i fotbalistka Dvora Králové a za Libotov si zahráli také Luboš Pracný a Petr Šůna. Mnoho hráčů (včetně golmanů) si vyzkoušelo různé posty.

SESTAVA: Leder F. / Kajzr R. – Pejcha, Hejný, Kajzr J., Leder J. – Poláček, Fridrich – Pilař, Patka, Chromý – Vancl
STŘÍDALI: Šůna, Vaněk, Pracný

SLOVO TRENÉRA VANCLA

Klasický přípravný zápas. Libotov byl značně oslaben a podle toho zápas probíhal. Potěšilo mě všech pět proměněných penalt, vlastně šest, i ta v zápase byla proměněná s přehledem. Jsem rád, jak k tomu hráči přistoupili. Žádný úlet,žádné zranění, prostě dobrá příprava. Jen tak mimochodem, výkon Lubana nebyl vůbec špatnej.

SPARTAK NAPRAVIL DOJEM A MŮŽE JARO VYHLÍŽET S RESPEKTEM ALE I S OČEKÁVÁNÍM

Spartak Hajnice – FC Libotov 5 : 3

16.3.2014 UMT Trutnov – Zápas začal sice v režii Libotova, ale od začátku bylo vidět, že v týmu Spartaku, který nastoupil v nekompletní sestavě, vládne lepší nálada, hra měla od začátku spád. Všem třem divákům se musela líbit.
Libotov svou herní povahu v prvním poločase potvrdil dvěma góly, a měl dalších několik šancí. Hajnice ale nehrála druhé housle a čím dál více vystrkovala růžky. Velké šance nevyužili Chromý a Vaněk, Vancl pálil „z voleje“ vedle.
V druhé půli se hrál vyrovnaný zápas, góly ale dával především Spartak. Možná i proto, že po úvodním gólu Patky si hráči Hajnice počínali výrazně odvážněji a pravidelně se po rychlých narážečkách ve středu hřiště a přihrávkách za obranu na rychlá křídla dostávali do přečíslení a do šancí. Právě po podobných akcích otočili vývoj utkání Chromý a Vancl. Libotov se snažil hrát na míči odzadu, ale Spartak byl v těchto chvílích výrazně nebezpečnější.
Přesto se Libotovu podařilo vyrovnat technickou střelou z poza vápna. Výhru ale nakonec vybojovala Hajnice, když Patka nejprve donutil skórovat Filipa Ledera a následně z dálky nachytal golmana střelou po zemi.
Celkový dojem z utkání dává naději, že po odchodu Petra Mikolajczyka, který ukončil hostování, a i přes absenci stabilních hráčů (Gult, Šereš) lze k jarní části sezony vzhlížet s nadějí. Uvidíme, budeme se na Vás těšit při prvním mistráku 6. dubna v Chotěvicích.

BRANKY: Patka 2, Chromý, Vancl, Leder F.
SESTAVA: Kajzr R. – Pejcha, Hejný, Kajzr J., Leder J. – Poláček, Vaněk – Pilař, Patka, Chromý – Vancl
STŘÍDALI: Šůna, Leder F.

Slovo trenéra Vancla

Po delší době jsem měl po zápase dobrý pocit. Vůbec nejde o výsledek, ten byl až druhotný. Zkusili jsme si nový systém a nebylo to nejhorší. Ne že by všechno ideálně fungovalo, ale hodně slušné náznaky tam byly a to je dobře.
Mile mě překvapil Vráťa, je vidět, že běhá. Byl u míče včas a tím měl čas na dobrou rozehrávku. Bylo vidět, jak si věří. Další překvapení byl Roman Ch., jezdil jak motorová myš a v tomhle systému bude hodně platný. Třetí překvapení byl Láďa (jiný přístup, jiné chování, dobrý zápas). Psát o Leošovi je zbytečné, všichni viděli, kdo byl nejlepší hráč nahřišti. Ostatní podali slušné výkony a to včetně Jirky, na kterého jsem nejvíc békal, ale ukázal, že není jen do počtu.
Poslední o kom se zmíním je Filip. Na svoje roky zvládl premiéru s přehledem a Hajnice se může v pohodě dívat do budoucna co se gólmana týče, jen nezpychnout.

lp

Aktuality
10.4.2022
3 výhry v řadě
Po 3. zápasech skupiny o záchranu v okresním přeboru držíme neporazitelnost. Držte nám palce i dál.
16.3.2022
Významná posila
Minimálně tuto sezonu s námi dohraje Martin Kruliš, ikona zejména dvorského fotbalu.
1.3.2022
Plán na jaro
V okresním přeboru budeme bojovat o zácharanu a dáme do toho všechno.
26.5.2021
Červnový pohár
Od 29.5. hrajeme Červnový pohár, domácí zápasy na hřišti v Úpici. Rozlosování a výsledky zde 
1.3.2021
Rekonstrukce hřiště
Začala rekonstrukce hřiště v Hajnici. Můžete se těšit na zcela nový areál. Prozatím budeme mít domáci hřiště v Úpici.